Jídelní stoly

Jídelní stoly

Krásně prostřený stůl, talíře plné voňavého lákavého jídla a příjemná společnost milých blízkých lidí – tak nějak by měla správně vypadat jídelna v rodinném domě nebo bytě. Pohoda při stolování jde ruku v ruce s pohodlným sezením – toho lze docílit správným výběrem jídelního stolu a židlí.

Jídelní stůl, symbol domova, tvoří základ jídelny. Měl by být především stabilní a pevný. Volba materiálu záleží na osobních preferencích a vkusu, vždy by ale měl zapadat do celkového stylu interiéru, ladit s dalším vybavením jídelny a propojených místností jako obývacího pokoje a kuchyně. Doby, kdy se stoly vyráběly výhradně ze dřeva, už dávno minuly, přesto se dřevo drží na vrchních příčkách oblíbenosti – spolu se sklem a různými typy kovů tvoří materiálovou základnu pro výrobu stolů. Do moderních interiérů doporučujeme barevné nebo průhledné plastové stoly, velmi zajímavý je polypropylen, který se i velmi dobře čistí. Jídelní stůl je možné pořídit i betonový nebo kamenný, ty jsou vzhledem ke své váze vhodné spíše do exteriéru. Když už jsme u přírodních materiálů, nemůžeme zapomenout na oblíbený ratan.

Pokud máte k dispozici dostatečně veliký prostor, můžete si vybrat v podstatě jakýkoliv tvar stolní desky. Kulatý nebo oválný stůl zabere více místa, než skladnější čtvercový nebo obdélníkový. U kulatého stolu jsou si všichni sedící rovni a dobře na sebe vidí, krásně se vyjímá ve velké místnosti. Nejvíce oblíbený je obdélníkový stůl, nejžádanější je šestimístný. Obecně doporučujeme velikost stolu naddimenzovat nebo si pořídit stůl rozkládací. Více prostoru znamená pohodlnější stolování a oceníte to, když přijdou hosté.

Široký výběr jídelních stolů především značky Calligaris a Connubia najdete v bohatě vybaveném showroomu DEHO. Ke stolu si můžete na jednom místě vybrat vhodné židle a designové bytové doplňky.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.