NOVINKY

Kamenné fasády DEKSTONE. Příroda do domu!

Kamenné fasády DEKSTONE. Příroda do domu!

Přírodní kámen dnes můžete využít téměř kdekoliv – v interiéru, v exteriéru, na zahradě, na terase, v kuchyni, v obývacím pokoji i v koupelně. Společnost DEKSTONE dokáže implementovat přírodní materiál do vašeho bydlení formou standardního i atypického řešení. Stále oblíbenějšími se stávají obkladové kameny, díky nimž vypadá fasáda domu mnohem elegantněji a dokáže dokonale splynout s okolním prostředím domu. Ostatně, obložení fasády kamenem je jedna z nejčastějších možností využití kamene. Důvod je prozaický – kamenné fasády DEKSTONE mají jedinečný přírodní vzhled, jsou vysoce odolné a dosahují dlouhé životnosti. Díky základní charakteristice kamene jako přírodního materiálu může být každá fasáda jedinečný originál, a to v současnosti není samozřejmostí v žádné oblasti života, bydlení nevyjímaje.

Kamenná fasáda zahrnuje široké množství variant a možností, jakým způsobem fasádu realizovat. Může se přitom jednat o menší části fasád, jako jsou sokly budov, nebo i větší části fasád, kupříkladu reprezentativní přízemní patra nebo celé fasády. Kromě estetických vlastností kamenné obklady výrazně zvyšují odolnost fasády a tím i její celkovou životnost.

V závislosti na vybraném typu kamene, jeho rozsahu a celkové stavební i architektonické charakteristice stavby je potřeba věnovat zvýšenou pozornost návrhu kompletní skladby fasády včetně kamene, jeho případné tloušťky a formátů.

Přírodní skládané obklady Wallstone

Mluvíme-li o kamenných fasádách, pak nesmíme opomenout Wallstone – obkladový materiál z přírodního kamene pro vnější i vnitřní povrchy staveb. Pro snadnost montáže se dodává ve tvarovkách tvaru „Z“ vytvořených z různě opracovaných kamenů s přírodním povrchem a různě velkých kamenů ve třech základních materiálových variantách: granit (žula), quartzite (křemenec) a slate (břidlice). K dispozici jsou v showroomu DEKSTONE v Centru bydlení a designu Kaštanová v Brně u většiny materiálových variant rohové prvky.

a) Skladba wallstone T01-A/B/C – obklad na stěnu s tepelnou izolací

#blog_531#

b) skladba DEKSTONE wallstone S02-A/B/C – obklad na stěnu

wallstone

Formátované kamenné obklady DEKSTONE

Pokud hovoříme o kamenných obkladech z nabídky DEKSTONE, myslíme tím obklady ze žuly, vápenců, pískovců, kvarcitů a břidlice. Všechny tyto obklady lze zakoupit od nejmenších formátů, které lze lepit kontaktně, až po větší formáty – ty jsou využívány na větších fasádách reprezentativního charakteru, jako jsou nákupní centra, hotely, rezidenční bytové domy nebo třeba kancelářská budovy.

U většiny kamenů můžete dnes vybírat z více povrchů – už dávno se nejedná pouze o leštěné kameny, dominovat začínají matné „hladké“ a hrubší povrchy. 

Velkoformáty

Na chvíli se zastavme u atypických velkoformátových obkladů. Ty jsou realizovány na tzv. kamenické kotvy nebo rošt. Provětrávané fasádní systémy se pak provádí nejčastěji s tepelnou izolací. Velmi často se používají u novostaveb s cílem optimalizovat užitkové vlastnosti nové fasády a často i tam, kde to vyžadují nejnáročnější požadavky návrhů architektů. Tyto systémy se používají i při rekonstrukcích stávajících objektů tam, kde mohou mít nesporné technické opodstatnění.

Tak neváhejte navštívit showroom DEKSTONE v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2021 - přečtěte si jej celý ZDE.

Značky v novince

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.