NOVINKY

Posuvné systémy Schüco s dokonalým výhledem!

Posuvné systémy Schüco s dokonalým výhledem!

Dokonalá idylka při odpolední kávičce, odpočinek a krásný výhled. Přesně to vám nabízí posuvné systémy Schüco, které můžete použít doslova kam budete chtít! Pojďte se s námi podívat na jednu takovou dokonalou realizaci! Prosklené automatické posuvné systémy Schüco v soukromé rezidenci na pobřeží Baltského moře.

Realizace Schüco

Architektonické řešení stavby

Představte si, že se nacházíte v Gdaňském zálivu, v oblíbeném cíli nejen polských turistů, ve městě Gdyni. Představte si, jak studený Balt omývá divoké pobřeží, od něhož - směrem do vnitrozemí - ubíhá složitý, terasovitý terén. Právě do tohoto komplikovaného prostoru navrhli architekti studia Arch-Deco soukromou - tříúrovňovou - rezidenci. Tvar budovy je tvořen kompozicí třech vzájemně propojených objektů, přičemž spojení sedlových a plochých střech s otevřenými terasami zdůrazňuje přirozenost pobřeží a odhaluje úchvatné panorama Gdaňského zálivu. Zasazení objektu rezidence do pásu zeleně umožnilo stavbě navázat na okolní krajinu a vytvořit relaxační zóny. Součástí rezidence je - mimo jiné i soukromý showroom pro sbírku historických vozů s garáží - obojí je umístěno v nejnižším podlaží budovy. Zatímco přízemí je určeno ke každodennímu životu a odpočinku a dominuje mu impozantní obývací pokoj s panoramatickým výhledem na záliv, první patro nabízí soukromé pokoje.

Výhled Schüco

Panoramatické výhledy

Architektonický návrh sledoval jeden hlavní cíl - soustředit se na skloubení průhledného charakteru budovy a praktičnosti interiérů s výhledem na moře a okolní krajinu. Bylo tak logické, že na scénu vstoupí Schüco se svými rozsáhlými posuvnými systémy s úzkými hliníkovými profily, které byly použity na všech třech úrovních rezidence.
Posuvné systémy Schüco ASS 77 PD.SI a ASS 70.HI, které umožňují dech beroucí výhled na záliv, jsou pohodlně, tiše a rychle ovladatelné automatickým integrovaným systémem Schüco e-slide s elektrickým pohonem. Mírně tónované trojité zasklení splňuje nejvyšší požadavky z hlediska bezpečnosti, tepelné izolace a zastínění a současně propouští dostatek denního světla.

Jak reagují architekti?

Nechme promluvit samotné tvůrce projektu, Michala Baryzewskeho a Zbigniewa Reszka z ateliéru Arch-Deco: “Posuvné systémy Schüco nám pomohly splnit nejnáročnější technické požadavky a současně proměňovaly naše nestandardní konstrukční nápady a vysoké funkční a estetické nároky majitele v úžasnou architekturu. Mimořádná tepelná izolace je kombinována s inovativní technologií materiálů, automatizací a rozsáhlými prosklenými plochami, které zajistí skvělé vizuální zážitky, a to ze všech úrovní budovy.”

Pokud tedy, milí architekti, řešíte podobně zapeklitý úkol jako vaši polští kolegové, pak víte na koho se obrátit.

 

Článek vznikl v rámci magazínu OKO 2019, listovat v něm si můžete ZDE nebo se můžete stavit do našeho Centra pro svoji vlastní kopii.

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.