Střešní okna

Střešní okna

Při řešení stavby domu se počítá s každým centimetrem, proto jsou za poslední dobu velmi oblíbené půdní byty. Dříve byly pod střechou jen půdy a nepočítalo se s tím, že by tam měl někdo bydlet. Dnes se půdní prostor bere jako plnohodnotný a využitelný pro bydlení. Proto jsou potřeba střešní okna, aby do místností přiváděla denní světlo. Zároveň je potřeba dbát na tepelnou izolaci. Na co si teda dát při výběru pozor?

Co je nejdůležitější při výběru střešního okna? Jako první je potřeba si uvědomit, kam okno umístíme. V jaké části podkroví se bude okno nacházet a jestli bude přivádět dostatek světla. Podle toho se volí, jestli bude stačit jedno okno nebo se zvolí dvojokno či trojokno. Dále je potřeba se zaměřit na způsob otevírání okna. To je zrovna u střešních oken velmi důležitý faktor. Jestli se jedná o výklopné nebo kyvné okno a především jaký má úhel otevření. To už při výběru okna ocení především hospodyňky pro budoucí umývání oken. 

Určitě by vás ale zajímala otázka izolačních vlastností. Přece jenom je okna přímo vystaveno slunečnímu záření, proto se v létě řeší, aby místnost nebyla příliš přehřátá a v zimě se zase řeší, aby tudy neunikalo teplo. Společnost Roto nabízí několik druhů střešních oken, která jsou rozdílná také v počtu vrstev skel a tím pádem v izolačních vlastnostech. K tomu přispívá i řešení umístění okna a jeho těsnosti. Každého ale u střešních oken zajímá jaké nabízí možností stínění. Je možné implementovat venkovní rolety nebo vnitřní žaluzie a docílit tak dokonalého zatemnění, které nepropustí žádný sluneční paprsek. 

U střešních oken a jejich příslušenství je ale také možnost volby ovládání - a to buď manuálně nebo pomocí dálkového ovládání. Přijďte si i vy do centra hrubé výstavby vybrat ty pravé - z Kaštanové.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.