NOVINKY

Trendy barvy roku 2021 pro váš domov

Trendy barvy roku 2021 pro váš domov

Žlutá, šedá, hnědá, červená a modrá - to je jen krátký výčet barev, které byly vybrány jako trend pro rok 2021. Každý domov je ale unikát a my věříme, že ta nejlepší barva pro váš interiér je ta, která se vám osobně nejvíce líbí. I přesto se ale můžete inspirovat! Pojďte se tedy začíst do výčtu těch nejtrendovějších barev roku 2021... Ano, není to jen jedna barva.

Barvy pro rok 2021

Jasně žlutá a ultimátně šedá

Tak jako každý rok - i nyní společnost Pantone vyhlásila barvu roku. Je ale překvapením, že po 22 letech udělala výjimku a vyhlásila pro rok barvy 2. A těmi jsou jasně žlutá Illuminating (13-0647) a ultimátně šedá Ultimate Grey (17-5104). Tato kontrastní dvojice byla zvolena záměrně a dá se říci že i s takovým manuálem. Pro některé je totiž šedá nudnou a nevýraznou barvou, ale designéři i architekti na ni nedají dopustit! A taky ví proč - je skvělým základem pro jakoukoli kombinaci. Je neutrálním podtónem, který dalším barvám umožní vyniknout a zároveň lehce vplynout do uceleného výsledku. V tomto případě právě výrazné žluté. Ta je doporučována použít v kontrastních doplňcích. Obecně šedá barva symbolizuje sílu, statečnost a vytvrvalost, zatímco barva žlutá podporuje pozitivní myšlení a kreativitu. Stabilita a unikátnost - skvělá kombinace pro rok 2021.

Barvy pro rok 2021

Teplé tóny hnědé a běžové s jemnou modrou

Dalším, kdo se vyjádřil s trendy barvou pro rok 2021, je společnost PPG. Aby toho nebylo málo, tak ti vydali barvy rovnou tři. Zemitý odstín ovesných vloček Transcend (DLX1079-4), hřejivý zázvor Big Cypress (DLX1062-5) a až téměř pastelkovou jemně modrou Misty Aqua (DLX1147-3). Při jejich volbě doporučují využívat pravidlo 60:30:10. Tedy kombinovat barvy v poměru 60 % dominantní barvy, 30 % použít barvu sekundární a zbylých 10 % ponechat akcentům, které v interiéru vyniknou. Překvapivě kombinace těchto tónů působí velmi jemným, moderním a především uklidňujícím dojmem.

Barvy pro rok 2021

Neutrálně hnědá od Dulux

Dalším adeptem, který určil trendy barvu roku je Dulux. Ti zvolili neutrální hnědou barvu Brave Ground s tím, že se jedná o unikát, který nejenže vyzní jako samostatný dominantí prvek, ale především ji lze bez problému kombinovat s dalšími barvami. Celek tak vytvoří skutečně hřejivý pocit a útulné prostředí. Chcete si představit kombinaci této barvy v praxi? Podívejte se na video, kde je nejenže vysvětlen důvod výběru barvy Brave Ground, ale také je zde načrtnuta široká nabídka kombinace barev. Stačí si jen vybrat!

Sytě červená od DIY odborníků

Jako poslední v našem výčtu odborníků pro výběr barvy roku bychom tu uvedli HCTV. Jedná se o sdružení, které začínalo tvorbou amerického TV seriálu pro kutily, kde rozdávali drahocenné rady, tipy a zajímavosti, které by neměly chybět v žádném domově. Možná i proto je zajímavým zpestřením, že právě ti zvolili pro rok 2021 výraznou sytě červenou Passionate. Dominantní barvu, která zaujme skutečně každého. 

Barvy pro rok 2021


Inspirovali jsme vás barvou pro rekonstrukci vašich domovů? Určitě máte z čeho vybírat! Ale pokud se chcete inspirovat ještě více, tak můžete brouzdat naší galerií nebo dalšími novinkami.

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.