Důležité sdělení:

Milí návštěvníci,

dovolujeme si vás upozornit, že recepce Centra bydlení a designu Kaštanová a showroom Keraservis budou v pátek 9. prosince otevřeny do 16 hodin

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Od karuselů až po dokonalé parkovací systémy

Od karuselů až po dokonalé parkovací systémy

Pokud bychom měli hledat společného jmenovatele pro minulost i současnost německé společnosti KLAUS MULTIPARKING, pak by to bezpochyby byly inteligentní technické koncepty. Ty totiž aktivity této společnosti charakterizovaly od založení továrny Klause Wagnera v roce 1907.

Asi nikdo, kdo dnes dennodenně využívá parkovací systémy z dílny této společnosti, by si netipl, že společnost Klaus (jak se tehdy jmenovala) začínala v karosárně s výrobou inovativních konstrukcí karuselů pro zábavní parky, bagrů a nakládacích jeřábů. Tohoto oboru se firma úspěšně držela až do šedesátých let 20. století.

Parkovací systémy Klaus multiparking | Centrum Kaštanová

Lídrem na trhu parkovacích systémů

Průlom nastal až v roce 1964, kdy na trh přicházejí první systémy multiparkování KLAUS. O deset let později se společnost stěhuje do nové budovy v Aitrachu poblíž Memmingenu. V tu dobu ji předcházela pověst lídra v segmentu výroby parkovacích systémů. Globální se tato společnost stala na začátku 80. let, kdy jí licenci udělilo Japonsko.

Parkovací systémy Klaus multiparking | Centrum Kaštanová

Proskočíme časovou smyčkou a ocitneme se v roce 2016, kdy parkovací systémy MultiBase přejdou na elektrohydraulický synchronismus. V roce 2019 přichází další inovace poloautomatického systému TRENDVARIO s označením nové série 6000.

Budoucnost parkování

Co to znamená a bude znamenat i do budoucna? Oproti předchozím poloautomatickým řešením lze zvýšit výnos parkovacích stání na stejném patře až o 30 %. Toto umožňuje zcela volně konfigurovatelný modulární systém, který lze poprvé také zcela přejet v jámě a zajíždět vozy do dalších modulů parkovacího systému.

Parkovací systémy Klaus multiparking | Centrum Kaštanová


KLAUS MULTIPARKING řeší nejožehavější problém dneška. Tedy nikoliv času, jak bychom si mohli myslet, ale prostoru.

Naplánujte si i vy pohodlný, funkční a technicky vyspělý parkovací systém. KLAUS MULTIPARKING najdete v kancelářích v Centru bydlení a designu Kaštanová

Článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2021 - přečtěte si jej celý ZDE

Značky v novince

Klaus multiparking

Společnost Klaus multiparking nabízí komplexní služby v oblasti návrhu, realizace a servisu parkovacích systémů. S více než 500.000 realizovanými parkovacími místy po celém světě a 45 lety zkušeností v oboru je tak jednou z nejvýznamnějších firem ve svém oboru. V nabídce této společnosti najdete stohovatelné systémy MULTIVARIO, poloautomatické systémy TRENDVARIO, automatické systémy věžové a regálové, paletové systémy a v neposlední řadě i točny.

Novinky & akce

PF 2023

Milí přátelé a návštěvníci Centra bydlení a designu Kaštanová, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za pří...

Jak zařídit obývací pokoj

Obývací pokoj tvoří skutečné centrum domova. Je to prostor, ve kterém tráví svůj volný čas všichni členové do...

Dětská vánoční přání plníme i v roce 2022

Rok se s rokem sešel a Vánoce opět klepou na dveře. Stejně jako v loňských letech bychom v Centru bydlení a d...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.