Podlahové topení

Podlahové topení

Podlahové vytápění je velmi oblíbeným řešením  a můžete se s ním setkat ve valné většině nově postavených domů. I kvůli němu se také často rekonstruuje. Správně realizované podlahové topení, totiž dokáže prohřát váš domov bez potřeby dalšího tepelného zdroje. Krátka si stačí jen užívat tepla od podlahy, to následně stoupá vzhůru a vy si užíváte tepla domova. 

Kanceláře

Uponor

Uponor je přední světový dodavatel instalačních rozvodů a systémů regulace vnitřního prostředí na evropských a severoamerických trzích s obytnými budovami i nebytovými prostory. V severní Evropě je Uponor také význačným dodavatelem infrastruktury potrubních systémů. Uponor nabízí svým klientům řešení, jejichž správa a provoz jsou dlouhodobě udržitelné, bezpečné a spolehlivé. Například sdružené podlahové vytápění i ochlazování prostor, rozpouštění sněhu a ledu odpadním teplem, využití geotermální energie a tepelných čerpadel.

Při výběru podlahového topení na vás čeká hned několik úskalí. Nejenže se první musíte rozhodnout, jestli chcete topení elektrické nebo teplovodní, ale poté navazují otázky ohledně řešení. Jestli vybrat vytápěcí kabely, rohože nebo různé fólie. V tu chvíli ale hodně záleží na tom, jaký materiál podlahoviny zvolíte. Bude to vinyl, dřevo nebo dlažba? I to vám pomůže v rozhodování.

Podlahové topení je instalováno pomocí vytápěcích kabelů, které jsou rovnoměrně implementovány pod povrch podlahy. Jako způsob uchycení kabelů můžete nejčastěji vidět uložení v betonové nebo anhydritové desce - ty jsou děleny izolační vrstvou. Tento materiál je volen především díky svým vodivým vlastnostem. Tvoří určitou akumulační vrstvu a platí pravidlo, že pokud je vrstva silnější, tak se pomaleji nahřívá, ale zase o to déle hřeje. Proto je například pro podlahové vytápění tolik oblíbená dlažba - keramika je skvělý akumulační zdroj...

Pokud tedy toužíte po podlahovém topení, tak se určitě stavte do centra hrubé výstavby a domluvte se s odborníky na variantě, která vám bude nejvíce vyhovovat. Nohy v teple jsou totiž zárukou tepla domova.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.