Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Oblečte svá okna! Pomocí záclon, závěsů či žaluzií

Závěsy v oknech | Kaštanová

Dopřejte svým oknům stylový vzhled! A jak jinak než pomocí různých variant stínění... A že jich je! Pojďte se s námi podívat, jaké možnosti si pro svá okna na showroomu Optimal Interier Design můžete vybrat i vy.

Záclony a závěsy

Záclony lehké jako vánek

Ještě před pár lety byly záclony naprostou nezbytností v každé domácnosti. Poté přišlo období, kdy byly zavrhovány a hanlivě nazývány jako "lapače prachu". Naštěstí se ale záclony opět vrací na výsluní. Proč by taky ne? Nejenže umí krásně vyzdobit interiér, ale především nabízí i soukromí, které před nenechavými pohledy zvenčí se záclonami získáte. 

Vybírat můžete z téměř nekonečné škály vzorů, materiálů a barev. Jemné linie nebo barevné dekorační vyšívání? Rovné či obloukové zakončení? Tady si opravdu můžete vyhrát a správným nařasením vytvořit 3D efekt, který jen podpoří jemný vzhled záclon a ty budou vypadat jakoby se vznášely. Správné řasení je bohaté řasení - proto počítejte s poměrem 1:2 nebo 1:2,5, s tím si každá šikovná hospodyňka poradí nebo můžete využít i speciálních řasiček. Záclony se vyrábí v šíři 290, 300 i 340 cm - tedy pro vaši výšku okna. Můžete si je ale nechat zkrátit například zažehlovací či řasící páskou. Nebo se obrátit na odborníky a záclony si nechat upravit na míru. 

Ale pozor! Nenechte se zmást obrázky, kde jsou záclony ve výšce k parapetu. Záclony patří až na zem! Jen tak vytvoří dokonalý efekt. Pokud potřebujete záclony pouze do půli oken či k parapetu, tak raději zvolte římské rolety. 

Záclony

Závěsy jako kontura místnosti

Stejně jako u záclon, tak i závěsy měly různá období... Ale přece jen jim můžeme připsat jednu rozdílnost. Kromě dekorativních a krycích schopností, jakými se prezentují i záclony, nabízí především izolační vlastnosti. Závěs z pevné látky, který je správně instalován přes celé okno až k zemi vytváří další ochrannou bariéru a váš interiér tak neochladí třesknutý mráz zpoza oken. 

Především ale závěsy dokonale dekorují celou místnost. Proto je při zařizování vhodné využít vzorků látek a až na místě vybrat tu správnou variantu. Záleží nejen na dalším vybavení místnosti, ale také na světle a stínech, které v interiéru jsou. Jen tak můžete vybrat styl, který oknům dodá pomyslnou konturu obličeje a zvýrazní tak jeho tvář...

A ještě si dovolíme připomenout, že i uchycení závěsů a záclon lze řešit stylově. Garnýže nebo tyče jsou nabízeny v minimalistických i honosných provedeních, stejně jako úchyty materiálů jsou v široké nabídce. Stačí se jen přijít inspirovat na showroom.

Závěsy

Vertikální nebo horizontální žaluzie?

Vnitřní žaluzie jsou další volbou stínění a dekorace interiéru. Když se podíváme na horizontální žaluzie, tak se jedná o klasické řešení, které jste určitě viděli jako součást mnoha oken. Vodorovná stínítka, která lze jednoduše stáhnout dolů nebo vytáhnout nahoru. Nejčastěji jsou známé v plastovo-kovových variantách, ale i látkové jsou skvělým řešením. Oku lahodící jsou ale žaluzie vertikální. Od stropu až na zem jsou sneseny dlouhé svislé kusy látek. Jednoduše si tam můžeme přizpůsobit směr stínění nebo jeho intenzitu. Lze vybírat v mnoha barevných variantách.

Žaluzie je možné jednoduše ovládat pomocí řetízkových či automatických systémů. Například pomocí dálkového ovládání. I to si na showroomu Optimal Interier Design můžete vyzkoušet!

Horizontální a vertikální žaluzie

Rolety, panely a další řešení

Kromě těch nejznámějších řešení, které dodají vašemu obývacímu pokoji, ložnici, pracovně nebo koupelně potřebné soukromí a styl, tu máme plno dalších možností! Například již zmiňované římské rolety - ty jsou založeny na principu pravidelných vodorovných skladů, jejichž velikost si můžete sami určit. Nejčastěji se na jejich výrobu používá textilní materiál. Montují se do stropu i na zeď, je však třeba dbát na dostatek místa pro případné otvírání okna. Pokud ale hledáte něco honosnějšího, tak pro vás budou tím pravým vídeňské rolety - nazývané také jako vídeňské řasení. 

Římské a vídeňské rolety

V komerčních prostorech se také velmi často setkáte s klasickými látkovými roletami, kde se látka jednoduše navinuje na trubku u stropu. Můžou sloužit nejen ke stínění, ale také k rozdělení pracovního prostoru. A když už se bavíme o velkých prostorech, tak velmi zajímavé řešení stínění skleněného stropu či střechy je pomocí horizontálních systémů. V podstatě taková látková roleta, která je ale umístěna ke stropu. 

Látkové a horizontální stínění

Designovým řešením jsou i různé panely - například japonské posuvné panely, které tvoří skladba jednotných kusů látky, s jíž lze pohybovat. Skvělé nejen do oken, ale i k rozdělení prostoru. Další inspirací z Japonska jsou skládací panely, které nabízí prostorově zajímavé řešení. A rozhodně nesmíme zapomenout na plisé - jemné až semišové provedení, které je vhodné pro vertikální i horizontální stínění.

Japonské panely a plisé stínění

Jak vidíte, řešení stínění nabízí opravdu širokou škálu variant. Teď už jen stačí navštívit showroom Optimal Interier Design a vybrat si variantu přesně pro vás.

Dopřejte svým oknům styl - vy si to zasloužíte.

Chci pomoct s výběrem stínění do oken.


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.