NOVINKY

Poznejte travertin – přírodní kamennou dlažbu

Přírodní kamenná dlažba travertin

Patříte mezi obdivovatele přírodních materiálů? Pak čtěte dál a seznamte se s kamenem, který je estetický i vysoce funkční. Představujeme vám travertin.

Co je travertin

Pokud mluvíme o přírodním travertinu, jedná se o chemicky usazenou horninu, která vzniká na pevnině. Svým složením odpovídá vápenci, ale je pórovitá. Kromě uhličitanu vápenatého obsahuje také jíl a klasický křemen. Ve výjimečných případech je možné v travertinu objevit i fosilní zbytky.

Přírodní travertin je velmi světlý. V barevném spektru se pohybuje ve světlých odstínech, jako jsou žlutá, světle hnědá nebo šedá. Podle složení příměsí, které obsahuje, může být zbarven i do červena. Zároveň si můžete být jistí, že každý kámen je originál, který vydrží dlouhá léta.

Přírodní kamenná dlažba travertin Piedra | Kaštanová

Travertin jako venkovní dlažba

Travertin má jako přírodní materiál výborné tepelné a izolační vlastnosti. Je tak vhodný i jako dlažba do interiéru nebo jako dlažba venkovní. Jako venkovní dlažba se travertin používá nejčastěji v matné, kartáčované nebo bubnované povrchové úpravě.  Jedná se tedy o vysoce protiskluzovou kamennou dlažbu jako stvořenou k okolí bazénu, zahradní chodníčky nebo příjezdové cesty. Travertin můžete použít také jako dlažbu na terasu nebo na venkovní schody.

Dlažba do interiéru

Travertin krásně zapadne i do vašeho interiéru. V tomto případě můžete zvolit i lesklou variantu travertinu. Své užití pak najde v chodbách, halách, pracovnách nebo kancelářích. Protože se jedná o přirozeně nasákavý materiál, je vhodné jej opatřit impregnací a poté na jeho údržbu stačí čistá voda.

Kamenná dlažba dodá vašemu interiéru i exteriéru útulný, moderní a elegantní ráz. Přijďte si travertin na vlastní oči prohlédnout do showroomu PIEDRACentru bydlení a designu Kaštanová. Uvidíte, zda si své místo najde i ve vašem domě.

Přírodní kamenná dlažba travertin Piedra

Značky v novince

PIEDRA

Společnost PIEDRA je výrobcem a prodejcem produktů z přírodního kamene. Na trhu působí od roku 2010 a zaměřuje se zejména na mramorové a kamenné koberce a prodej kamenných obkladů a dlažeb. V nabídce společnosti najdete také oblázky a drtě. Společnost PIEDRA získala ocenění Czech Superbrands, které v roce 2022 již popáté obhájila.  

Novinky & akce

Inspirace na vybavení ložnice

Ložnice představuje království, které je jenom naše. Zde nabíráme síly na každý další den, poskytuje nám útoč...

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Na kuchyňské desce záleží. Nejenže ji svým každodenním používáním zatěžujete podstatně víc než jakoukoli jino...

5 důvodů, proč si pořídit šatnu

Šatna jako samostatná místnost? Určitě ano. Je to nejen praktický prostor, do kterého se přehledně vejde úpln...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.