Důležité sdělení:
Milí návštěvníci, Centrum je OTEVŘENO pro velkoobchodní zákazníky. Pro detailní informace týkající se provozu jednotlivých showroomů či kanceláří se prosím informujte v sekce Značky či v novince. Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.

YTONG
YTONG logo

YTONG

Web ytong.cz

Ytong, specialista na pórobeton, tvárnice a tepelněizolační desky, se může pochlubit mimořádnou historií s dlouhou tradicí a zároveň neustálým zaváděním inovativních technologií. Vznikla v poválečném Švédsku, kde umožnila obyčejným lidem stavět neobyčejně úsporné domy. Dnes nabízí vyhřátý domov, nadstandardní péči, zákaznicky orientované služby, a to vše v nejvyšší kvalitě. Značka Xella CZ, výrobce známého materiálu Ytong, se prosadila po celém světě, trvale změnila stavebnictví a stala setak synonymem pro pórobeton. Jejich zastoupení pro Brno najdete pouze v Centru Kaštanová.

Naše parketa:

Brno centrum hrubé výstavby
Otevírací doba
Po - Pá 09:00 - 18:00
So 09:00 - 13:00

Pokud se rozhodujete stavět, tak se jako jednou z prvních otázek určitě budete zaobírat volbou materiálu. Je lepší pórobeton, cihla nebo materiál na bázi betonu? Každý z těchto materiálů má své pro a proti a je na vás, jakou variantu vzhledem k typu stavby zvolíte. Nejčastěji volíte z toho, jestli se potřebujete nejvíce zaměřit na tepelně-izolační vlastnosti, akustiku, vzduchotěsnost, nasákavost nebo pracnost při výstavbě. Produkt Ytong nabízí právě kombinaci několika hledisek. Jedná se o vysoce izolační materiály, které jsou vyrobeny ze směsi vápna, písku, cementu a vody. Díky složení a technice výroby je ve tvárnici velké množství vzduchových pórů - díky tomu se zažilo označení pórobeton. A Ytong si získal takové postavení, že se vlastně dnes pod pojmem pórobeton každému ihned vybaví značka Xella CZ a jejich výrobky Ytong.

V rámci svých produktů nabízí Ytong řešení od sklepa po střechu. Můžete vybírat z tvárnic izolačních, velkoformátových nebo určených pro obvodové a nosné stěny. Zároveň rovnou získáte překlady, příčkové panely nebo řešení schodiště a stropů. Při výběru se můžete spolehnout na skutečné odborníky, kteří si získali první registrovanou značku stavebního materiálu. Každý rok firma své produkty posouvá dále a pomocí nových technologií tak vytváří produkty, které pomáhají k realizaci dokonalého domova. A zajímalo vás někdy, proč zrovna jméno Ytong? Nemusíte v tom hledat nic složitého. Název je odvozen z místa výroby a názvu technologie: Yxhult + Gasbetong = YTONG. 

Přijďte si prohlédnout expozici produktů Ytong v Centru hrubé výstavby na Kaštanové a najít tak ten nejlepší materiál pro stavbu svého domova. 

Novinky & akce

Trendy v zateplování budov

Zateplování je nejpopulárnější cestou ke snížení energetické náročnosti budov a koncoví zákazníci ho často ch...

Nezávazně si sjednat schůzku


Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.