Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Co výběr barvy dveří říká o jejich majiteli?

Co výběr barvy dveří říká o jejich majiteli?

Co výběr barvy dveří říká o jejich majiteli?

Barva i styl domovních dveří mohou podléhat mnoha kritériím – trendům, módě, lokaci budovy, ale také osobnosti majitele domu. Své o tom vědí odborníci z agentury Marsch & Parsons, která sestavila tým mezinárodních odborníků na barvy podpořený specialisty z Pantone. Zkoumali, jak osobnost majitele ovlivňuje výběr barvy vchodových dveří do domu.

Volba barev zdůrazňuje určité vlastnosti

Podle uvedené studie má mnoho majitelů domů černé, bílé, šedé nebo námořnicky modré dveře. Takové barvy si vybírají nejen pro jejich praktičnost a širokou dostupnost, ale především pro jejich význam. Viceprezident Pantone Color Institute Laurie Pressman situaci komentuje: „Černá je elegantní, mocná a plná prestiže. Zatímco bílá je jednoduchá a upřednostňují ji lidé, kteří hledají minimalistická řešení. Šedá je nadčasová klasika, nikdy s ní nemusíte riskovat, že vaše dveře vyjdou z módy. A námořnicky modrá v sobě nese určitou autoritativnost a poctivost. Zatímco zelená podle výsledků studie uklidňuje a přináší harmonický pocit ticha, červená je jejím pravým protikladem. Červené vchodové dveře mívají dynamické osobnosti, které jsou často v roli lídrů." Sales director ze společnosti Marsh & Parsons k závěrům výzkumu dodává, že výsledky vždy určují jistou míru pravděpodobnosti a nemohou být interpretovány zcela stoprocentně. Například volba černých dveří pravděpodobně předznamenává určitou sílu a prestiž. Zatímco když si někdo vybere zářivě růžové nebo žluté vchodové dveře, už jenom touto svojí volbou jednoznačně říká: "Život je zkrátka legrace."

Co o vás říká barva vašich dveří?

Vlastnosti, které odborníci spojují s použitím jednotlivým barev nejsou kompletní, zastoupeny jsou pouze ty nejdůležitější.

Barva dveří

černá: elegantní, mocný a prestižní

bílá: jednoduchý, jasný a nedotčený

šedá: nadčasový a klasický

Porte Karpi

námořnická modř: autoritativní a důvěryhodný

červená: výrazný, dynamický a poutavý

Porte Karpi

zelená: tichý a klidný

růžová: dramatický

žlutá: vřelý, vroucný a optimistický

fialová: mladistvý a duchovně založený

S výběrem vchodových dveří se obraťte na odborníka

Vřele doporučujeme našeho vzácného partnera, firmu PORTE KARPI (TP Euroservis), která se specializuje na okna a vstupní dveře, interiérové dveře, bezpečnostní dveře i doplňky jako jsou například kliky či madla. Díky odbornému poradenství můžete u jednoho dodavatele objednat vchodové dveře, interiérové dveře a dokonce i okna – sladíte tedy nejen jejich barevnost a styl, ale také termín dodání a montáže, a tak budete mít zase o starost méně. Vchodové dveře od PORTE KARPI mají vysokou kvalitu, splňují náročné požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci, mají vysokou životnost, bezpečnost, kvalitu i design. Vybrat si navíc můžete i neutrálních i velmi výrazných odstínů barev. Dveře mohou být také lakované do všech barev dle RAL. Řeknete jimi tedy na první pohled vše.

V portfoliu společnosti PORTE KARPI najdete renomované značky Pivato, Ferrero Legno a Italporte. Zejména značka Pivato vás jistě okouzlí svou tradicí i historií, protože vyrostla z malé truhlářské dílny a dnes se specializuje na návrh a výrobu luxusních interiérových dveří. Klade důraz na inovativní technologie a spojení manuální zdatnosti se smyslem pro detail a hlubokými zkušenostmi. Hledáte-li výjimečnější kousky, určitě vás zaujme značka Ferrero Legno specializující se na avantgardní dveře. Výrobce se zaměřuje především na estetickou hodnotu dveří a snaží se spojit funkcionalitu s estetickými a architektonickými prvky. Na italském trhu značka dosáhla vysoké prestiže a oblíbenosti se těší i u nás.

A na závěr dobrá rada navíc. Ať už si vyberete dveře černé či červené, je důležité aby byly kvalitní a bezpečnostní.

Značky v novince

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.