NOVINKY

Posuvné systémy Schüco s dokonalým výhledem!

Posuvné systémy Schüco s dokonalým výhledem!

Dokonalá idylka při odpolední kávičce, odpočinek a krásný výhled. Přesně to vám nabízí posuvné systémy Schüco, které můžete použít doslova kam budete chtít! Pojďte se s námi podívat na jednu takovou dokonalou realizaci! Prosklené automatické posuvné systémy Schüco v soukromé rezidenci na pobřeží Baltského moře.

Realizace Schüco

Architektonické řešení stavby

Představte si, že se nacházíte v Gdaňském zálivu, v oblíbeném cíli nejen polských turistů, ve městě Gdyni. Představte si, jak studený Balt omývá divoké pobřeží, od něhož - směrem do vnitrozemí - ubíhá složitý, terasovitý terén. Právě do tohoto komplikovaného prostoru navrhli architekti studia Arch-Deco soukromou - tříúrovňovou - rezidenci. Tvar budovy je tvořen kompozicí třech vzájemně propojených objektů, přičemž spojení sedlových a plochých střech s otevřenými terasami zdůrazňuje přirozenost pobřeží a odhaluje úchvatné panorama Gdaňského zálivu. Zasazení objektu rezidence do pásu zeleně umožnilo stavbě navázat na okolní krajinu a vytvořit relaxační zóny. Součástí rezidence je - mimo jiné i soukromý showroom pro sbírku historických vozů s garáží - obojí je umístěno v nejnižším podlaží budovy. Zatímco přízemí je určeno ke každodennímu životu a odpočinku a dominuje mu impozantní obývací pokoj s panoramatickým výhledem na záliv, první patro nabízí soukromé pokoje.

Výhled Schüco

Panoramatické výhledy

Architektonický návrh sledoval jeden hlavní cíl - soustředit se na skloubení průhledného charakteru budovy a praktičnosti interiérů s výhledem na moře a okolní krajinu. Bylo tak logické, že na scénu vstoupí Schüco se svými rozsáhlými posuvnými systémy s úzkými hliníkovými profily, které byly použity na všech třech úrovních rezidence.
Posuvné systémy Schüco ASS 77 PD.SI a ASS 70.HI, které umožňují dech beroucí výhled na záliv, jsou pohodlně, tiše a rychle ovladatelné automatickým integrovaným systémem Schüco e-slide s elektrickým pohonem. Mírně tónované trojité zasklení splňuje nejvyšší požadavky z hlediska bezpečnosti, tepelné izolace a zastínění a současně propouští dostatek denního světla.

Jak reagují architekti?

Nechme promluvit samotné tvůrce projektu, Michala Baryzewskeho a Zbigniewa Reszka z ateliéru Arch-Deco: “Posuvné systémy Schüco nám pomohly splnit nejnáročnější technické požadavky a současně proměňovaly naše nestandardní konstrukční nápady a vysoké funkční a estetické nároky majitele v úžasnou architekturu. Mimořádná tepelná izolace je kombinována s inovativní technologií materiálů, automatizací a rozsáhlými prosklenými plochami, které zajistí skvělé vizuální zážitky, a to ze všech úrovní budovy.”

Pokud tedy, milí architekti, řešíte podobně zapeklitý úkol jako vaši polští kolegové, pak víte na koho se obrátit.

 

Článek vznikl v rámci magazínu OKO 2019, listovat v něm si můžete ZDE nebo se můžete stavit do našeho Centra pro svoji vlastní kopii.

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.