Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Kamenné fasády DEKSTONE. Příroda do domu!

Kamenné fasády DEKSTONE. Příroda do domu!

Přírodní kámen dnes můžete využít téměř kdekoliv – v interiéru, v exteriéru, na zahradě, na terase, v kuchyni, v obývacím pokoji i v koupelně. Společnost DEKSTONE dokáže implementovat přírodní materiál do vašeho bydlení formou standardního i atypického řešení. Stále oblíbenějšími se stávají obkladové kameny, díky nimž vypadá fasáda domu mnohem elegantněji a dokáže dokonale splynout s okolním prostředím domu. Ostatně, obložení fasády kamenem je jedna z nejčastějších možností využití kamene. Důvod je prozaický – kamenné fasády DEKSTONE mají jedinečný přírodní vzhled, jsou vysoce odolné a dosahují dlouhé životnosti. Díky základní charakteristice kamene jako přírodního materiálu může být každá fasáda jedinečný originál, a to v současnosti není samozřejmostí v žádné oblasti života, bydlení nevyjímaje.

Kamenná fasáda zahrnuje široké množství variant a možností, jakým způsobem fasádu realizovat. Může se přitom jednat o menší části fasád, jako jsou sokly budov, nebo i větší části fasád, kupříkladu reprezentativní přízemní patra nebo celé fasády. Kromě estetických vlastností kamenné obklady výrazně zvyšují odolnost fasády a tím i její celkovou životnost.

V závislosti na vybraném typu kamene, jeho rozsahu a celkové stavební i architektonické charakteristice stavby je potřeba věnovat zvýšenou pozornost návrhu kompletní skladby fasády včetně kamene, jeho případné tloušťky a formátů.

Přírodní skládané obklady Wallstone

Mluvíme-li o kamenných fasádách, pak nesmíme opomenout Wallstone – obkladový materiál z přírodního kamene pro vnější i vnitřní povrchy staveb. Pro snadnost montáže se dodává ve tvarovkách tvaru „Z“ vytvořených z různě opracovaných kamenů s přírodním povrchem a různě velkých kamenů ve třech základních materiálových variantách: granit (žula), quartzite (křemenec) a slate (břidlice). K dispozici jsou v showroomu DEKSTONE v Centru bydlení a designu Kaštanová v Brně u většiny materiálových variant rohové prvky.

a) Skladba wallstone T01-A/B/C – obklad na stěnu s tepelnou izolací

#blog_531#

b) skladba DEKSTONE wallstone S02-A/B/C – obklad na stěnu

wallstone

Formátované kamenné obklady DEKSTONE

Pokud hovoříme o kamenných obkladech z nabídky DEKSTONE, myslíme tím obklady ze žuly, vápenců, pískovců, kvarcitů a břidlice. Všechny tyto obklady lze zakoupit od nejmenších formátů, které lze lepit kontaktně, až po větší formáty – ty jsou využívány na větších fasádách reprezentativního charakteru, jako jsou nákupní centra, hotely, rezidenční bytové domy nebo třeba kancelářská budovy.

U většiny kamenů můžete dnes vybírat z více povrchů – už dávno se nejedná pouze o leštěné kameny, dominovat začínají matné „hladké“ a hrubší povrchy. 

Velkoformáty

Na chvíli se zastavme u atypických velkoformátových obkladů. Ty jsou realizovány na tzv. kamenické kotvy nebo rošt. Provětrávané fasádní systémy se pak provádí nejčastěji s tepelnou izolací. Velmi často se používají u novostaveb s cílem optimalizovat užitkové vlastnosti nové fasády a často i tam, kde to vyžadují nejnáročnější požadavky návrhů architektů. Tyto systémy se používají i při rekonstrukcích stávajících objektů tam, kde mohou mít nesporné technické opodstatnění.

Tak neváhejte navštívit showroom DEKSTONE v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2021 - přečtěte si jej celý ZDE.

Značky v novince

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.