NOVINKY

Poznejte travertin – přírodní kamennou dlažbu

Přírodní kamenná dlažba travertin

Patříte mezi obdivovatele přírodních materiálů? Pak čtěte dál a seznamte se s kamenem, který je estetický i vysoce funkční. Představujeme vám travertin.

Co je travertin

Pokud mluvíme o přírodním travertinu, jedná se o chemicky usazenou horninu, která vzniká na pevnině. Svým složením odpovídá vápenci, ale je pórovitá. Kromě uhličitanu vápenatého obsahuje také jíl a klasický křemen. Ve výjimečných případech je možné v travertinu objevit i fosilní zbytky.

Přírodní travertin je velmi světlý. V barevném spektru se pohybuje ve světlých odstínech, jako jsou žlutá, světle hnědá nebo šedá. Podle složení příměsí, které obsahuje, může být zbarven i do červena. Zároveň si můžete být jistí, že každý kámen je originál, který vydrží dlouhá léta.

Přírodní kamenná dlažba travertin Piedra | Kaštanová

Travertin jako venkovní dlažba

Travertin má jako přírodní materiál výborné tepelné a izolační vlastnosti. Je tak vhodný i jako dlažba do interiéru nebo jako dlažba venkovní. Jako venkovní dlažba se travertin používá nejčastěji v matné, kartáčované nebo bubnované povrchové úpravě.  Jedná se tedy o vysoce protiskluzovou kamennou dlažbu jako stvořenou k okolí bazénu, zahradní chodníčky nebo příjezdové cesty. Travertin můžete použít také jako dlažbu na terasu nebo na venkovní schody.

Dlažba do interiéru

Travertin krásně zapadne i do vašeho interiéru. V tomto případě můžete zvolit i lesklou variantu travertinu. Své užití pak najde v chodbách, halách, pracovnách nebo kancelářích. Protože se jedná o přirozeně nasákavý materiál, je vhodné jej opatřit impregnací a poté na jeho údržbu stačí čistá voda.

Kamenná dlažba dodá vašemu interiéru i exteriéru útulný, moderní a elegantní ráz. Přijďte si travertin na vlastní oči prohlédnout do showroomu PIEDRACentru bydlení a designu Kaštanová. Uvidíte, zda si své místo najde i ve vašem domě.

Přírodní kamenná dlažba travertin Piedra

Značky v novince

PIEDRA

Společnost PIEDRA je výrobcem a prodejcem produktů z přírodního kamene. Na trhu působí od roku 2010 a zaměřuje se zejména na mramorové a kamenné koberce a prodej kamenných obkladů a dlažeb. V nabídce společnosti najdete také oblázky a drtě. Společnost PIEDRA získala ocenění Czech Superbrands, které v roce 2022 již popáté obhájila.  

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.