Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Cihly, které vám zajistí akustickou pohodu domova

Cihly, které vám zajistí akustickou pohodu domova

Domov je pro nás synonymem klidu a pohody. Zkusme se proto zaměřit na to první slovo - klid, nebo chcete-li - ticho. V dnešní době tolik diskutované a možná i právě proto tolik chybějící. Každý z nás přece jenom poměrně často potřebuje pro svoji pohodu klid. Nezapomeňte na to i v rámci hrubé stavby svého domu a vyberte zdivo, které splní všechny vaše podmínky.

akustická cihla heluz centrum kaštanová

Hluk vám může způsobit problémy psychické i zdravotní - vyhněte se mu!

Dlouhotrvající hluk má podstatný vliv na vaši psychickou i zdravotní pohodu. Pokud bydlíte v bytě, tak jsou vám podobné situace nejspíše velmi blízké - zvuky linoucí se ze sousedního bytu, vášnivé debaty sousedů nebo oslava, jejíž zvuky v nočních hodinách skutečně rezonují snad celou budovou. Nejenže si v tu chvíle nedokážete odpočinout a načerpat energii, především to naopak zhoršuje vaši psychickou pohodu a při dlouhotrvajícím hluku také situace působí negativně na váš zdravotní stav.

Věděli jste, že hluk blížící se prahu bolesti je zaznamenán přibližně u hodnoty 120 dB? Pod tím si můžete představit start letadla nebo rockový koncert. Běžný hovor ale může dosahovat hodnot 70 dB - a to je také poměrně rušivý element. Pro vaše srovnání - hlasitost zvuku, který neruší, se pohybuje v hodnotách do 20 dB. To například odpovídá klidu na procházce v lese.

akustická cihla heluz centrum kaštanová

Technika akustického řešení zdiva

Pokud se chcete o řešení hrubé stavby domu s ohledem na akustické vlastnosti domova dozvědět více, tak vězte, že tato problematika se skládá z několika veličin. První z nich je vzduchová neboli stavební neprůzvučnost. Vyčísluje schopnost vodorovných i svislých konstrukcí (stěn a podlah, resp. stropů) zachytit nebo přenést hluk, který se šíří vzduchem. Je označovaná jako Rw a udává se v decibelech. Čím vyšší je její hodnota, tím méně zvuku prostoupí na druhou stranu konstrukce a tím méně bude ve vedlejším pokoji slyšet hluk. Norma pro bydlení vyžaduje schopnost konstrukce mezi pokoji nepropustit hluk o intenzitě minimálně 53 dB. Jedná se ale o hraniční hodnotu, která odpovídá hlasitosti normálního hovoru, a i ten může mít na psychiku neblahý vliv.

Druhým důležitým parametrem je kročejová neprůzvučnost. Jedná se o přenášení kročejového zvuku - tedy zvuku chůze, skákáním či během na podlaze, pohybem nábytku a také schopnost tlumit zvuk pádu.

Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená nabízí ideální akustické vlastnosti

Pokud vás předešlé řádky přesvědčily o tom, že rozhodně má smysl investovat do materiálů hrubé stavby tak, aby byla zohledněna akustika domova, tak pro vás máme nabídku české firmy HELUZ. Vyvinuli cihlu, které v podstatě zastává teorii, že hluku je potřeba do cesty postavit konstrukci, která hluk pojme... A tak vznikla akustická cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená - určená pro stavbu příček mezi jednotlivými místnostmi. 

„Jde o revoluční produkt – při tloušťce pouhých 21 cm dosahuje zvukově izolačních kvalit klasické třicítky. Díky úsporné šířce nedochází ani k redukci zastavěné plochy, naopak,“ konstatuje ing. Filip Bosák, manažer technického poradenství společnosti HELUZ. V cihle HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené výrobce zkombinoval cihelný střep s materiálem, který nejlépe vylepšuje požadovaný parametr – minerální vlnou. „Díky unikátní konstrukci cihelného bloku pro vnitřní zdivo – dvě tvarovky spojené minerální vlnou – je tak u cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené dosaženo ekvivalentu chování dvojité konstrukce. Kromě výborné zvukové izolace (vzduchová neprůzvučnost Rw = 57 dB) zároveň dochází k významné redukci přenosu konstrukčního hluku. Výrazně lepší jsou i tepelněizolační vlastnosti stěny, o 45 % lepší součinitel tepelné vodivosti a součinitel prostupu tepla podstatně omezí unikání tepla z vytápěného bytu do chladnějších prostor,“ dodává Ing. Filip Bosák a doporučuje všem budoucím investorů poradit se o vhodném výběru materiálu pro hrubou stavbu s technickým zástupcem společnosti HELUZ nebo obchodním zástupcem už ve fázi projektování. 

Neváhejte se proto obrátit na odborníky ve firmě HELUZ, případně si naplánovat schůzku v centru hrubé výstavby u nás na Kaštanové. Vzorky cihel si tak můžete nejen prohlédnout, ale i osahat.

Značky v novince

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.