Překlady

Překlady

Ve chvíli, kdy řešíte stavbu domu a začnete se porozhlížet po řešení výplních stavebních otvorů, tak je potřeba zaostřit na překlady. Řešení zpevnění obvodových i vnitřních stěn, aby nebyla staticky narušena konstrukce domu. Můžete vybírat z několika variant překladů - ať už plochých nebo obloukových, vnitřních nebo vnějších, nosných nebo nenosných. Ze všeho nejvíc ale dbejte na kvalitu materiálu a jeho nosnost. 

Centrum hrubé výstavby

YTONG

Ytong, specialista na pórobeton, tvárnice a tepelněizolační desky, se může pochlubit mimořádnou historií s dlouhou tradicí a zároveň neustálým zaváděním inovativních technologií. Vznikla v poválečném Švédsku, kde umožnila obyčejným lidem stavět neobyčejně úsporné domy. Dnes nabízí vyhřátý domov, nadstandardní péči, zákaznicky orientované služby, a to vše v nejvyšší kvalitě. Značka Xella CZ, výrobce známého materiálu Ytong, se prosadila po celém světě, trvale změnila stavebnictví a stala setak synonymem pro pórobeton. Jejich zastoupení pro Brno najdete pouze v Centru Kaštanová.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Kanceláře

Klímovi

Společnost Klímovi stavitelé svým zákazníkům poskytuje možnosti inženýrské činnosti a to hned v několika krocích. Nabízejí možnosti odborného vedení staveb, technického dozoru investora a také samotné projektování pozemních staveb. To vše v oblasti projektování skladových, průmyslových a administrativních budov. Jedná se o rodinnou firmu, která vznikla roku 2012 v Brně. Kromě inženýrské činnosti nabízí služby půjčovny stavební mechanizace.

Výběr překladů je velmi důležitou fází řešení hrubé stavby. Je potřeba dbát na komplexnost a statické vlastnosti materiálů. Proto je vhodné využít nabídky stavebních materiálů jedné firmy, která zajistí komplexní řešení. Inspirovat se můžete například u značek Heluz nebo Ytong. Všechny produkty v návaznosti a bez problematického řešení. Překlady můžete vybírat buďto obloukové ke klenutým řešení oken nebo dveří anebo překlady ploché. Ty se dají vybírat mezi nosnými a nenosnými. Jak už název napovídá, jedná se o čistě technické vlastnosti a potřeby umístění překladu. Pevné nosné překlady jsou vyztuženy ocelovými pruty pro nejvyšší kvalitu a nosnost.

Můžete vybírat z několika materiálů překladů - nejčastěji volené jsou překlady keramické (cihlové) nebo pórobetonové, ale volit se dá i mezi ocelovými, železobetonovými nebo dřevěnými. Pokud se rozhodujete ve svém domě využít velkoformátová nebo dřevěná okna, tak je takové řešení vždy vhodné zkonzultovat s projektantem. Aby bylo po statické stránce hrubé stavby vše v pořádku. V takové chvíli vám můžeme doporučit řešení firmy Klímovi.

Praktické řešení, které i získalo ocenění Zlaté ceny České stavební akademie v soutěži Stavební výrobek – technologie roku, je nosný roletový a žaluziový překlad od společnosti Heluz. Ten nabízí řešení překladu, do kterého lze až po dokončení hrubé stavby implementovat venkovní stínění. Nejenže se tak nemusíte bát nejednotnosti exteriéru domu kvůli přídavným roletám, vy se můžete v klidu rozhodnout, jakou variantu zvolit a zavést ji až budete mít dům postaven.

Pusťte se do stavby domu s radostí! Rádi vám poradíme v centru hrubé výstavby.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.