NOVINKY

Jak na výběr interiérových dveří

Jak na výběr interiérových dveří

Otočné, nebo posuvné? Na stěnu, nebo zapuštěné? Dřevěné, laminátové, nebo skleněné? Typů interiérových dveří je spousta, ne všechny se ale hodí do každého domova, a to jak svojí funkcí, tak designem. Poradíme vám, jak vybrat interiérové dveře, aby nejen skvěle vypadaly, ale také vám dobře a dlouho sloužily.

Staré dobré otočné, nebo stále oblíbenější posuvné?

Zatímco klasické otočné dveře má doma většina z nás, na ty posuvné si mnozí teprve zvykají. Oboje mají v interiéru své místo – záleží na prostoru a dispozicích domu nebo bytu, požadavcích na design a v neposlední řadě i rozpočtu – a rozhodně se nemusíte bát je kombinovat.

Interiérové dveře Porte Karpi

Mezi základní typy patří dveře:

  • falcové – Otočné dveře na viditelných pantech s vyfrézovankastou polodrážkou, které vyčnívají přes zárubeň. 
  • bezfalcové – Modernější a estetičtější verze otočných dveří se skrytými panty, zapadající přímo do zárubně. 
  • reverzní – Otočné dveře, otevírající se v opačném směru, do zárubně. Zavřené vypadají jako dveře bezfalcové.
  • posuvné na stěnu – Na kolejnici zavěšené dveře, které se otevírají posunem podél stěny a po otevření zůstávají plně viditelné.
  • posuvné do pouzdra – Posunem otevírané dveře zajíždějící do pouzdra ve zdi.

Ačkoli by se mohlo zdát, že dveře do pouzdra, které po otevření elegantně zmizí ve zdi, budou jednoznačně preferovanou variantou, nemusí tomu být vždy tak. Interiérové dveře dnes už totiž nejsou jen funkčním, ale také designovým prvkem, který může být nejen třešničkou na dortu každého interiéru, ale někdy je dokonce i jedním z jeho centrálních prvků. A tak právě dveře na stěnu, viditelné v zavřeném i otevřeném stavu, mohou být tou správnou volbou nejen tam, kde není možnost pouzdra, ale i tam, kde jde prostě „jen“ o vzhled.

Co je uvnitř (i venku), se počítá

Jak otočné, tak posuvné dveře jsou k dispozici v různých materiálech, a to jak výplní, tak povrchů. A na obojím záleží.

Interiérové dveře Porte Karpi

I když dveře s voštinovou výplní bývají lehčí a levnější, nejsou tak odolné a netlumí hluk ani zdaleka tak dobře jako dveře z DTD neboli odlehčené dřevotřískové desky. Svou službu tak udělají například v komoře, do dětského pokoje se ale moc nehodí.

Co se týče povrchu, má jeho volba vliv nejen na to, jak dveře na pohled vypadají, ale opět také na jejich odolnost a to, jak snadno se udržují. Zatímco laminátové dveře (kdy je dekor nanášen ve formě fólie) patří mezi ty nejodolnější, a skvěle se tak hodí do prostor s vysokým provozem a zátěží, lakované dveře (na které se dekor nastříkává) jsou většinou variantou finančně nejúspornější. Dveře dýhované (s tenkým plátem dřeva) a masivní se budou líbit příznivcům přírodních materiálů, kteří se ale musí smířit jak s vyšší cenou, tak s tím, že jejich dveře budou „pracovat“ a působením světla se bude časem měnit také jejich odstín.

Nebojte se skla ani barev

Chcete hodně světla, nebo raději soukromí? A co rovnou obojí? Prosklené dveře se stávají standardem nejen v obytných prostorách, ale své místo nacházejí také v koupelnách (ve variantě bezpečnostního kaleného skla). U ložnic a dětských pokojů pak stále ještě hrají prim dveře plné, které mají lepší akustické vlastnosti a neproniká jimi světlo, rušící při spaní.

Interiérové dveře Porte Karpi

Zatímco výše uvedeným kritériím je třeba věnovat náležitou pozornost, když chcete, aby interiérové dveře u vás doma dobře plnily svou funkci, jejich dekor a barva jsou už většinou otázkou individuální volby. Při jejich výběru se řiďte barvou, případně dekorem podlahy, s níž by dveře měly vhodně kontrastovat. Nechcete-li šlápnout vedle, raději se poraďte se specialisty.

V showroomech Porte Karpi a Eclisse interiérovým dveřím dobře rozumí a poradí vám s výběrem systému otevírání, výplně, povrchu, dekoru i barvy.

V Centru bydlení a designu Kaštanová si můžete prohlédnout desítky vzorků otočných i posuvných interiérových dveří kvalitních italských značek, expozici systémů a mechanismů pro posuvné dveře i široký sortiment klik, zárubní a kování.

Sjednejte si nezávaznou schůzku a přijďte se inspirovat.

Značky v novince

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.