NOVINKY

Panoramatická okna plná výhledů | Realizace

Panoramatická okna plná výhledů | Realizace

Jaký je to asi pocit - ráno se probudit a prvním pohledem hned spočinout na nekonečném moři. Pohledem, který vám nic neruší. Přesně takhle vypadá jedna z realizací firmy Schüco. Pojďte se s námi podívat do středomořské vily NafplioBlu v řeckém městečku Tolo, na kouzelném místě v peloponéských horách s výhledem na Argolský záliv.

Realizace vily

Jak splynout s přírodou?

Přesně s takovou otázkou začínala právě zmiňovaná realizace. Proto je vila tvarově i materiálově zasazena do malebné krajiny a to včetně částečného zapuštění do skály. Se zastavenou plochy vily ale především vznikl velkorysý výhled. Panoramatické výhledy na Argolský záliv i nedaleké ostrůvky Plateia či Spetses si lze jednoduše užívat pomocí 9 metrů širokých prosklených výloh. Těm právě daly vzniknout okenní a posuvné systémy Schüco.

Architektka tohoto projektu, Katerina Valsamaki, ve vile vytvořila opravdu nadčasově elegantní místnosti. Kuchyně v přírodních barvách je propojena s obývacím pokojem a právě z těchto spojených místnosti lze jedním krokem vstoupit na terasu, na kterou ležérně navazuje bazén. Ten, jemně osvícen, poskytuje taktéž unikátní výhled a především spojuje terasu s kaskádovými částmi zahrad, které dokonale kopírují přírodní strukturu skal. Taktéž i z ložnice nebo i koupelny je umožněn luxusní výhled.

Opravdu dokonale působí propojení interiérových i exteriérových prvků - například skládaný kamenný obklad, který je nejen u vchodu do vily, ale je také součástí obývací stěny, která lehce navazuje na terasové obklady. A právě zmiňovaný kámen dokonale souzní s přírodou, jelikož byl využit ze stejné lokality jako vzniknuvší vila. Zkrátka příroda se zde podepisuje opravdu na všechny strany.

Realizace vily

Panoramata díky skleněným posuvným systémům

Celá tahle nádhera vznikla díky posuvným systémům Schüco ASS 50, které doplnilo panoramatické okno Schüco AWS 70 BS.HI. Hliníkové okenní, dveřní a posuvné systémy Schüco nebyly zvoleny jen kvůli jejich elegantními designu, ale i kvůli jejich vysoké funkčnosti a požadavkům na celoroční úsporu energie. Posuvný systém se skládá ze čtyř posuvných dílů, z nichž každý má svou vlastní vodicí kolejnici. Uživatelé je tak mohou libovolně otevírat a zavírat podle aktuálních větrných podmínek a počasí. Za zmínku také stojí okno použité v koupelně - jedná se o otvíravě-sklopné okno Schüco AWS 70 BS.HI.

Při jejich výběru se myslelo i na pohledy do budoucna. Hliníkové systémy jsou velmi odolné a a potřebují minimální údržbu.

Realizace vily

Dokonalé výhledy jsou aktuálně trendem, který jistojistě nezapadne. Přijďte se o jeho možnostech pobavit do Centra hrubé výstavby s odborníky Schüco. I pro vás se zde najde unikátní řešení. 

 

Značky v novince

Schüco

Společnost Schüco je jedním z největších světových hráčů na poli systémových řešení pro dveře, okna, posuvné konstrukce, fasády, protisluneční ochranu a bezpečnostní systémy. Produkty společnosti Schüco nalezneme v řádech milionů kusů po celém světě. Největší nároky jsou během výroby kladeny na bezpečnost, komfort, design a energetickou účinnost. Se společností Schüco spolupracuje také celá řada zpracovatelů, architektů, developerů a investorů. Kvalitní a poctivou prací se společnost Schüco prezentuje již téměř 70 let.

Novinky & akce

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.