Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, ve státní svátek, čtvrtek 28. října, bude Centrum bydlení a designu Kaštanová zavřeno. Ostatní dny nás můžete navštívit dle běžné otevírací doby. Těšíme se na vaši návštěvu.

NOVINKY

Práce z domu? 7 tipů, jak správně vybavit pracovnu

Home office se stává čím dál více skloňovaným slovem. A to nejen kvůli epidemiologické situaci, ale především díky zjištění nárůstu efektivity práce. Člověk pracující z domu je ve známém a klidném prostředí, ví, že má vše potřebné na dosah ruky a vlivem změny prostředí je i jeho mysl mnohem kreativnější než ve známé kanceláři. To ovšem platí pouze tehdy, pokud je pracovna či jiný pracovní prostor zařízen kvalitně, s ohledem na vaše zdraví a harmonii prostředí. Proto jsme si pro vás připravili článek, kde si můžete přečíst sedm tipů, které vedou ke správně zařízené pracovně.

Pracovna - psací stůl

Tip č. 1: Vyberte správný pracovní stůl

I když někteří za stolem až tolik nepracují a raději se uvelebí na pohodlnou sedačku nebo do měkkého křesla, tak ve valné většině se stejně pracuje za pracovním stolem - proto byste se měli rozhodnout, jaký typ stolu je pro vás nejvhodnější. Někdo volí čistou pracovní desku, kde si může vše zorganizovat, jak je mu libo, jiný zase spoléhá na různé vyvýšené plochy a organizační systémy pracovní desky. No a někteří zase velmi rádi střídají při práci sezení a práci ve stoje. Pro to vše se dá najít řešení. Ať už budete chtít stůl vyrobený na míru, třeba od Domov na míru, nebo kvalitní designový stůl, který si na showroomu DEHO můžete vybrat v rámci italských značek. 

Velmi oblíbeným se ale za poslední dobu stal polohovací stůl. A to nejen výškově, ale také z hlediska úhlu desky. Doporučován je sklon 16 - 20 ° - to je tak akorát pro ergonomičnost polohy rukou na pracovním stole. Také dbejte na polohu monitoru - nejenže by horní rámeček monitoru měl být v úrovni vašich oči, také by měl být celý monitor ve sklonu 15 °, aby nebyla zbytečně namáhána krční páteř.

Pracovna - židle

Tip č. 2: Správná kancelářská židle je základ úspěchu

Když už jsme si popsali, jak by měl vypadat pracovní stůl, tak nesmíme zapomenout ani na kancelářskou židli. Ta vytváří oporu našeho těla, a pokud prací u stolu strávíte několik hodin denně, tak byste určitě měli dbát o její kvalitu. Nenechte se zlákat pořízením židle, která nemá správné ergonomické požadavky - taková židle sice může vypadat stylově, ale pro dlouhodobé sezení není tou pravou. Pracovní židle by totiž měla mít ergonomický tvar, aby poskytovala oporu vaší páteři a celkové stavbě těla. 

Dbejte především na oporu beder, dostatečnou oporu loktů, která umožňuje pravý úhel mezi paží a předloktím, a také se zaměřte na to, aby i výška sedu odpovídala vašim potřebám. Zde je uváděn taktéž pravý úhel mezi stehenní a holenní kostí, který zajistí držení těla v rovné a fyziologicky správné poloze. Tohle všechno si ještě před zakoupením židle ale vyzkoušejte - stačí přijít posadit se a hned uvidíte, jestli je to ta pravá. S výběrem vám rádi poradí na showroomu DEHO.

Pracovna

Tip č. 3: Organizace a dostatek úložného prostoru

V pracovně nebo pracovním koutu strávíte velké množství času, proto myslete na to, abyste měli vše potřebné po ruce. Nejde jen o kancelářské potřeby, ale i láhev nebo sklenici vody je potřeba mít neustále na očích, abyste dodržovali pitný režim. Nebo šanony s potřebnými dokumenty, které ihned víte, kde najít. Vybírat proto můžete psací stůl se šuplíky nebo dodatečně vybrat pojízdný úložný prostor, který si umístíte k ruce, jak je libo. Nebojte se všechny své potřeby promyslet do detailu a třeba si nechat i vypracovat návrh interiéru - s pomocí architekta nebo designéra odladíte i ty nejmenší detaily.

