Důležité sdělení:

Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit, že ve dnech od 18. 12. 2023 - 7. 1. 2024 bude showroom VALMAX uzavřený.

Děkujeme za pochopení.

Stropy

Stropy

Řešení stropu je nedílnou součástí plánování stavby domu. Hrubá stavba tvoří dokonalou oporu našeho domova, proto bychom si měli při výběru materiálů dát obzvláště záležet - a to platí u stropů dvojnásob! Zajímat by vás měly tepelně-izolační, akustické nebo třeba statické vlastnosti materiálů. Na trhu existuje několik stavebních systémů, které nabízí různá řešení pokládky stropů. Dbejte na projekty svých staveb a konzultuje s odborníky ten správný výběr.

Centrum hrubé výstavby

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Při stavbě domu se můžete rozhodovat mezi několika variantami řešení stropu. Obecně jsou v nabídce stropy dřevěné, keramické, ocelové, železobetonové a jiné. Nejčastěji se ale setkáte s řešením keramických stropů v různých kombinacích, nazývají se keramobetonové a vyrábějí se z keramických tenkostěnných tvarovek, z výztuže a z betonu. Právě výztuž je velmi důležitá z hlediska nosnosti stropu. Keramické stropy si získaly svou oblibu díky několika faktorům - jsou lehké, takže se s nimi lehce pracuje, mají dobré tepelně-izolační a akustické vlastnosti, dobrou požární odolnost a lze je použít i ve vlhkém prostředí. Obecně lze keramobetonové stropy dělit na tři skupiny. Stropy z keramických nosníků a vložek, kdy se v podstatě jedná o tvárnice obráceného písmene "T" a mezery mezi jednotlivými nosníky se dobetonují. Stropy z keramických povalů, které jsou tvořeny dutými válci, které se kladou do železobetonového věnce a následně se zabetonují. A poslední variantou jsou stropy z keramických panelů - to jsou velké plošné prefabrikáty, které se kladou vedle sebe, spojují se cementovou zálivkou a na závěr se překrývá vrstvou betonu. Keramobetonové stropy můžete sehnat u výrobce Heluz a konkrétně jejich systému Heluz MIAKO.

Strop ale můžete stavět i z pórobetonového materiálu. Tady vám přijde vhod kompletní stavební řešení společnosti Ytong, která nabízí varianty strop Ytong Ekonom nebo strop Ytong Klasik doplněné o další stropní dílce. 

Nechte si poradit od odborníků v centru hrubé výstavby.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.