Stropy

Stropy

Řešení stropu je nedílnou součástí plánování stavby domu. Hrubá stavba tvoří dokonalou oporu našeho domova, proto bychom si měli při výběru materiálů dát obzvláště záležet - a to platí u stropů dvojnásob! Zajímat by vás měly tepelně-izolační, akustické nebo třeba statické vlastnosti materiálů. Na trhu existuje několik stavebních systémů, které nabízí různá řešení pokládky stropů. Dbejte na projekty svých staveb a konzultuje s odborníky ten správný výběr.

Centrum hrubé výstavby

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Při stavbě domu se můžete rozhodovat mezi několika variantami řešení stropu. Obecně jsou v nabídce stropy dřevěné, keramické, ocelové, železobetonové a jiné. Nejčastěji se ale setkáte s řešením keramických stropů v různých kombinacích, nazývají se keramobetonové a vyrábějí se z keramických tenkostěnných tvarovek, z výztuže a z betonu. Právě výztuž je velmi důležitá z hlediska nosnosti stropu. Keramické stropy si získaly svou oblibu díky několika faktorům - jsou lehké, takže se s nimi lehce pracuje, mají dobré tepelně-izolační a akustické vlastnosti, dobrou požární odolnost a lze je použít i ve vlhkém prostředí. Obecně lze keramobetonové stropy dělit na tři skupiny. Stropy z keramických nosníků a vložek, kdy se v podstatě jedná o tvárnice obráceného písmene "T" a mezery mezi jednotlivými nosníky se dobetonují. Stropy z keramických povalů, které jsou tvořeny dutými válci, které se kladou do železobetonového věnce a následně se zabetonují. A poslední variantou jsou stropy z keramických panelů - to jsou velké plošné prefabrikáty, které se kladou vedle sebe, spojují se cementovou zálivkou a na závěr se překrývá vrstvou betonu. Keramobetonové stropy můžete sehnat u výrobce Heluz a konkrétně jejich systému Heluz MIAKO.

Strop ale můžete stavět i z pórobetonového materiálu. Tady vám přijde vhod kompletní stavební řešení společnosti Ytong, která nabízí varianty strop Ytong Ekonom nebo strop Ytong Klasik doplněné o další stropní dílce. 

Nechte si poradit od odborníků v centru hrubé výstavby.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.