Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

Záclony

Záclony

Záclony jsou třešničkou na dortu každého interiéru. Odít okna do těch správných ale není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kromě toho, že jsou výrazným estetickým prvkem, totiž také plní hned několik funkcí praktických. Aby u vás doma nejen skvěle vypadaly, ale také clonily sluneční paprsky, tlumily hluk z ulice a poskytovaly vám dostatek soukromí, je třeba dobře vybrat.

Značky

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Doba se mění a s ní také náš postoj k záclonám. Zatímco nejprve si bez nich okna nikdo nedokázal ani představit, později dokonce úplně zmizely, aby se o několik let později s velkou pompou opět vrátily do módy. Záclony na okna (i francouzské dveře) zkrátka patří, to, jak vypadají a jakou plní funkci, se ale může lišit domácnost od domácnosti. 

Máte-li samostatně stojící domek uprostřed štědré parcely, pohledy od sousedů vás asi příliš trápit nebudou. Směřují-li ale okna vašeho bytu v přízemí přímo do ulice, soukromí, které vám poskytnou dobře zvolené záclony, určitě oceníte. To stejné pak platí i o hluku. Některé materiály ho totiž dokáží utlumit lépe než jiné. 

Protože funkci clonění slunečních paprsků už dnes ve většině případů převzaly závěsy, žaluzie nebo (římské) rolety, bude vaší hlavní starostí volba barvy a dekoru záclon. Odstíny bílé už zdaleka nejsou jedinými dostupnými na trhu a z nabídky vzorů se vám zatočí hlava. Pamatujte, že velké vzory prostor opticky zmenší a příliš mnoho barev dost možná změní váš interiér v cirkusovou manéž.

Co se týče materiálů a dekorů, máte na výběr z organzy, voálu, síťovaných, batistových, vyšívaných i hladkých záclon. Zatímco organza je lehká a průhledná, voál se snadněji udržuje. Vyšívané záclony působí honosně, ty batistové zase přírodně. 

Záclony můžete koupit v metráži s danou délkou (pozor: myslete na řasení a šířku okna vždy vynásobte minimálně dvěma), u atypických oken a tam, kde si chcete být jistí dokonalým výsledkem, oceníte ušití záclon na míru.

V showroomu Optimal Interier Design v Centru bydlení a designu Kaštanová si můžete prohlédnout desítky vzorků kvalitních látek pro záclony do každého interiéru. S výběrem vám tady nejen rádi poradí, ale také vám záclony rádi ušijí přímo na míru. 

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.