Stavební pouzdra

Stavební pouzdra

Posuvné dveře mají své využití v každém interiéru. Dveře do pouzdra šetří místo, jsou tiché a elegantní. Na stavební pouzdro je ale třeba myslet už při stavbě/rekonstrukci a není možné osadit ho všude. Vybírejte z pouzder pro jednokřídlé či dvoukřídlé posuvné dveře, posuvné dveře do zákrytu nebo inovativní dveře do oblouku. Vždy dejte přednost kvalitě a prověřeným značkám.

Značky

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Posuvné dveře jsou trendem, a to nejen tam, kde mají ušetřit místo. Uplatní se i v prostorných domech a bytech, kde plní hlavně funkci designovou. Zatímco posuvné dveře na stěnu bývají výrazným estetickým prvkem interiéru, ty do pouzdra jsou minimalističtější a dokáží elegantně zmizet ve stěně, takže nenarušují vzhled místnosti, jsou tiché a lépe chráněné před poškozením. 

Stavební pouzdro není možné zabudovat všude, a tak je dobré myslet na něho už při stavbě nebo rekonstrukci. Ta nejtenčí pouzdra je ale možné osadit už do příčky o šířce 10 cm. 

Stavební pouzdra existují ve dvou základních variantách podle konstrukce domu či bytu – do zděné příčky a sádrokartonu. Zatímco obložková pouzdra mají tradiční obložkovou zárubeň, která vyčnívá nad úroveň stěny a vyrábí se většinou (ale ne vždy) ze stejného materiálu a v designu dveří, u bezobložkových pouzder jsou zárubně zcela skryté. 

Podle počtu posuvných dveří se stavební pouzdra rozdělují na ta pro dveře jednokřídlé a dvoukřídlé. Dvoukřídlé dveře se pak mohou zasouvat do stěn proti sobě nebo do zákrytu (tzv. kaskáda). U blízkých posuvných dveří do dvou různých místností je pak možné zabudovat jedno stavební pouzdro, které slouží oběma dveřím zároveň. Specialitou jsou pak stavební pouzdra určená pro posuvné dveře do oblouku

Co se týče materiálů, volte vždy kvalitu a na pouzdrech nešetřete, nemuselo by se vám to vyplatit. Dobrou volbou jsou stavební pouzdra z profilovaného pozinkovaného plechu, která jsou velmi pevná a mají dlouhou životnost. 

V showroomu Eclisse v Centru Kaštanová najdete kvalitní a inovativní systémy a stavební pouzdra pro obložkové i bezobložkové, jednokřídlé i dvoukřídlé posuvné dveře i dveře do oblouku. Inspirujte se a nechte si poradit ty správné pro váš domov. 

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.