NOVINKY

Barva roku pro garážová vrata je šedá!

Barva roku pro garážová vrata je šedá!

Již dlouhá léta diktují výběr trendy barev pro interiéry ti největší světoví výrobci nátěrových hmot. Největší slovo v tomto ohledu mají společnosti Pantone Color Institute nebo Akzo Nobel známá značkou interiérových nátěrových hmot Dulux. Zatímco tito globální hráči zvolili pro rok 2021 kombinaci dvou barev, šedé a zářivě žluté, společnost LOMAX přichází s jinými odstíny – silver grey (RAL 7001) a basalt grey (RAL 7012).

Má to své logické důvody: lepší sladění venkovního stínění s moderními fasádami a okny i lepší fyzikální vlastnosti. LOMAX je jedinou firmou na českém trhu, která tato řešení nabízí napříč celým sortimentem. Vyznačují se totiž příznivějšími vlastnostmi než dlouhodobě velmi populární odstín antracit (RAL 7016). Právě jemu se z hlediska odstínu poměrně blíží, v obou případech jsou však o něco světlejší. To je příčinou lepších fyzikálních vlastností.

lomax

Pozitivní reakce architektů i zákazníků ukazují rostoucí oblibu těchto barev. Dnes patří obecně mezi nejoblíbenější barevná řešení. LOMAX je v tomto směru skutečně jediným na trhu, který obě uvedené barvy nabízí ve standardu napříč celý sortimentem a umožňuje tak uživateli sladit jednotlivé prvky domu nejen vzájemně, ale také s fasádou či okenními rámy.

Pokud bychom měli jít více do hloubky, pak se musíme dotknout testu celkové sluneční difuze podle normy ASTM E 903 s přímým slunečním zářením ASTM G173-03. Pozitivní výsledek těchto odstínů ukazují zejména naměřené hodnoty pohltivosti slunečního záření u žaluzií. Ve srovnání s antracitem vychází zmiňované odstíny o 15 % lépe. Lépe vycházejí i další hodnoty: pohltivost či absorptivita materiálu, která popisuje, jaké množství záření bylo materiálem pohlceno v poměru k množství záření, které na materiál dopadlo. S tím souvisí i druhá důležitá vlastnost, a to je odrazivost, někdy uváděná jako reflexe. Odstíny basalt grey a silver grey vykazují mnohem vyšší odrazivost. 

lomax

Kromě obou odstínů je možné žaluzie LOMAX pořídit i v dalších sedmi barevných variantách. Mimo zmíněného antracitu jsou to i hnědá, stříbrná, temně stříbrná, metalická šedá, bílá a bronzová. Tyto odstíny jsou zároveň dostupné i v případě dalších produktů společnosti LOMAX pro možnost maximálního barevného sladění celé stavby. 

Dodejme, že u garážových vrat je výběr barev bohatší – dosahuje více než dvou a půl tisíce možných odstínů, základním vzorníkem RAL počínaje a variantami imitace dřeva konče.

Barvou roku tedy není zářivě žlutá, ale silver a basalt grey! Tak se přijďte inspirovat do showroomu Lomax na Kaštanové.

Článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2021 - přečtěte si jej celý ZDE.

Značky v novince

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Novinky & akce

Inspirace na vybavení ložnice

Ložnice představuje království, které je jenom naše. Zde nabíráme síly na každý další den, poskytuje nám útoč...

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Na kuchyňské desce záleží. Nejenže ji svým každodenním používáním zatěžujete podstatně víc než jakoukoli jino...

5 důvodů, proč si pořídit šatnu

Šatna jako samostatná místnost? Určitě ano. Je to nejen praktický prostor, do kterého se přehledně vejde úpln...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.