NOVINKY

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Na kuchyňské desce záleží. Nejenže ji svým každodenním používáním zatěžujete podstatně víc než jakoukoli jinou část kuchyňské linky (a vybavení bytu nebo domu obecně), ale volbou jejího materiálu, barvy a dekoru do značné míry definujete také design celé kuchyně. Chcete-li, aby vaše pracovní deska dlouho skvěle vypadala a dobře vám sloužila, její výběr určitě nepodceňujte.

Materiál pracovní desky

Než začnete volit z nepřeberného množství vzorů a odstínů, které dnes na trhu jsou, zaměřte se na materiál kuchyňské desky. Co sedne jednomu, nemusí totiž vyhovovat jinému. Jinou pracovní desku ocení člověk, který si na ni maximálně postaví sklenici s vodou, jinou pak lidé, pro něž je vaření vášeň nebo každodenní povinnost.

Laminátová kuchyňská pracovní deska

Zatímco laminátové pracovní desky jsou tepelně odolné, snadno se poškrábou. To platí také pro kuchyňské desky z masivu, u nichž musíte navíc počítat s možným poškozením vodou nebo horkem. To přírodní kámen je velmi tvrdý a přečká ledasco, jeho nevýhodou může být ale zase vyšší cena. Do čeho ale investovat jiného, než do vlastního domova, no ne? Přijďte si pro více informací o kamenných kuchyňských deskách do showroomu DEKSTONE.

Více peněz (a času na pravidelnou impregnaci) si musíte připravit i na dřevo. Kuchyňská deska z lamina je cenově nejdostupnější variantou a ve srovnání se dřevem i kamenem je k dispozici v široké škále barev i dekorů – včetně imitace již zmíněných přírodních materiálů. V posledních letech získává stále více na oblibě umělý kámen. Ten spojuje luxusní vzhled přírodního kamene a odolnost technického materiálu

Výška pracovní desky

Co se týče barev a vzorů, je jen na vás a na vašem vkusu, zda pracovní desku budete ladit se zbytkem kuchyně (dvířky skříněk apod.), nebo ji naopak pojmete jako kontrastní prvek. Na co byste se ale měli určitě zaměřit, je výška pracovní plochy, která ovlivní to, jak se vám v kuchyni bude pracovat. Špatně nastavená výška pracovní desky totiž může vést k bolesti zad. Standardně se výška pracovní desky pohybuje od 85 až 100 cm od podlahy. Lidé, kteří měří 175 až 185 cm, by typicky měli mít nastavenou pracovní desku na 90 cm. Vždy je ovšem dobré si u pracovní desky zkušebně „zavařit“.

Kuchyňská pracovní deska | Kaštanová

Přijďte si vybrat tu nejlepší pracovní desku z přírodního kamene do showroomu DEKSTONE v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Chci pomoci s návrhem kuchyně


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.