Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

Chytrá domácnost

Chytrá domácnost

Smart Home není hudba budoucnosti, ale reálná přítomnost! Nechte si svůj domov upravit tak, aby vám byl vždy o krok napřed a plnil tak všechna vaše přání. A že nevíte, co si pod tím představit? Chytrá domácnost není jen o žárovkách, které se samy vypínají nebo mění tón světla. S komplexně řešenou chytrou domácností získáváte partnera, který je vám vždy připraven pomoct. Automatické zavlažování zahrady, zapínání spotřebičů na levnější proud nebo třeba reakce na změny ve vašem životním stylu. Smart Home totiž není jen o přístrojích, především je o správném nastavení - aby právě technika dělala to, co má - co vám pomáhá. A přesně takový komplexní přístup zajišťuje společnost Smarteon. Zkrátka domov přizpůsobí vašim potřebám - takže třeba pokud najednou začnete vstávat o hodinu dříve, než tomu tak bylo doposud (například jste se každé ráno rozhodli běhat nebo potřebujete děti dříve zavést do školky), tak se vám chytrá domácnost přizpůsobí a všechny své úkony automaticky přesune. 

Přijďte řešení chytré domácnosti konzultovat s odborníky do Smart home Atelieru společnosti Smarteon.

Kanceláře

Smarteon

Posláním Smarteonu je tvořit ty nejlepší chytré domy na světě. Domy, do kterých je radost se vracet, neboť vám díky automatizaci rutinních úkonů, jako je např. regulace topení, stínění a větrání ušetří mnoho času i starostí. To je navíc jen zlomek z možností, které jejich řešení nabízí, ostatně, přesvědčte se sami - stačí si domluvit jedinečnou interaktivní prohlídku expozice ve Smart Home Atelieru v budově E, v kancelářích v 1. patře. Prohlídku můžete spojit s konzultací vašeho projektu a hned budete vědět, co doma zkrátka nutně potřebujete.

Smart Home není hudba budoucnosti, ale reálná přítomnost! Nechte si svůj domov upravit tak, aby byl vždy o krok napřed a plnil tak všechna vaše přání. A že nevíte, co si pod tím představit? Chytrá domácnost není jen o osvětlení, které se samo zapíná nebo mění tón světla. S komplexně řešenou chytrou domácností získáváte partnera, který je vám vždy připraven pomoct. Přijďte se s chytrou domácností seznámit do Smart Home Atelieru společnosti Smarteon.

Jak funguje chytrá domácnost

Domov, který se přizpůsobí vašim potřebám. To je podstata chytré domácnosti. Základem chytré domácnosti je totiž spolehlivé nastavení. Po prvním spuštění totiž systému chvíli trvá, než se s vámi sžije. Během této doby se neustále upravují a přizpůsobují procesy a úkony. Smyslem je, aby váš domov dělal běžné úkony, jako rozsvěcení světel, zapínání klimatizace apod. automaticky, a vy tak šetřili drahocenný čas. Jaké jsou tedy sféry, ve kterých vám může smart home pomoci?

Ovládání světel

Pravděpodobně nečastější představou v souvislosti s chytrou domácností je automatické rozsvěcení světel. Chytrá domácnost však jde ještě mnohem dál. Ovládá intenzitu světel tak, aby respektovaly vaše biorytmy. Podporují vaši produktivitu zářivým bílým světlem, nebo naopak vás připravuje na spánek působením uklidňujícího žlutého světla. V návaznosti na světlo ovládá chytrá domácnost také stínění. Dohlíží, abyste v interiéru měli dostatek přirozeného světla, když je k dispozici, a naopak chrání vaše soukromí, pokud máte rožnutá světla umělá.

Jděte s písničkou jako ptáček

Smart home můžete využít také při nastavení hudební kulisy. Představte si, že uklízíte dům a ocenili byste hudební kulisu. Bez chytré domácnosti máte dvě možnosti. Zesílit hudbu natolik, že můžou tančit i vaši sousedé, nebo s sebou nosit hudební zařízení z místnosti do místnosti. Nic pohodlného. Chytrá domácnost ovšem bude automaticky zapínat hudbu v místnosti, ve které se právě nacházíte, aniž byste rušili někoho dalšího. Zároveň je napojená na internetové servery a uložiště. Nestane se vám tedy, že vyčerpáte svůj hudební fond.

Nastavení optimální teploty

Komfortem chytré domácnosti je také přizpůsobení vnitřní teploty. Samozřejmostí je časově řízené vytápění, které šetří energii i peníze. Pokud se ovšem ráno probudíte a zjistíte, že do práce nepůjdete, nemusíte běžet k termostatu, abyste rychle zvyšovali stupně. Chytrá domácnost ví, že jste z domu neodešli a topit nepřestane. Stejně tak pokud k nám přijde návštěva, smart home automaticky upraví větrání pomocí rekuperace, aby v místnosti nebylo přetopeno a vydýchaný vzduch.

Zabezpečení domova

Velkou kapitolou chytré domácnosti je zabezpečení domu. Smart home se postará o spolehlivé zakódování i odkódování domova, sleduje případné neoprávněné vniknutí ať už pomocí detektorů nebo dveřní kamery, navíc umí na tyto situace také zareagovat. Zároveň pomocí pohybových senzorů hlídá bezpečnost lidí, zejména dětí (například detekcí pádu cizího tělesa do bazénu) apod.

Úspora financí

Díky svému nastavení smart home vede k úspoře financí. Ať už díky využití energií jen v době, kdy to skutečně potřebujete, nebo pomocí čidel, které zjistí únik vody nebo přepětí na spotřebičích. Jak již bylo zmíněno automatizací každodenních drobných úkonů šetří také váš čas.

Zažijte naživo ukázku chytré domácnosti ve Smart Home Atelieru společnosti Smarteon

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.