Žaluzie

Žaluzie

Časté výkyvy teplot a čím dál větší počet tropických dní v roce negativně ovlivňují tepelnou pohodu v interiérech. Když slunce praží do oken od rána do večera, dokáže i dobře zaizolovaný dům proměnit ve výheň. Přehřívání interiéru je naštěstí možné se jednoduše a účinně bránit pomocí venkovních žaluzií.  Předokenní stínění se pomalu ale jistě stává nezbytností nejen v jižních státech, ale i u nás v Česku.

Značky

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Venkovní žaluzie

V oblasti stínící techniky jsou největším trendem venkovní žaluzie. Aktivně zadržují vstup tepla ze slunečního záření do interiéru a tím působí jako nástroj pasivního chlazení. Jsou oblíbené a vyhledávané také pro svůj moderní design. Nové typy lamel jsou mnohem subtilnější než dříve, díky tomu působí jemnějším a luxusnějším dojmem. Další možností zastínění jsou také venkovní rolety, kterou jsou méně designové a zato více praktické, než žaluzie - především snižují hlučnost, zvyšují bezpečnost a poskytnou dokonalé zatemnění.

Stínící technika velmi dobře drží krok dobou, stává se součástí tzv. chytrých domácností. Je možné ji regulovat pomocí dálkového ovladače nebo mobilní aplikace v mobilu, stejně tak jako ostatní zařízení domácnosti jako garážová vrata nebo topení. Synchronizací povětrnostních a teplotních čidel, které jsou součástí stínící techniky, systému vytápění a chytrého termostatu je možné dokonce výrazně ušetřit náklady za vytápění.

Vnitřní žaluzie

Žaluzie v interiéru jsou velmi praktickou a ve všech směrech nenáročnou možností, jak rychle a snadno usměrnit proud pronikajícího světla do místností. V nabídce jsou tradičně vertikální nebo horizontální žaluzie.

Vertikální žaluzie nejen regulují světlo, ale jsou také velmi efektní dekorací v interiéru. Množství světla je ovlivňováno naklápěním lamel. Lamely jsou k dispozici v různých velikostech a v téměř neomezené barevné škále. Celý systém je vhodný i pro šikminy a oblouky. Horizontální žaluzie umožňují velmi precizní práci s intenzitou světla v místnosti, vytváří krásné příjemné prostředí. Technicky je možné bez problémů namontovat systém na okna, na zeď nebo do stropu. Žaluzie se nejčastěji vyrábí z hliníku nebo různých přírodních materiálů – dřeva, bambusu, látky nebo různých dřevěných tkanin.

Ideální zastínění pro váš domov si můžete pohodlně vybrat v showroomu Lomax. nebo Optimal Interier Design. Zkušení odborníci vám pomohou se v nabídce zorientovat a vybrat si to nejlepší pro náš interiér i exteriér.

 

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.