NOVINKY

Ekologicky a zdravě se stavebními materiály společnosti Xella.

Ekologicky a zdravě se stavebními materiály společnosti Xella | Kaštanová

Podle vedoucího technického oddělení společnosti Xella CZ/SK Ing. Martina Mihála poroste letos zájem o obnovitelné zdroje energie. S pórobetonovými tvárnicemi Ytong, vápenopískovými tvárnicemi Silka a izolačními deskami Multipor lze postavit snadno a souladu s normami jak dům s téměř nulovou spotřebou energie, tak i pasivní rodinný dům.

Ekologicky a zdravě se stavebními materiály společnosti Xella | Kaštanová

Spotřeba primární neobnovitelné energie musí být od ledna 2022 zhruba poloviční, s materiály Xella se však změn bát nemusíte. Architektura se stane výraznější součástí energeticky úsporných opatření a bude mít stejnou váhu, jako kvalitnější tepelné izolace či okna, využití řízeného větrání s rekuperací tepla, účinnější zdroj tepla či instalace obnovitelného zdroje energie. S odbornou konzultací pomůže majiteli architekt, projektant a energetický specialista.

Pokud zůstaneme u hrubé stavby a stavebních materiálů Ytong, Silka a Multipor, bude důležité zaměřit se na parametry jako jsou průvzdušnost obálky a minimalizace tepelných mostů. Díky tomu, že tvárnice Ytong a Silka jsou homogenní, tak i při provedení instalací se vzduchotěsná rovina provádí bez dalších technologických kroků pouhým nanesením omítky. Provedené testy na pasivních budovách z materiálů Ytong, Silka a Multipor dokázaly vysokou vzduchotěsnost obálky těchto staveb.

Ekologicky a zdravě se stavebními materiály společnosti Xella | Kaštanová

Požadovaného vysokého tepelného odporu a eliminace tepelných mostů je možné dosáhnout jak formou jednovrstvého zdění, tak i tzv. sendvičovým zdivem, kombinujícím nosné tvárnice a zateplení.

„Obecně lze říct, že nemá velký význam zvyšovat tloušťku stěn včetně případného zateplení, naopak výrazně větší vliv na zlepšení parametrů domu má rozsah použití řízeného větrání s rekuperací tepla nebo fotovoltaiky. U našich materiálů doporučuji vybírat pro obvodové stěny tvárnice Ytong Lambda YQ tloušťky 450 nebo 500 mm.“ říká Ing. Martin Mihál.

Pokud stavebník bude preferovat variantu se zateplením, dostane v případě kombinace pórobetonových tvárnic Ytong a zateplením s minerálními deskami Multipor stěnu s extrémně nízkým součinitelem prostupu tepla, ale výborné tepelněizolační parametry nabízí také jednovrstvové stěny z tvárnic Ytong Lambda YQ.

Ekologicky a zdravě se stavebními materiály společnosti Xella | Kaštanová

Investor by měl do svého uvažování zahrnout také otázku životnosti, ekologie a zdraví. Zdivo je odolné a má prakticky neomezenou životnost a na rozdíl od zateplení nedegraduje vlivem UV záření, vlhkosti, neohrožují jej žádní škůdci. Stavební systém Ytong navíc tvoří čistě přírodní suroviny a díky své porézní struktuře napomáhá vytvářet i zdravé klima v domě. Stavba z pórobetonu bez zateplení také dobře dýchá a nedochází v ní ke kondenzaci vodních par. Ytong je pro stavbu domu dostatečně pevný, tvárnice jsou přesné a při jednovrstvovém zdění se snižuje i pracnost celé hrubé stavby. Také se snadno řeže a opracovává a lehce se v něm provádí instalace. Hrubá stavba je tak rychlejší, levnější a odolnější.

Podrobné informace o sortimentu a službách společnosti Xella najdete na www.xella.cz.

Článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2022 - přečtěte si jej celý ZDE.

Chci více informací o produktech YTONG


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.