Garnýže

Garnýže

Nad zavěšením záclon a závěsů ve vašich oknech můžete přemýšlet buď trochu, nebo trochu víc. Extra minuty strávené výběrem garnýží se vám přitom můžou opravdu vyplatit. Garnýže a tyče do oken mají totiž nejen praktickou, ale také estetickou funkci. Zaměřte se proto nejen na materiál, ale také na rozměry a samozřejmě styl a barvy. Nabídka je široká a nikdo nepřijde zkrátka.

Značky

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Garnýže budou držet vaše záclony a závěsy a chtě nechtě je tak budete používat několikrát denně. Tyče do oken patří k namáhaným součástem interiéru, a tak u jejich kvality nedělejte kompromisy a příliš na nich nešetřete. 

Garnýže se dělí na jednořadé a dvouřadé. Zatímco na jednořadé zavěsíte jeden set (nebo řadu) záclon nebo závěsů, ty dvouřadé nabízí možnost upevnění obojího najednou. 

Z materiálů jsou nejčastější dřevo, kov a plast. Dřevěné garnýže ocení spíše milovníci klasiky, ty kovové se zase budou hodit do moderních a minimalističtějších interiérů. Plastové garnýže patří k těm levnějším a dodávají se také v imitaci dřeva a kovu. Kdo si potrpí na luxus, může si pořídit třeba kované garnýže ruční výroby nebo garnýže v kombinaci kovu a skleněných detailů. 

Pozor na rozměry garnýží: záleží totiž na jejich délce i průměru. Mají-li mít tyče do oken jen praktickou funkci, volte ty s menším průměrem a subtilnější koncovkou. V nepřehlédnutelný designový prvek pak zase snáze proměníte garnýže „tlustější“ s výraznou koncovkou. V tomto případě se nemusíte bát ani garnýží, které přesahují šířku okna nebo dveří, nebo se dokonce táhnou přes celou místnost. Nejenže opticky zvětší malá okna, ale (zvolíte-li k nim vhodné záclony a závěsy), vypadají naprosto luxusně. 

V prostorách, kde není na garnýže dostatek místa nebo se sem z nějakého důvodu nehodí, můžete tyče do oken nahradit kolejnicemi (s nebo bez krycí lišty). Připevňují se přímo ke stropu, jsou nenápadné, a proto nenarušují vzhled interiéru. 

V showroomu Optimal Interier Design najdete široký sortiment garnýží a dalšího příslušenství k zavěšení záclon a závěsů. Přijďte si vybrat a poradit se se specialisty do Centra bydlení a designu Kaštanová.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.