Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Jak sladit interiér

Jak sladit interiér | Kaštanová

Moderní interiér je takový, který působí jednolitě a všechny prvky v něm mají své správné místo. Otázka jak sladit interiér, jistě závisí na osobním vkusu. Existuje však několik rad a kroků, které vás na správnou cestu k harmonickému interiéru navedou.

Jak kombinovat barvy v interiéru

První velkou kapitolou interiérového designu je vhodná kombinace barev. Není žádným tajemstvím, že každá barva působí na naši psychiku jinak a jejich výběr bychom tedy měli podřídit i osobnostním charakteristikám domácích. Jaké jsou základní vlivy barev na naši psychiku, ale i na prostorové vnímání místnosti?

Bílá
Působí neutrálně. Výborně se proto hodí jako doplňková barva, opticky prostor zvětšuje

Jak sladit interiér bílá | Kaštanová

Žlutá
Těžko byste hledali pozitivnější barvu, žlutá nás činí šťastnějšími a dobíjí energii. Zejména se doporučuje v místnostech orientovaných na sever a východ, kde je méně přirozeného slunečního světla

Jak sladit interiér žlutá | Kaštanová

Růžová
Uklidňuje a v menší míře se hodí do jakékoli místnosti.

Jak sladit interiér růžová | Kaštanová

Oranžová
Podobně jako žlutá dodává člověku energii, nedoporučuje se proto pro hyperaktivní jedince nebo pro ty, kteří mají problémy se soustředěním.

Červená
Vášnivá a stimulující ve větší míře až agresivní, opatrně proto s ní. Pozor také na fakt, že červené zdi prostor opticky zmenšují a ubírají světlo.

Modrá
Po modré barvě byste měli sáhnout, pokud chcete navodit v interiéru pocit čistoty a harmonie, umí také pokoj opticky zvětšit, ale pozor na místnosti s velkým množstvím přirozeného světla, protože pak by pokoj mohl působit chladně.

Jak sladit interiér modrá

Zelená
Ideální barva pro dětské pokoje, protože podporuje soustředění a pozitivně ovlivňuje naši paměť, je to navíc barva, kterou mají v oblibě muži i ženy.

Jak sladit interier zelená | Kaštanová

Hnědá
Přírodní barva, která v interiéru jasně navozuje pocit klidu a harmonie, jedná se také o jednu z nejuniverzálnějších barev, kterou můžeme v interiéru využít na stěnách, na nábytku, doplňcích nebo podlaze.

Jak sladit interiér hnědá

Černá
Sázka na jistotu ve snaze o čistý a elegantní design. Černý nábytek nebo doplňky jsou trendy již několik let v řadě. 

Jak sladit interiér černá | Kaštanová

Základní přehled o účincích barev na naše vnímání máme. Jak tedy s barvami pracovat, abychom probudili skrytý potenciál jakéhokoli prostoru? Obecně platí pravidlo, že na velké plochy volíme spíše barvy neutrální a na menší ty výrazné. Mějte také na paměti, že výrazné odstíny se můžou rychle okoukat a začít působit rušivě, proto je aplikujte zejména na doplňky, které můžete snadno vyměnit. 

Při výběru základní barvy respektujte svou osobnost a parametry místnosti. A pokud chcete vsadit na jistotu kombinujte bílou a černou. Pokud se rozhodnete sáhnout po výrazných barvách pomocí textilií a doplňků, obraťte se na profesionály ze showroomu Optimal Interier Design.

Nepodceňte kombinaci materiálů

Možná ještě důležitější než zvolené barvy, jsou materiály, které v interiéru použijeme. Vybírat můžete prvky ze skla, dřeva, kovu, kamene, betonu nebo plastu a dalších umělých materiálů. Při výběru materiálu opět záleží na vašich preferencích, ale zaváží i finanční možnosti.

Jak sladit interiér dřevo beton | Kaštanová

V posledních letech je oblíbená kombinace dřeva a betonu. A to jak ve své přírodní podobě, tak jako imitace například ve formě keramické dlažby. Keramickou dlažbu můžete v současnosti pořídit v nejrůznějších dekorech a formátech. Jejich ukázku najdete v showroomu koupelnového studia Keraservis. Například v případě obkladů do koupelny můžete sáhnout po obkladech s motivem dřeva (které ve své přírodní formě do koupelny vhodné není) a zároveň užívat výborných vlastností keramické dlažby, jako je protiskluznosti, vysoká odolnost a snadná údržba.

Jak sladit interiér hnědá | Kaštanová

Kromě betonu můžete přírodní dřevo zkombinovat také s kamenem. V tomto případě se ovšem jedná o finančně náročnější materiály. Navíc je třeba počítat s tím, že dřevo stále pracuje a je třeba se o něj postupem času starat a ošetřovat ho. Uceleně působí také kombinace pískového skla s hliníkem nebo jiným světlým kovem.

Pokud se ptáte, jaký materiál kam vybrat, máme pro vás malý přehled:

Jakou vybrat podlahu

Při výběru podlahy se můžete řídit faktory ako je cena, dekor a také požadované vlastnosti jednotlivých materiálů.

