NOVINKY

Cihly, které vám zajistí akustickou pohodu domova

Cihly, které vám zajistí akustickou pohodu domova

Domov je pro nás synonymem klidu a pohody. Zkusme se proto zaměřit na to první slovo - klid, nebo chcete-li - ticho. V dnešní době tolik diskutované a možná i právě proto tolik chybějící. Každý z nás přece jenom poměrně často potřebuje pro svoji pohodu klid. Nezapomeňte na to i v rámci hrubé stavby svého domu a vyberte zdivo, které splní všechny vaše podmínky.

akustická cihla heluz centrum kaštanová

Hluk vám může způsobit problémy psychické i zdravotní - vyhněte se mu!

Dlouhotrvající hluk má podstatný vliv na vaši psychickou i zdravotní pohodu. Pokud bydlíte v bytě, tak jsou vám podobné situace nejspíše velmi blízké - zvuky linoucí se ze sousedního bytu, vášnivé debaty sousedů nebo oslava, jejíž zvuky v nočních hodinách skutečně rezonují snad celou budovou. Nejenže si v tu chvíle nedokážete odpočinout a načerpat energii, především to naopak zhoršuje vaši psychickou pohodu a při dlouhotrvajícím hluku také situace působí negativně na váš zdravotní stav.

Věděli jste, že hluk blížící se prahu bolesti je zaznamenán přibližně u hodnoty 120 dB? Pod tím si můžete představit start letadla nebo rockový koncert. Běžný hovor ale může dosahovat hodnot 70 dB - a to je také poměrně rušivý element. Pro vaše srovnání - hlasitost zvuku, který neruší, se pohybuje v hodnotách do 20 dB. To například odpovídá klidu na procházce v lese.

akustická cihla heluz centrum kaštanová

Technika akustického řešení zdiva

Pokud se chcete o řešení hrubé stavby domu s ohledem na akustické vlastnosti domova dozvědět více, tak vězte, že tato problematika se skládá z několika veličin. První z nich je vzduchová neboli stavební neprůzvučnost. Vyčísluje schopnost vodorovných i svislých konstrukcí (stěn a podlah, resp. stropů) zachytit nebo přenést hluk, který se šíří vzduchem. Je označovaná jako Rw a udává se v decibelech. Čím vyšší je její hodnota, tím méně zvuku prostoupí na druhou stranu konstrukce a tím méně bude ve vedlejším pokoji slyšet hluk. Norma pro bydlení vyžaduje schopnost konstrukce mezi pokoji nepropustit hluk o intenzitě minimálně 53 dB. Jedná se ale o hraniční hodnotu, která odpovídá hlasitosti normálního hovoru, a i ten může mít na psychiku neblahý vliv.

Druhým důležitým parametrem je kročejová neprůzvučnost. Jedná se o přenášení kročejového zvuku - tedy zvuku chůze, skákáním či během na podlaze, pohybem nábytku a také schopnost tlumit zvuk pádu.

Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená nabízí ideální akustické vlastnosti

Pokud vás předešlé řádky přesvědčily o tom, že rozhodně má smysl investovat do materiálů hrubé stavby tak, aby byla zohledněna akustika domova, tak pro vás máme nabídku české firmy HELUZ. Vyvinuli cihlu, které v podstatě zastává teorii, že hluku je potřeba do cesty postavit konstrukci, která hluk pojme... A tak vznikla akustická cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená - určená pro stavbu příček mezi jednotlivými místnostmi. 

„Jde o revoluční produkt – při tloušťce pouhých 21 cm dosahuje zvukově izolačních kvalit klasické třicítky. Díky úsporné šířce nedochází ani k redukci zastavěné plochy, naopak,“ konstatuje ing. Filip Bosák, manažer technického poradenství společnosti HELUZ. V cihle HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené výrobce zkombinoval cihelný střep s materiálem, který nejlépe vylepšuje požadovaný parametr – minerální vlnou. „Díky unikátní konstrukci cihelného bloku pro vnitřní zdivo – dvě tvarovky spojené minerální vlnou – je tak u cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušené dosaženo ekvivalentu chování dvojité konstrukce. Kromě výborné zvukové izolace (vzduchová neprůzvučnost Rw = 57 dB) zároveň dochází k významné redukci přenosu konstrukčního hluku. Výrazně lepší jsou i tepelněizolační vlastnosti stěny, o 45 % lepší součinitel tepelné vodivosti a součinitel prostupu tepla podstatně omezí unikání tepla z vytápěného bytu do chladnějších prostor,“ dodává Ing. Filip Bosák a doporučuje všem budoucím investorů poradit se o vhodném výběru materiálu pro hrubou stavbu s technickým zástupcem společnosti HELUZ nebo obchodním zástupcem už ve fázi projektování. 

Neváhejte se proto obrátit na odborníky ve firmě HELUZ, případně si naplánovat schůzku v centru hrubé výstavby u nás na Kaštanové. Vzorky cihel si tak můžete nejen prohlédnout, ale i osahat.

Značky v novince

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.