NOVINKY

Domov s chytrou domácností v bezpečí před lupiči

Domov s chytrou domácností v bezpečí před lupiči

Chytrý domov je velkým hitem posledních let - jednoduše a prakticky nám chytré technologie ukazují, že domov v podstatě umí číst myšlenky. Nejen dělat to, co mu řekneme, ale opravdu si nás předcházet. Víte, jakým způsobem, může být chytrá domácnost nápomocna při zabezpečení domu? Nejen v boji proti zlodějům ale také v řešení dalšího zabezpečení... Stačí se jen inspirovat.

Bezpečný chytrý domov

Domov, kde lupiči neuspějí

Jedna z nejčastějších otázek při řešení nového domova je, jaký bude použit systém zabezpečení. Možná jste se setkali se senzory pohybu, které na nečekaný pohyb reagují velmi hlasitým upozorněním, kterého si vy ani sousedi v okolí nemůžete nevšimnout. A také se přece jen někdy dá zapomenout na nastavení alarmu... Pokud tedy toužíte po zabezpečení, které bude pracovat opravdu intuitivně, tak se stačí poradit s odborníky z Centra hrubé výstavby Smarteon a ti vám doporučí systém doslova šitý na míru.

Okna, dveře, garáž a zkrátka všechny přístupové body vaší domácnosti hlídají detektory pohybu, které jsou implementovány do chytrého systému domácnosti. Ve chvíli, kdy chytrý domov ví, že nikdo není doma nebo spíte, tak je automaticky aktivováno zabezpečení a pokud dojde k narušení senzorů pohybu, tak je spuštěn alarm - jeho finální podobu můžete určit sami. Zda se jedná primárně jen o hlasitý zvuk, blikání světel nebo jejich kombinace a zároveň vám přijde upozornění na telefon či e-mail včetně odeslání informace policii či jiné sekuritní službě.

Chytrý domov ale také umí vytvořit simulaci vaší přítomnosti v domě. Pokud tedy jedete na dovolenou, ale bojíte se, že by se prázdný domov mohl stát terčem zlodějů, tak stačí jen chytré domácnosti říct, aby "hrála", že jste doma. Budou se rozsvěcet světla, spouštět spotřebiče a jiné aktivity - ve stejném režimu, jako když doma opravdu jste.

Bezpečný chytrý domov

Domov, na který oheň ani voda nemůže

Není to ale jen o lupičích - chytrý domov vás hlídá i co se týče kouře a ohně. Pomocí detektorů rozezná kouř či silný dým a zaktivuje bezpečnostní akci. Automaticky vám bude opět zaslána informace o nebezpečí, světelně se znázorní bezpečná úniková cesta a vytáhnou se žaluzie. Podobně je to i v případě úniku vody - je zastaven hlavní přívod vody, rozesláno upozornění a v případě potřeby uzavřeny dané systémy. Dokonce vás chytrý domov upozorní i na blížící se bouři a aktivuje potřebná zabezpečení.

Ať už jste v klidu domova, v práci nebo na dovolené - můžete mít neustálý přehled o tom, že je váš domov v pořádku a v případě nouze se zachová tak, aby byly minimalizovány jakékoli škody.

Bezpečný chytrý domov

Domov, který čte vaše myšlenky

Za Smart Home ale bývá poměrně často označován domov, který můžete ovládat pomocí chytrých zařízení. Tohle ale musíme trochu uvést na pravou míru - nejedná se pouze o chytré ovládání ale o dokonalé soužití domácnosti a všech členů domova. Nebo i bytu - chytrý domov můžete totiž aplikovat i v rámci svého bytu v panelovém či bytovém domě.

Chytrý domov reaguje na vaše podněty. Pozná, kdy vstáváte - tedy kdy je potřeba začít vyhřívat místnosti, kde se po probuzení pohybujete. Ví, kdy chodíte spát, a proto již před obvyklou dobou spánku začne ztmavovat světla, případně zatahovat rolety či žaluzie. Pomáhá vám být ohleduplní k ostatním členům rodiny - pokud například vaše miminko po obědě spí a vy jej nechcete budit, můžete si místo hlasitého zvonění domovního zvonku nechat jen poslat upozornění na telefon. Dbá na bezpečí členů rodiny - pokud tedy máte malé děti a necháváte je samotné v dětském pokoji - chytrá domácnost za vás deaktivuje elektrické zásuvky, takže nemůže dojít k žádnému zranění.

Vnímejte svůj domov jako plnohodnotného člena rodiny - chytrý domov vám snadno vyjde vstříc v ohledech, které mu ani nemusíte říct - zjistí je totiž sám. Inspirovat se můžete i ve videu:Zajímá vás implementace možností chytrého domova i pro vaše bydlení? Neváhejte kontaktovat zástupce firmy Smarteon a nechat si vypracovat studii fungování chytrého domova. Pak už jste jen krůček od slastné hudby budoucnosti pohodlí a bezpečí...

Značky v novince

Smarteon

Posláním Smarteonu je tvořit ty nejlepší chytré domy na světě. Domy, do kterých je radost se vracet, neboť vám díky automatizaci rutinních úkonů, jako je např. regulace topení, stínění a větrání ušetří mnoho času i starostí. To je navíc jen zlomek z možností, které jejich řešení nabízí, ostatně, přesvědčte se sami - stačí si domluvit jedinečnou interaktivní prohlídku expozice ve Smart Home Atelieru v budově E, v kancelářích v 1. patře. Prohlídku můžete spojit s konzultací vašeho projektu a hned budete vědět, co doma zkrátka nutně potřebujete.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.