Plastová okna

Plastová okna

Obliba plastových oken neupadá, právě naopak. Plastová okna jsou odolná a stabilní, mají dlouhou životnost, snadno se čistí a udržují a skvěle tepelně izolují. V nabídce je nespočet barev, designů a povrchových úprav, ale také stále populárnější velké formáty. Ve srovnání se dřevem nebo hliníkem jsou plastová okna cenově mnohem dostupnější, při jejich výběru ale vždy volte kvalitu a ověřené značky. 

Značky

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Po plastových oknech by měli sáhnout nejen ti, kteří touží po nízkoenergetickém nebo pasivním bydlení, uplatní se ve všech typech domů a bytů bez výjimky. Skvělého kandidáta z nich dělají výborné vlastnosti tvrzeného PCV, ze kterého se vyrábí, ale také množství odstínů a povrchových úprav, z nichž si snadno vybere úplně každý.

Plastová okna výborně tepelně izolují a tlumí hluk: do komor jejich profilů je možné vložit speciální termomoduly, čímž se jejich tepelná propustnost ještě sníží. Plastová okna jsou velmi odolná vůči povětrnostním vlivům a v posledních letech se také výrazně zlepšily jejich stabilita a stálost, zvláště pak při vystavení vysokým teplotám. To stejné pak platí i o nosnosti a dostupných rozměrech, jejichž nabídkou se dnes téměř vyrovnají i oknům hliníkovým. 

Údržba plastových oken je snadná: stačí několikrát ročně umýt skla a rámy (zapomeňte na pravidelné natírání nebo impregnaci, bez kterých se neobejdou okna dřevěná) a promazat kování a okna vám budou dobře sloužit i několik desetiletí.

Mezi obrovské výhody plastových oken patří jejich variabilita a možnost přizpůsobení požadavkům a potřebám jejich uživatelů: zatímco někomu záleží na maximální bezpečnosti, pro jiného je klíčové třeba právě to, aby okny unikalo co nejméně cenného tepla. Do plastových oken je možné zabudovat bezpečnostní systémy, řízené větrání s rekuperací, nebo dokonce prvky automatizace chytrých domů. V nabídce jsou desítky barevných odstínů, designů i povrchových úprav, plastová okna tak mohou vypadat třeba jako ta dřevěná, kterým ale (stejně jako těm hliníkovým) konkurují podstatně příznivější cenou

V showroomu LOMAX v Centru bydlení a designu Kaštanová si můžete prohlédnout vzorky kvalitních plastových oken české značky s 30letou tradicí. S jejich výběrem vám tady nejen poradí, ale také je pro vás zdarma zaměří a připraví cenovou nabídku. 

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.