NOVINKY

Stavba domu krok za krokem

Stavba domu krok za krokem

Mít vlastní dům a s tím spojené vlastní zázemí a pohodu je snem mnohých z nás. Cesta k dokonalému domovu je však dlouhá a mnohdy strastiplná. Projděte si tedy náš stručný postup stavby domu a získejte představu o této dlouhé cestě s radostným koncem.

Základem je stavební pozemek

Jeden z největších problémů při stavbě rodinného domu nastává ještě před jejím samotným začátkem. A to je najít vhodný stavební pozemek, na kterém bude dům stát. Pravdou je, že stavebních pozemků je jako šafránu, a není vždy možné si mezi nimi vybírat. Přesto doporučujeme, pokud je to aspoň trochu možné, brát v potaz několik faktorů.

  1. Tvar pozemku – ideální je čtvercový nebo obdélníkový
  2. Jaký je stav terénu – hladina spodní vody, dostupnost inženýrských sítí
  3. Občanská vybavenost
  4. Platí v oblasti nějaká omezení týkající se velikosti budovy nebo architektonického stylu

Stavba domu krok za krokem | Kaštanová

Součástí projektu je i materiálové řešení

Jakmile máte stavební pozemek, můžete přejít k přípravě projektu. Vybírat můžete z již vypracovaného projektu, nebo si nechat zpracovat projekt na míru. Nespornou výhodou projektu na klíč je, že si dům přizpůsobíte přesně podle svých potřeb. Nevýhodou je jeho vyšší cena oproti modelovým projektům.

Součástí projektu musí být průkaz energetické náročnosti budovy. Od roku 2020 navíc mohou vznikat pouze budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Toho je možné dosáhnout pomocí precizního zateplení, kvalitních tepelně-izolačních materiálů nebo skvěle těsnících oken. Důležité je také počítat s využíváním energie z obnovitelných zdrojů.

Stavba domu krok za krokem | Kaštanová

Z čeho stavět dům

Ještě před vypracováním projektu doporučujeme navštívit Centrum hrubé výstavby a zjistit možnosti nejen stavebních materiálů. Na jednom místě uvidíte jedinečnou expozici, která vám napoví, co vše zvážit před samotnou fází přípravy projektu.

Centru hrubé výstavby si na vlastní oči budete moci prohlédnout a osahat pórobetonové tvárnice YTONG i pálené cihly HELUZ. Rychle a na jednom místě tak získáte představu, který druh zdiva bude více vyhovovat vaším představám a potřebám. Aktuálně můžete využít FIRST MINUTE slevy na cihly HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1. Nabídka platí do 15. září 2022. 

Dále prozkoumáte možnosti vytápění s pomocí topných těles i rekuperace. Vyzkoušíte si střešní okna i moderní mechanismy výplní stavebních otvorů od společnosti Schüco. V Centru najdete také rozsáhlou expozici betonových prvků společnosti Presbeton, která obsahuje venkovní dlažby, betonové zdící prvky, schodiště nebo ukázku městského mobiliáře.

TIP: Pokud chcete přeskočit fázi plánování, podívejte se na tyto domy na klíč

Stavba domu krok za krokem | Kaštanová

Uvažujete nad inteligentní domácností? I tu je potřeba řešit hned ve fázi hrubé stavby. Instalace skutečně chytré technologie totiž vyžaduje relativně náročné stavební zásahy. To samé platí i pro instalaci exkluzivních vířivých van od společnosti Villeroy & Boch, které si můžete v Centru hrubé výstavby nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet.

Díky jedné návštěvě tak získáte jasný přehled a představu a váš budoucí dům se vám začne postupně skládat před očima. Z Centra hrubé výstavby si odnesete katalogy, abyste si v klidu domova mohli vybrat a porovnat konkrétní produkty. V případě zájmu dostanete kontakty na obchodní zástupce jednotlivých partnerů, kteří vám pomohou s technickým řešením a vypracují cenovou nabídku.

A jak to v Centru hrubé výstavby vypadá? Prohlédněte si 3D prohlídku.

Prohlídka Centra hrubé výstavby

S projektem pro stavební povolení

Jakmile máte vypracovaný projekt, můžete zamířit na stavební úřad pro stavební povolení. Stavební povolení je potřeba pro každou stavbu, která má zastavěnou plochu větší než 150 m2. Počítejte s tím, že vyřízení žádosti o stavební povolení trvá minimálně 60 dní. Kromě projektu budete potřebovat také doklady o vlastnictví pozemku, výpis z katastru, geodetické zaměření pozemku, měření radonu, souhlas sousedů a souhlasy dalších orgánů kterých se stavba dotýká.

Stavba domu krok za krokem | Kaštanová

Fáze stavby rodinného domu

Jakmile dostanete stavební povolení, čeká vás už samotné budování domova.

  1. Realizace základové desky
  2. Hrubá stavba – vámi vybraným zdivem počínaje a střechou konče
  3. Tepelná izolace střechy, podlah i fasády
  4. Rozvody a instalace odpadů, vody a elektroinstalace
  5. Instalace vytápění
  6. Dokončovací práce – vnitřní omítky, podlahy, dlažby, obklady a malování

Stavba domu krok za krokem | Kaštanová

Domek stojí a je připravený stát se vašim královstvím. Nyní už vás čeká příjemné zařizování. Přijďte do Centra bydlení a designu, kde vám odborníci pomohou vytvořit dokonalou koupelnu, vybrat krásné interiérové dveře, garážová vrata, podlahy nebo třeba mechové obrazy.

Centru hrubé výstavby zkrátka začne dobrodružná cesta, která vede k vašemu dokonalému domovu. Zůstaňte na této cestě s námi a sledujte novinky a inspiraci ze světa bydlení a designu

Chci poradit ohledně stavby domu


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Presbeton

Společnost Presbeton patří k předním českým výrobcům betonového zboží pro stavby i úpravy komunikací se silnou pozicí v zahraničí. Její výrobky se vyznačují vysokou životností, jsou ekologické i mrazuvzdorné. Nabízí venkovní dlažby, zdící prvky, schodišťové prvky i výrobky venkovní architektury v provedení městských mobiliářů.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance 9. narozeniny Centra bydlení a designu Ka...

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.