Důležité sdělení:

Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit, že ve dnech od 18. 12. 2023 - 7. 1. 2024 bude showroom VALMAX uzavřený.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

5 tipů pro vaši jídelnu

5 tipů pro vaši jídelnu

K vytvoření dokonalého jídla jsou zapotřebí dvě místa: moderní kuchyně, ve které se vám bude jídlo dobře připravovat a útulná jídelna, ve které si na jídle společně s rodinou pochutnáte. Jak ale zařídit jídelnu, abychom si zážitek ze společného stolování co nejvíce užili? Máme pro vás několik tipů.

1) Nábytek do jídelny přizpůsobte velikosti místnosti

Vybrat vhodný jídelní stůl může být oříšek. Musí vám totiž poskytnout dostatek prostoru, aby se vám pohodlně jedlo, ale zároveň dopřát všem stolovníkům možnost volného pohybu. V případě menších místností je třeba si pohrát s umístěním stolu, stejně jako vybrat židle s lehkou konstrukcí. Zvažte, zda je pro váš prostor praktičtější kulatý stůl, nebo půjdete do čtverce, případně do obdélníku.

2) Podpořte chuť k jídlu barvami

Barevné kombinace v jídelně by měli být tlumené, aby vás během jídla nerozptylovaly. Červená barva zvyšuje chuť k jídlu. Zároveň je ale třeba s ní pracovat opratrně, protože sytá červená opticky zmenšuje prostor. Sáhnout doporučujeme také po hnědé která spadá mezi přírodní tóny, takže navozuje pokoj a klid.

3) Nepodceňte osvětlení

Správné osvětlení v jídelně je klíčové pro vytvoření pohodlného a příjemného prostředí pro stolování. Zvažte použití stolních lamp, světelných kruhů a moderních svítidel, které vytvoří efektivní osvětlení.

Jak zařídit jídelnu | Kaštanová

4) Nebraňte se moderním technologiím

V dnešní době se můžete spolehnout na řadu výdobytků moderní doby, které vám pobyt v jídelně ještě zpříjemní. Víte například, že chytrá domácnost bude automaticky regulovat intenzitu osvětlení, aby vám poskytla dostatek světla, ale zároveň respektovala vaše biorytmy? Stejně tak se postará o zatažení a roztažení závěsů nebo vám k jídlu pustí příjemnou hudbu.

5) Vsaďte na kvalitní nádobí

Kvalitní nádobí a příbory výrazně ovlivní celkový dojem z jídla. I když na první pohled nemusí být patrný rozdíl, jistě oceníte, když vám během jídla nebude z netěsného spoje vidličky kapat na ruce voda z myčky, když vidlička bude mít dostatečně ostré hroty, aby jídlo napíchla a když na noži nebude nastupující rez. Kvalitní příbory a prostírání zkrátka zlepší váš požitek z jídla.

Pamatujte, že jídelna by měla vytvářet pohodlné a příjemné prostředí pro stolování. Pokud máte zájem o další tipy jak zařídit jídelnu nebo potřebujete pomoci přímo s tou vaší, neváhejte kontaktovat naše specialisty na návrh interiéru.

Chci pomoci se zařízením jídelny


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Novinky & akce

Novinky z dílny DAFE-PLAST pro vaše okna i dveře

Jaké novinky a trendy rezonují na poli designu výrobků výplní stavebních otvorů? Názorně si ukažme v portfoli...

Moderní dům, který levituje nad Brnem

Další architektonická dominanta Brna! Jaký dům se to objevil v jeho kopcích? Stavba, kterou tvoří dvě horizon...

Jak se staví pasivní dům?

Moderní trendy ve stavebnictví a současné všudypřítomné hledání úspor způsobují, že čím dál více budov se sta...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.