 • Vinylové podlahy - Odolná, měkká a příjemná vhodná i pro podlahové topení. 
 • Dřevěné podlahy - Vždy moderní přírodní materiál, který můžete použít v jakémkoli prostředí, kromě koupelny. 
 • Korek - Hypoalergení materiál, který je zároveň nejlepším přírodním tepelným izolantem
 • Laminát - Tradiční stálice na poli podlahovin, který spojuje příznivou cenu a široký výběr dekorů. Je však důležité dbát na náchylnost a zátěž, kterou laminátová podlaha snese.
 • PVC - Dříve tolik oblíbené "lino" prodávané po rolích, podobné vynilovým podlahám. Rozdíl je v tom, že vynil je tvrzený a PVC je měkčené. 
 • Keramická dlažba - Má skvělé vlastnosti jako snadnou údržbu a výbornou tepelnou vodivost a zároveň si můžete zvolit téměř jakýkoli dekor. Právě díky těmto vlastnostem ji můžete použít v celém domě.
 • Betonová stěrka - Materiál, který dodá vašemu domovu nadčasový moderní vzhled a zároveň vydrží léta
 • Koberce - Zapomínat nesmíme ani na oblíbené koberce, které domácnosti dodají vřelou atmosféru.

Jak sladit interiér podlahy | Kaštanová

Ideální podlahu pro váš interiér vám pomohou vybrat odborníci z podlahového studia Supellex nebo v případě betonové stěrky v showroomu Němec.

Co bude slušet vaší zdi?

Chcete ozvláštnit svoji zeď? Nabídka materiálů je obdobně petrá jako u podlah. 

 • Tapety - Rozmanitá nabídka barev a vzorů, díky kterým dodáte místnosti přesně ten styl, který chcete
 • Vliesové tapety - Tapety, které zvládnou skrýt drobné nerovnosti na zdech, vylepší izolační vlastnosti zdí a tlumí hluk v místnosti
 • Betonová stěrka - Stejně efekt jako při použité stěrky na podlaze nastává i při její aplikaci na stěny.
 • Keramické obklady - Vhodné zejména do koupelny a kuchyně, které si tak díky rozmanitosti dekorů přizpůsobíte vlastnímu stylu.
 • Kamenné obklady - tradiční obklady, které sluší krbům, komínům nebo stěnám v koupelně nebo obývacím pokoji
 • Obklady z umělého kamene - cenově dostupnější varianta kamenných obkladů

Jak sladit interiér | Kaštanová

Jaký materiál bude nejlepší pro váš nábytek a vybavení?

Skutečně jednotného interiéru docílíte, pokud se vámi vybrané materiály objeví i na nábytku a vybavení. 

 • Keramické obklady - například jako obklady krbového soklu
 • Přírodní kámen - pracovní deska kuchyňské linky, dekorace
 • Umělý kámen - pracovní deska kuchyňské linky
 • Masivní dřevo - nábytek z masivního dřeva ideálně doplňuje interiréry s dřevěnou podlahou nebo obklady z přírodního kamene
 • Sklo - čistý a nadčasový materiál, který ladí s jakýmkoli dalším materiálem či barvou, můžete zvolit jako desku stolu, výplň interiérových dveří, vázy, poličky nebo výplně nábytku
 • Textilie - výběr látek na záclony, závěsy, polštáře a čalounické látky jsou poslední třešničkou na dortu, které vyšperkují výsledné znění vyšeho interiéru

Jak sladit interiér kámen | Kaštanová

Sjednocujícím prvkem mohou být také geometrické tvary

Léty prověřené sjednocující prvky interiéru jsou geometrické tvary. Oblíbené trojúhelníky, čtverce, obdélníky nebo pruhy můžeme použít na nabídku, interiérových doplňcích nebo zdech. I v tomto případě ovšem platí, všeho s mírou. Platí to i v případě kombinace spousty různorodých tvarů, tak přílišného nadužívání jednoho tvaru po celém interiéru. Tento původně sjednocující prvek může nakonec vést k dojmu uniformity a sterility.

Jak sladit interiér tvary | Kaštanová

Geometrické tvary se mohou objevit například na tapetách, polštářích, povlečení, kobercích, dlaždicích, nábytku nebo kdekoli jinde. Dále je můžete kombinovat s doplňky (například vázou, obrazem, nebo prostírám) ve vámi vybraném tvaru.

Jak sladit interiér tvary | Kaštanová

Toužíte po sjednoceném interiéru, ale netroufáte si na něj sami? Kontaktujte některého z partnerů Centra bydlení a designu Kaštanová, kteří vám rádi pomohou S celým interiérem vám odborně poradí například Filip Pavliňák nebo interiérové studio Atmosféra DESIGN.

Chci poradit, jak sladit interiér


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

Atmosféra DESIGN

Designérka Lenka Zimmermannová navrhuje a následně i dohlíží na realizací vysněných domovů již více než 12 let. Za tu dobu si v oblasti návrhů interiérů získala nejen desítky spokojených zákazníků, ale také stabilních partnerů, jejichž produkty či služby s čistým svědomím o záruce kvality dále předává svým klientům. Pokud i vy hledáte designérku, která vám zhmotní představy o vašem domově, tak se neváhejte obrátit na Atmosféra DESIGN.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.