NOVINKY

Kaštanová opět přivítala studenty SPŠS Kudelova

Exkurze studentů v Centru bydlení a designu Kaštanová

Dne 21. září 2022 opět do Centra bydlení a designu Kaštanová zavítali studenti Střední průmyslové školy stavební Kudelova v Brně. Celkem se jednalo o téměř 80 studentů 3. ročníku, kteří mají v rámci výuky zpracovat svůj projekt rodinného domu. Tomuto zadání byl přizpůsobený také program exkurze.

Studenti navštívili koupelnové studio Keraservis, kde se dozvěděli, na co je třeba myslet a na co si dát pozor při navrhování koupelny. Nechyběli ani tipy pro obkladačské práce, nebo nutnost obezřetnosti při manipulaci s proskleným koupelnovým vybavením.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

S variabilitou a možnostmi stavby z pórobetonových tvárnic YTONG se seznámili v expozici společnosti Xella v Centru hrubé výstavby.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Co by byl dům bez vstupních dveří nebo garážových vrat, takže ani showroom společnosti LOMAX nemohl v programu naší exkurze chybět.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Stejně tak důležité jsou interiérové dveře, které studenti blíže poznali v showroomu Porte Karpi. Protože je třeba naučit se pracovat s prostorem, poznali i možnosti posuvných dveří jak po stěně, tak do zabudovaných stavebních pouzder.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Do Centra hrubé výstavby jsme studenty zavedli rovnou dvakrát, podruhé do expozice společnosti HELUZ, kde získali příležitost porovnat vlastnosti pórobetonových tvárnic s pálenými cihlami a celým zdicím systémem, který je na Kaštanové vystavený.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

V žádném domě nesmí chybět podlahy, takže kroky studentů vedly také do showroomu podlahového studia Supellex. Zde měli možnost na vlastní kůži osahat jednotlivé druhy podlahovin a dozvědět se, jak se liší požadavky na jejich pokládku.

Exkurze studentů na Kaštanové | Kaštanová

Program byl náročný, na studenty čekaly celkem tři hodiny plných tipů a postřehů. Chybět proto nesmělo ani drobné občerstvení v Café Kaštanová, během kterého si mozkové buňky odpočinuly a načerpaly sílu. Na konci exkurze jsme pozornost studentů vyzkoušeli drobným testíkem a s radostí jsme vypozorovali, že si od nás z Kaštanové odnáší řadu vědomostí.

Věříme, že jim exkurze pomůže nejen při vypracování ročníkového projektu, ale zejména v jejich budoucím uplatnění na stavebním trhu. Těšíme se brzké setkání nad společnými projekty.

Potřebujete také pomoci ohledně vašeho bydlení? Přijďte k nám a naši partneři se vám budou rádi věnovat.

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Novinky & akce

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Jaké jsou barvy roku 2024? A jak se vybírají? Inspirujte se!

Rok co rok institut barev Pantone vyhlašuje barvu roku. Ta se stává jakýmsi průvodcem tónů pro designéry, arc...

PF 2024, Vánoční otevírací doba.

Milí přátelé, s koncem kalendářního roku často míváme potřebu ohlédnutí a rekapitulování. Taky to tak máte?  ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.