NOVINKY

Jak sladit interiér

Jak sladit interiér | Kaštanová

Moderní interiér je takový, který působí jednolitě a všechny prvky v něm mají své správné místo. Otázka jak sladit interiér, jistě závisí na osobním vkusu. Existuje však několik rad a kroků, které vás na správnou cestu k harmonickému interiéru navedou.

Jak kombinovat barvy v interiéru

První velkou kapitolou interiérového designu je vhodná kombinace barev. Není žádným tajemstvím, že každá barva působí na naši psychiku jinak a jejich výběr bychom tedy měli podřídit i osobnostním charakteristikám domácích. Jaké jsou základní vlivy barev na naši psychiku, ale i na prostorové vnímání místnosti?

Bílá
Působí neutrálně. Výborně se proto hodí jako doplňková barva, opticky prostor zvětšuje

Jak sladit interiér bílá | Kaštanová

Žlutá
Těžko byste hledali pozitivnější barvu, žlutá nás činí šťastnějšími a dobíjí energii. Zejména se doporučuje v místnostech orientovaných na sever a východ, kde je méně přirozeného slunečního světla

Jak sladit interiér žlutá | Kaštanová

Růžová
Uklidňuje a v menší míře se hodí do jakékoli místnosti.

Jak sladit interiér růžová | Kaštanová

Oranžová
Podobně jako žlutá dodává člověku energii, nedoporučuje se proto pro hyperaktivní jedince nebo pro ty, kteří mají problémy se soustředěním.

Červená
Vášnivá a stimulující ve větší míře až agresivní, opatrně proto s ní. Pozor také na fakt, že červené zdi prostor opticky zmenšují a ubírají světlo.

Modrá
Po modré barvě byste měli sáhnout, pokud chcete navodit v interiéru pocit čistoty a harmonie, umí také pokoj opticky zvětšit, ale pozor na místnosti s velkým množstvím přirozeného světla, protože pak by pokoj mohl působit chladně.

Jak sladit interiér modrá

Zelená
Ideální barva pro dětské pokoje, protože podporuje soustředění a pozitivně ovlivňuje naši paměť, je to navíc barva, kterou mají v oblibě muži i ženy.

Jak sladit interier zelená | Kaštanová

Hnědá
Přírodní barva, která v interiéru jasně navozuje pocit klidu a harmonie, jedná se také o jednu z nejuniverzálnějších barev, kterou můžeme v interiéru využít na stěnách, na nábytku, doplňcích nebo podlaze.

Jak sladit interiér hnědá

Černá
Sázka na jistotu ve snaze o čistý a elegantní design. Černý nábytek nebo doplňky jsou trendy již několik let v řadě. 

Jak sladit interiér černá | Kaštanová

Základní přehled o účincích barev na naše vnímání máme. Jak tedy s barvami pracovat, abychom probudili skrytý potenciál jakéhokoli prostoru? Obecně platí pravidlo, že na velké plochy volíme spíše barvy neutrální a na menší ty výrazné. Mějte také na paměti, že výrazné odstíny se můžou rychle okoukat a začít působit rušivě, proto je aplikujte zejména na doplňky, které můžete snadno vyměnit. 

Při výběru základní barvy respektujte svou osobnost a parametry místnosti. A pokud chcete vsadit na jistotu kombinujte bílou a černou. Pokud se rozhodnete sáhnout po výrazných barvách pomocí textilií a doplňků, obraťte se na profesionály ze showroomu Optimal Interier Design.

Nepodceňte kombinaci materiálů

Možná ještě důležitější než zvolené barvy, jsou materiály, které v interiéru použijeme. Vybírat můžete prvky ze skla, dřeva, kovu, kamene, betonu nebo plastu a dalších umělých materiálů. Při výběru materiálu opět záleží na vašich preferencích, ale zaváží i finanční možnosti.

Jak sladit interiér dřevo beton | Kaštanová

V posledních letech je oblíbená kombinace dřeva a betonu. A to jak ve své přírodní podobě, tak jako imitace například ve formě keramické dlažby. Keramickou dlažbu můžete v současnosti pořídit v nejrůznějších dekorech a formátech. Jejich ukázku najdete v showroomu koupelnového studia Keraservis. Například v případě obkladů do koupelny můžete sáhnout po obkladech s motivem dřeva (které ve své přírodní formě do koupelny vhodné není) a zároveň užívat výborných vlastností keramické dlažby, jako je protiskluznosti, vysoká odolnost a snadná údržba.

Jak sladit interiér hnědá | Kaštanová

Kromě betonu můžete přírodní dřevo zkombinovat také s kamenem. V tomto případě se ovšem jedná o finančně náročnější materiály. Navíc je třeba počítat s tím, že dřevo stále pracuje a je třeba se o něj postupem času starat a ošetřovat ho. Uceleně působí také kombinace pískového skla s hliníkem nebo jiným světlým kovem.

Pokud se ptáte, jaký materiál kam vybrat, máme pro vás malý přehled:

Jakou vybrat podlahu

Při výběru podlahy se můžete řídit faktory ako je cena, dekor a také požadované vlastnosti jednotlivých materiálů.

