YTONG
YTONG logo

YTONG

Web ytong.cz

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Naše parketa:

Brno centrum hrubé výstavby
Otevírací doba
Po - Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 13:00

Švédský architekt Axel Erikson vyvinul pórobeton téměř před sto lety pouze z několika základních přírodních surovin – písek, cement, vápno a voda se díky pokročilé technologii dokáže změnit v moderní, spolehlivý, zdravý a vysoce trvanlivý stavební materiál s takřka neomezenou životností. Výroba se celosvětově prosadila a k prvotní značce Ytong přibylo zatepleni Multipor a vápenopískové prvky Silka podobného složení. 

Systém stavebních komponentů Ytong vám umožní postavit celou hrubou stavbu bez rizik tepelných mostů a ke kvalitnímu provedení přispívá propracované řešení detailů. Nejžádanějším produktem je tepelněizolační řada tvárnic Lambda YQ, s níž je možné dosáhnout hodnot pasivní výstavby i jednovrstvým zděním bez zateplování. Kromě obvodového zdiva a příček, včetně atypických tvarových segmentů, zahrnuje také schodišťové stupně, stropy a masivní střechu, která účinně zabraňuje letnímu přehřívání. Systém doplňuje zakládací řada tvárnic Ytong Start a další možnosti řešení detailů, jako je pilířová tvárnice, žaluziový kastlík, vnější a vnitřní omítky a hlazená stěrka. 

Kromě této nejznámější značky pórobetonu výrobce nabízí produkty, které vám umožní realizovat i ty nejvyšší požadavky na tepelnou izolaci, akustiku či jinou náročnost projektu. Tam, kde potřebujete zvýšit nároky na statiku a únosnost, vám poslouží vápenopískové tvárnice Silka. U projektů, kde se neobejdete bez zateplení, nabízí vlastní řešení pro vnitřní a vnější zateplení pomocí minerálních desek Multipor, které vynikají tvarovou stálostí, nehořlavostí a zdravotní nezávadností. Kombinace těchto tří značek vyhovuje těm nejvyšším požadavkům norem v oblasti statiky, tepelné techniky, akustiky a požární ochrany. Pro developery a stavební firmy je určena řada velkoformátových stěnových prvků, které zkrátí čas zdění, ušetří pracovní síly a dosahují mimořádné přesnosti výstavby.

Důležitou roli u všech značek výrobce Xella hraje odborné poradenství a služby zákazníkům. Techničtí poradci se vzděláním a praxí ve stavebnictví nabízejí podporu v kterékoli části projektu, doporučí optimální skladbu materiálu a pro svépomocné stavebníky je zde řada dalších možností, jako je založení rohů stavby či zapůjčení nářadí či kladečské plány. 

Novinky & akce

Hrubá stavba domů bleskovou rychlostí s tvárnicemi YTONG

Stavebnictví se mění a reaguje na nedostatek pracovních sil. Už dávno, minimálně od konce ekonomické krize z ...

Trendy v zateplování budov

Zateplování je nejpopulárnější cestou ke snížení energetické náročnosti budov a koncoví zákazníci ho často ch...

Nezávazně si sjednat schůzku


Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.