Koberce

Koberce

Koberce jsou oblíbeným krytím podlah, díky nimž získáte hned několik výhod najednou. Nejenže díky svému designu a vzoru opticky změní celý interiér, ale především zajistí snížení akustických vjemů v pokoji a také zajistí, aby vám nebylo chladno na nohy. Vybírat můžete ze široké palety barev, vzorů a typů koberců - nejen do obývacího pokoje ale i o dětského nebo do ložnice. 

Značky

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Ještě před pár desítkami let byl koberec považován za neodmyslitelnou součást interiéru. Bylo jakousi normou mít v téměř každém místnosti koberec. Dnes se od tohoto trendu upouští a volí se jiné druhy podlahovin - například téměř všemi oblíbená vinylová podlaha, dřevěná podlaha nebo také dlažba se čím dál více rozšiřuje. I přesto si ale koberce stále umí najít své místo. Ať už jako plošné krytí, například v šatnách, nebo v podání kusových koberců, které stačí umístit pod konferenční stolek nebo doprostřed pracovny a hned vypadá interiér zcela útulněji.

Při výběru kusového koberce nejčastěji narazíte na různé varianty obdélníkových či kruhových variant všech velikostí. A co se týče materiálu, nejčastěji se nejspíš setkáte s polyamidem nebo polypropylenem. Jsou to praktické materiály, které se vyznačují dlouhou životností, lehkou údržbou a dobrými akustickými vlastnostmi. Jejich podstata umožňuje dlouhodobé zachování barvy, a tak se nemusíte bát, že by váš koberec v obývacím pokoji brzo vybledl. Další z materiálů používaných při výrobě koberců je například polyester nebo polyakryl, ale skvělým materiálem je rozhodně vlna. Koberce z vlny jsou velmi příjemné, hřejivé, vyznačují se snadnou údržbou ze své přírodní podstaty, ovšem nevýhodou může být vyšší cena. 

Vybírat můžete na showroomu Optimal Interier Design, kde na vás čekají stovky vzorů, materiálů a dekorů koberců - nízký vlas, střední nebo třeba krásný koberec s vysokým vlasem? Dokonce tu na vás čeká i možnost výroby koberce na míru - nejen dle velikosti, ale také dle vzoru! Ať už pro komerční prostory nebo pro unikátní zážitek ve vašem obývacím pokoji - v Optimalu vám splní vaše přání!

Další variantou koberců jsou ty pochozí nebo technické. Často používané na chodbách nebo například v kinech a dalších často navštěvovaných prostorách. O tomto specifickém typu koberců vám rádi povypráví na showroomu Supellex.

Tak co říkáte? Dáte ještě kobercům šanci? 

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.