Důležité sdělení:

Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit, že ve dnech od 18. 12. 2023 - 7. 1. 2024 bude showroom VALMAX uzavřený.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Mycí poloha střešních oken - jak na to?

Mycí poloha střešních oken - jak na to?

Kdo by si nezamiloval střešní okna... Nejenže dodávají podkrovní místnosti dostatečné světlo, zároveň ale nabízí krásné výhledy a díky kvalitním materiálům i perfektní bariéru mezi teplem domova a nepříznivými podmínkami venku. Aby nám ale ty krásné výhledy vydržely, tak je také potřeba střešní okna čas od času umýt. A právě v tuto chvíli u někoho nastává zásadní problém. Jak se k těm oknům dostat? Tedy té venkovní části? 

Každé střešní okno má svou danou mycí polohu - tedy polohu, kdy se můžete pohodlně, z bezpečí svého domova, dostat k venkovní ploše okna a to následně umýt. Abychom si ale mohli vysvětlit jednotlivé mycí polohy, pojďme si nejprve ukázat, jaké 3 základní typy střešních oken můžete v nabídce firmy ROTO najít. 

Střešní okna ROTO

Kyvné střešní okno

Jedná se o nejstandardnější řešení. Otevírá se "kyvným" pohybem kolem své středové osy - stačí tedy pomocí madla otevřít okno a jednoduše jej vyklopit. Otevírání je bezhlučné a také bez námahy. Tento typ nabízí efektivní větrání místnosti. Okno lze ovládat manuálně nebo pomocí elektrického pohonu.

Mycí poloha: celé střešní okno jednoduše "protočíte" kolem jeho osy tak, aby venkovní plocha byla čelem k vám.

ROTO kyvné střešní okno

Výsuvně kyvné okno

Tento typ okna se hodí především do menších místností, protože nijak nezasahuje do interiéru. Tím poskytuje více prostoru při otevřeném okně než jaké nabízí kyvné okno. Systém otevírání okna je umístěn v horní čtvrtině, ale všechny funkce jsou stejné jako u kyvného střešního okna. Pouze s tím rozdílem, že se můžete pohodlně dívat ven, aniž by vás rušila druhá polovina okna v zádech...

Mycí poloha: výsuvně kyvné okno je vybaveno bezpečnostní mycí polohou - tedy systémem, kdy okno protočíte směrem k sobě a následně jej zabezpečíte, aby se vám neprotáčelo.

ROTO výsuvně kyvné střešní okno

Výklopné/kyvné okno

Zajímavou kombinaci a řešení střešního okna nabízí varianta výklopná/kyvná. Toto řešení nabízí naprosto nerušený výhled, protože se jeho skleněná část vyklápí pouze směrem ven. Osa otáčení je tedy umístěna v jeho horní části.

Mycí poloha: tento typ okna samozřejmě také nabízí bezpečnostní mycí polohu - jednoduše se z rámu "vycvakne" skleněná plocha, kterou lze otočit směrem k sobě a okno tak snadno umýt.

ROTO výklopně kyvné střešní okno

 

Tak a teď, když už jsme si ujasnili, jak je to s těmi polohami umývání oken, se můžeme pustit do úklidu! 

1) Umýt stínění okna

Začneme trochu od konce. Nejprve se zaměřte na varianty stínění vašeho okna - žaluzie, rolety nebo různá stínítka. Oprašte, umyjte a zbavte se tak nečistot, které by poté mohly spadnout na vámi umyté okno. Především na stínění u střešních oken by se rozhodně nemělo zapomínat. Jaké jsou možnosti si můžete přečíst v našem článku Jak si poradit se stíněním střešních oken

2) Promazat závěs okna

Aby se okno mohlo stále jednoduše otevírat, tak jednou za rok promažte závěs okna. Stačí kapka, aby vše pracovalo, jak má. 

3) Umýt okno

Nejen sklo okna, ale i jeho ostění včetně těsnění je potřeba důkladně umýt. Využijte mycí polohy vašeho okna a pohodlně se tak dostaňte do všech zákoutí.

 

Pokud vaše střešní okno disponuje dálkovým ovládáním, tak nezapomeňte zkontrolovat baterky v ovladači. A pokud se vám zdá, že přece jen okno nefunguje tak, jak by mělo, neváhejte se obrátit na servisního technika. Ten vám poradí a případně i ovládání okna seřídí tak, abyste si mohli nadále užívat nerušeného výhledu.

Ovládání střešních oken na dálkové ovládání

Pokud si zrovna vybíráte nová střešní okna a chcete si přímo "osahat", jak se konkrétní typ ovládá, není nic jednoduššího, než navštívit Centrum hrubé výstavby v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová, kde si můžete otevírání oken vyzkoušet a najít to pravé pro vás. Pokud máte konkrétnější otázky, tak se neváhejte obrátit na odborníky z firmy ROTO.

Značky v novince

Roto

Střešní okna a příslušenství Roto představují prvotřídní kvalitu v každém cenovém segmentu. Technologie střešních systémů Roto Frank je na trhu více než 75 let a dnes je jedním z předních výrobců střešních oken, výlezů a půdních schodů. Produkty Roto se vyrábí podle přísných německých standardů a jsou konstruovány podle nejnovějších technologických postupů s důrazem na vysokou užitnost, komfortní ovládání a propracovaný design. Přesvědčí vás svými vynikajícími vlastnostmi, dlouhou životností a jednoduchou údržbou. V roce 2020 společnost Roto představila první antimikrobiální kliku střešních oken, která okamžitě a dlouhodobě působí proti bakteriím a dalším mikrobům.

Novinky & akce

Novinky z dílny DAFE-PLAST pro vaše okna i dveře

Jaké novinky a trendy rezonují na poli designu výrobků výplní stavebních otvorů? Názorně si ukažme v portfoli...

Moderní dům, který levituje nad Brnem

Další architektonická dominanta Brna! Jaký dům se to objevil v jeho kopcích? Stavba, kterou tvoří dvě horizon...

Jak se staví pasivní dům?

Moderní trendy ve stavebnictví a současné všudypřítomné hledání úspor způsobují, že čím dál více budov se sta...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.