NOVINKY

Připravte se na chytrou domácnost

Připravte se na chytrou domácnost

Současné moderní technologie nám dávají možnost užívat si vlastního bydlení na maximum. Jen si představte dokonale zabezpečený dům, který splní vaše přání o malou chvilku dříve, než vás vůbec napadnou. Přesně tak funguje chytrá domácnost, kterou vám zprostředkuje společnost Smarteon. Její komplexní nastavení však vyžaduje určitou dobu učení, a pro využití maximálního potenciálu chytré domácnosti, je dobré nad ní začít přemýšlet již ve fázi hrubé stavby.

Smart home je způsob, jak ušetřit peníze i čas

Když se řekne chytrá domácnost, většina z nás si představí automatické rozsvěcení světel a lehce robotický ženský hlas, který plní naše přání. Skutečně chytrá domácnost, jde však ještě dál. Přizpůsobí chod vašeho domu nebo bytu vašim biorytmům a zcela automaticky ulehčuje váš každodenní život, aniž byste ji o to museli požádat. Každý den, který s vámi prožije, se více a více učí vašim zvykům a upravuje své nastavení pro váš maximální komfort. Nemusíte se přitom bát, že by kdokoli tyto informace nějak zneužil – systém Loxone, se kterým ve Smarteonu pracují vaše data nikam neposílá.

Chytrá domácnost Smarteon

Jak tedy konkrétně chytrá domácnost šetří vaše peníze? Uveďme si jen několik základních příkladů. Smart home například rozezná, kdy jste nebo nejste v místnosti a podle toho ovládá světlo. Nestane se vám tedy, že někde zapomenete zhasnout. Zároveň reguluje hladinu světla podle jednotlivých činností, takže nesvítíte víc, než je potřeba. Chytrá domácnost také upravuje míru vytápění například v případě otevřených oken, nebo zvýšení pohybu a teploty v místnosti, když přijde návštěva.

Základním přínosem chytré domácnosti přitom zůstává efektivní zabezpečení domu. Prostřednictvím detekce požáru, upozornění na otevřená okna, monitorování všech oken a dveří nebo detekce spadeného tělesa do bazénu, smart home zabezpečuje váš každodenní život.

Vyzkoušejte si chytrou domácnost

I v případě smart home technologií platí, že nejlepší zkušenost je ta, kterou si můžete prožít na vlastní kůži. Jedinečnou ukázku chytré domácnosti najdete ve Smart Home Atelieru společnosti Smarteon v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně. Budete překvapení, kolikrát budou vaše představy o možnostech chytré domácnosti překonány.

Chytrá domácnost Smarteon

Chytré technologie pomáhají

Největší přínos chytré domácnosti přichází v okamžiku, kdy dokáže zjednodušit život těm, jejichž dny jsou komplikovány nemocí. Proto se společnost Smarteon zapojila s pomocí do projektu Tady to mám rád, který má za cíl zlepšit kvalitu života lidí s autismem a jejich rodin. Právě automatizace procesů v domácnosti a využití inteligentních technologií usnadňují autistům jejich každodenní rutinu a zároveň jim pomáhají připravit se na nestandardní životní situace a vypořádat se s nimi (např. reagovat v případě požáru).

Přečtěte si, jak s chytrou domácností žijí zakladatelé společnosti Smarteon Miroslav Padalík a Vojtěch Zavřel. Domluvte si návštěvu ve Smart Home Atelieru a zjistěte, jak si zpříjemnit život ve vlastním domě.

Značky v novince

Smarteon

Posláním Smarteonu je tvořit ty nejlepší chytré domy na světě. Domy, do kterých je radost se vracet, neboť vám díky automatizaci rutinních úkonů, jako je např. regulace topení, stínění a větrání ušetří mnoho času i starostí. To je navíc jen zlomek z možností, které jejich řešení nabízí, ostatně, přesvědčte se sami - stačí si domluvit jedinečnou interaktivní prohlídku expozice ve Smart Home Atelieru v budově E, v kancelářích v 1. patře. Prohlídku můžete spojit s konzultací vašeho projektu a hned budete vědět, co doma zkrátka nutně potřebujete.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.