 • Vinylové podlahy - Odolná, měkká a příjemná vhodná i pro podlahové topení. 
 • Dřevěné podlahy - Vždy moderní přírodní materiál, který můžete použít v jakémkoli prostředí, kromě koupelny. 
 • Korek - Hypoalergení materiál, který je zároveň nejlepším přírodním tepelným izolantem
 • Laminát - Tradiční stálice na poli podlahovin, který spojuje příznivou cenu a široký výběr dekorů. Je však důležité dbát na náchylnost a zátěž, kterou laminátová podlaha snese.
 • PVC - Dříve tolik oblíbené "lino" prodávané po rolích, podobné vynilovým podlahám. Rozdíl je v tom, že vynil je tvrzený a PVC je měkčené. 
 • Keramická dlažba - Má skvělé vlastnosti jako snadnou údržbu a výbornou tepelnou vodivost a zároveň si můžete zvolit téměř jakýkoli dekor. Právě díky těmto vlastnostem ji můžete použít v celém domě.
 • Betonová stěrka - Materiál, který dodá vašemu domovu nadčasový moderní vzhled a zároveň vydrží léta
 • Koberce - Zapomínat nesmíme ani na oblíbené koberce, které domácnosti dodají vřelou atmosféru.

Jak sladit interiér podlahy | Kaštanová

Ideální podlahu pro váš interiér vám pomohou vybrat odborníci z podlahového studia Supellex nebo v případě betonové stěrky v showroomu Němec.

Co bude slušet vaší zdi?

Chcete ozvláštnit svoji zeď? Nabídka materiálů je obdobně petrá jako u podlah. 

 • Tapety - Rozmanitá nabídka barev a vzorů, díky kterým dodáte místnosti přesně ten styl, který chcete
 • Vliesové tapety - Tapety, které zvládnou skrýt drobné nerovnosti na zdech, vylepší izolační vlastnosti zdí a tlumí hluk v místnosti
 • Betonová stěrka - Stejně efekt jako při použité stěrky na podlaze nastává i při její aplikaci na stěny.
 • Keramické obklady - Vhodné zejména do koupelny a kuchyně, které si tak díky rozmanitosti dekorů přizpůsobíte vlastnímu stylu.
 • Kamenné obklady - tradiční obklady, které sluší krbům, komínům nebo stěnám v koupelně nebo obývacím pokoji
 • Obklady z umělého kamene - cenově dostupnější varianta kamenných obkladů

Jak sladit interiér | Kaštanová

Jaký materiál bude nejlepší pro váš nábytek a vybavení?

Skutečně jednotného interiéru docílíte, pokud se vámi vybrané materiály objeví i na nábytku a vybavení. 

 • Keramické obklady - například jako obklady krbového soklu
 • Přírodní kámen - pracovní deska kuchyňské linky, dekorace
 • Umělý kámen - pracovní deska kuchyňské linky
 • Masivní dřevo - nábytek z masivního dřeva ideálně doplňuje interiréry s dřevěnou podlahou nebo obklady z přírodního kamene
 • Sklo - čistý a nadčasový materiál, který ladí s jakýmkoli dalším materiálem či barvou, můžete zvolit jako desku stolu, výplň interiérových dveří, vázy, poličky nebo výplně nábytku
 • Textilie - výběr látek na záclony, závěsy, polštáře a čalounické látky jsou poslední třešničkou na dortu, které vyšperkují výsledné znění vyšeho interiéru

Jak sladit interiér kámen | Kaštanová

Sjednocujícím prvkem mohou být také geometrické tvary

Léty prověřené sjednocující prvky interiéru jsou geometrické tvary. Oblíbené trojúhelníky, čtverce, obdélníky nebo pruhy můžeme použít na nabídku, interiérových doplňcích nebo zdech. I v tomto případě ovšem platí, všeho s mírou. Platí to i v případě kombinace spousty různorodých tvarů, tak přílišného nadužívání jednoho tvaru po celém interiéru. Tento původně sjednocující prvek může nakonec vést k dojmu uniformity a sterility.

Jak sladit interiér tvary | Kaštanová

Geometrické tvary se mohou objevit například na tapetách, polštářích, povlečení, kobercích, dlaždicích, nábytku nebo kdekoli jinde. Dále je můžete kombinovat s doplňky (například vázou, obrazem, nebo prostírám) ve vámi vybraném tvaru.

Jak sladit interiér tvary | Kaštanová

Toužíte po sjednoceném interiéru, ale netroufáte si na něj sami? Kontaktujte některého z partnerů Centra bydlení a designu Kaštanová, kteří vám rádi pomohou S celým interiérem vám odborně poradí například Filip Pavliňák nebo interiérové studio Atmosféra DESIGN.

Chci poradit, jak sladit interiér


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

Atmosféra DESIGN

Designérka Lenka Zimmermannová navrhuje a následně i dohlíží na realizací vysněných domovů již více než 12 let. Za tu dobu si v oblasti návrhů interiérů získala nejen desítky spokojených zákazníků, ale také stabilních partnerů, jejichž produkty či služby s čistým svědomím o záruce kvality dále předává svým klientům. Pokud i vy hledáte designérku, která vám zhmotní představy o vašem domově, tak se neváhejte obrátit na Atmosféra DESIGN.

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.