NOVINKY

Kaštanová opět přivítala studenty SPŠS Kudelova

Exkurze studentů v Centru bydlení a designu Kaštanová

Dne 21. září 2022 opět do Centra bydlení a designu Kaštanová zavítali studenti Střední průmyslové školy stavební Kudelova v Brně. Celkem se jednalo o téměř 80 studentů 3. ročníku, kteří mají v rámci výuky zpracovat svůj projekt rodinného domu. Tomuto zadání byl přizpůsobený také program exkurze.

Studenti navštívili koupelnové studio Keraservis, kde se dozvěděli, na co je třeba myslet a na co si dát pozor při navrhování koupelny. Nechyběli ani tipy pro obkladačské práce, nebo nutnost obezřetnosti při manipulaci s proskleným koupelnovým vybavením.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

S variabilitou a možnostmi stavby z pórobetonových tvárnic YTONG se seznámili v expozici společnosti Xella v Centru hrubé výstavby.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Co by byl dům bez vstupních dveří nebo garážových vrat, takže ani showroom společnosti LOMAX nemohl v programu naší exkurze chybět.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Stejně tak důležité jsou interiérové dveře, které studenti blíže poznali v showroomu Porte Karpi. Protože je třeba naučit se pracovat s prostorem, poznali i možnosti posuvných dveří jak po stěně, tak do zabudovaných stavebních pouzder.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

Do Centra hrubé výstavby jsme studenty zavedli rovnou dvakrát, podruhé do expozice společnosti HELUZ, kde získali příležitost porovnat vlastnosti pórobetonových tvárnic s pálenými cihlami a celým zdicím systémem, který je na Kaštanové vystavený.

Exkurze studentů | Centrum Kaštanová

V žádném domě nesmí chybět podlahy, takže kroky studentů vedly také do showroomu podlahového studia Supellex. Zde měli možnost na vlastní kůži osahat jednotlivé druhy podlahovin a dozvědět se, jak se liší požadavky na jejich pokládku.

Exkurze studentů na Kaštanové | Kaštanová

Program byl náročný, na studenty čekaly celkem tři hodiny plných tipů a postřehů. Chybět proto nesmělo ani drobné občerstvení v Café Kaštanová, během kterého si mozkové buňky odpočinuly a načerpaly sílu. Na konci exkurze jsme pozornost studentů vyzkoušeli drobným testíkem a s radostí jsme vypozorovali, že si od nás z Kaštanové odnáší řadu vědomostí.

Věříme, že jim exkurze pomůže nejen při vypracování ročníkového projektu, ale zejména v jejich budoucím uplatnění na stavebním trhu. Těšíme se brzké setkání nad společnými projekty.

Potřebujete také pomoci ohledně vašeho bydlení? Přijďte k nám a naši partneři se vám budou rádi věnovat.

Značky v novince

Keraservis

Specialisté na kvalitní obklady a dlažby, koupelnové vybavení, sanitární techniku, luxfery, podlahoviny i stavební chemii. Na více než 600 m2 se můžete přesvědčit o tom, že lze realizovat představy o ideálním prostoru, ve kterém se bez rušivých elementů budete cítit svobodně, tvořit v něm a relaxovat. Kvalitní italské obklady, dlažby či mozaiky vám pomohou vybrat profesionální odborníci, kteří vás hledáním perfektní koupelny ochotně provedou.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Porte Karpi

Výhradní dodavatel italských výrobců interiérových dveří Ferrero Legno a Pivato. Certifikovaný a výhradní dodavatel bezpečnostních dveří OKEY. Výhradní dodavatel klik, madel a dalšího kompletního sortimentu firem Omporro, Enrico Cassina a Alfredo Porro. Autorizovaný dodavatel bioklimatických pergol Biossun a designových zrcadel J&J. Veškeré produkty nabízí včetně odborného poradenství a montáže. Výrobky se vyznačují nadstandardní kvalitou, jsou vyrobeny z kvalitních ekologických surovin s inovativními povrchy. Šíře sortimentu Porte Karpi nemá v ČR obdoby.

Eclisse

Společnost ECLISSE již od roku 1989 dodává posuvné dveře do všech domácností. Kvalitu produktů ECLISSE oceníte v průběhu instalace i při každodenním používání. Právě detaily jsou to, co dělá rozdíl mezi výrobky. Více než 30 patentů svědčí o neustálém rozvoji společnosti. V prostorách showroomu ECLISSE můžete najít klasickou obložkovou řadu pouzder, minimalistickou bezobložkovou kolekci Syntesis® i systém SHODO s integrovanou obložkou do stěny. Vystavovanou novinkou je speciální sešikmená zárubeň ECLISSE 40. Stavební pouzdra i zárubně jsou osazeny dveřmi italských výrobců sousedícího partnera PORTE KARPI. Spojením obou showroomů jsme vytvořili unikátní přehlídku nejmodernějších řešení ze světa posuvných a otočných dveří. 

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.