Tip č. 4: Dbejte na dostatek světla

Nejlepší je samozřejmě světlo přírodní - sluníčko. Proto pracovní stůl umisťujte poblíž okna - ať už klasického nebo třeba i toho střešního. Vždy ale dbejte na úhel dopadu sluníčka, aby vám nesvítilo ani do očí a ani se neodráželo v monitoru. Potom je také důležitý výběr umělého osvětlení - stolní lampička na stůl je nejen stylovým doplňkem, ale především i zachráncem vašich zdravých očí - na to nezapomínejte! Je na vás, jestli zvolíte ekonomické LED osvětlení nebo klasické řešení - myslete ale na intenzitu a odstín světla - ty spolu s barevnou skladbou interiéru umí rozehrát skvělou hru barev a stínů, díky čemuž se vytvoří dokonalé prostředí. A to vás ještě více bude motivovat k práci.

Pracovna - lampička

Tip č. 5: Slaďte barvy v interiéru

S předchozím tipem se pojí i volba barev do interiéru pracovny. Obecně jsou doporučovány teplé tóny barev, ale každý člověk vnímá barevné spektrum jinak, a proto se zkuste zaměřit na barvy, které jsou vám nejvíce příjemné. Vybírat potom můžete například barevné řešení zdí - buďto klasickou malbou nebo i tapetami, kde i jejich vzor napomáhá ke klidnému prostředí. S výběrem vám rádi pomůžou na showroomu Optimal Interier Design. Zároveň vám tam poradí s výběrem koberce, pokud si jej budete do pracovny přát. 

Zkuste se ale dále zaměřit i na detaily - barva lampičky, židle, obrázků na zdi nebo třeba závěsů - když vše sladíte v jemných tónech, vytvoříte jemný a inspirující prostor, vhodný k práci.

Tip č. 6: Akustika místnosti

Někdo pro práci potřebuje ticho a jiný zase zvukový podtext. Ať patříte do jedné či druhé skupiny, akustika místnosti je důležitá. Především také proto, aby vás při práci nerušily ostatní zvuky z běhu domácnosti - hrající si děti, vaření v kuchyni nebo zkrátka jen zvuky televize z obývacího pokoje. Proto se do pracovny nejčastěji volí kvalitní interiérové dveře, které mají akustické vlastnosti a umí zabránit šíření nepatřičných zvuků. Dveře si můžete přijít vybírat na showroom Porte Karpi anebo pro posuvné dveře, které šetří místo, stačí navštívit showroom ECLISSE.

Pracovna - posuvné akustické dveře

Tip č. 7: Odměňte se!

A posledním tipem pro správné zařízení pracovny je: odměna. Myslete při zařizování místnosti i na to, aby váš pohled mohl chvílemi sklouznout na něco, co vás potěší a zahřeje na duši. Něco, co vám připomene, že to, co děláte, má smysl. Může to být pěkný obraz na zdi, fotografie na pracovním stole nebo zkrátka výhled z okna na zahradu. Sice malý detail, ale pro psychiku při práci v domácnosti velmi důležitý.

Inspirovali jsme vás pro zařízení vaší pracovny? Stačí následovat pár tipů a hned se vám bude pracovat lépe.

Vše potřebné pro pracovnu můžete řešit v Centru bydlení a designu Kaštanová, kde vás rádi přivítáme.

Značky v novince

DEHO

Interiérové studio se špičkovými designéry kompletně vybaví vaši novou kuchyni, obývací pokoj, ložnici nebo koupelnu. Na showroomu DEHO si můžete prohlédnout konkrétní ukázky interiérů, jimž dominují německé kuchyně Schüller a kvalitní sedací soupravy značek Calligaris, Ditre Italia a Steinhoff Germany. Zajistí kompletní dodávky privátních i komerčních interiérů pro náročné klienty.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Domov na míru

Pokud hledáte opravdu kvalitní interiér, už dál hledat nemusíte! Firma DOMOV NA MÍRU je zde pro Vás. Dlouholetá praxe v oboru a stálá spolupráce s designéry a architekty je jejich hlavní předností. Nebojí se výzev a splní vaše představy do posledního šroubku. Těšit se na vás budou ať už s vlastním návrhem, nebo společnými silami vymyslíte svůj vlastní DOMOV NA MÍRU.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Novinky & akce

Namakaná vířivka? Fitness vířivka Villeroy & Boch se silnějším čerpadlem.

Před výkonem vířivka. Po výkonu vířivka. To, že vířivé vany Villeroy & Boch využívají technologii vyjímatelný...

Transparentní architektura v podobě oken Schüco

Od roku 1226, kdy byla vyrobena v anglickém Sussexu takzvaná široká tabule, prošlo stavební sklo ve svém vývo...

Exkurze studentů SPŠ stavební Kudelova Brno

Nejlépe se učí v praktických situacích. A proto byl studentům střední průmyslové školy stavební Kudelova v Br...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.