Důležité sdělení:
Milí návštěvníci a zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že ve středu 29. 1. 2020 bude Centrum bydlení a designu Kaštanová z technických důvodů otevřeno od 14h. V provozu budou showroomy Keraservis, Supellex, DEHO, Porte Karpi, Eclisse a Centrum hrubé výstavby. Děkujeme za pochopení.

Komíny

Komíny

Teplo domova vyžaduje i další technické řešení v podobě komínu. Ať už se ve svém domově rozhodujete pro topení kamny, krbem nebo krbovou vložkou, tak je potřeba zvolit správný typ komínu a také jej nechat odborně postavit. Je potřeba řešit, jaký typ komínu je adekvátní vaší stavbě - to znamená volbu materiálu a jeho umístění. To se odráží od konkrétního spotřebiče, ale také od paliva, které budete používat.

Centrum hrubé stavby

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Kanceláře

JANKO projekt

Projekční kancelář Janko se zabývá projekty staveb, inženýrskými a dopravními stavbami a požární ochranou staveb. Mimo inženýrskou a projekční činnost připravují posudky, studie a investiční záměry. Zajišťují kompletní vypracování projektů staveb – projekci pozemních, inženýrských i dopravních staveb – a posuzují požární bezpečnostobjektů. Vykonávají také stavební a technický dozor na stavbách.

Klímovi

Společnost Klímovi stavitelé svým zákazníkům poskytuje možnosti inženýrské činnosti a to hned v několika krocích. Nabízejí možnosti odborného vedení staveb, technického dozoru investora a také samotné projektování pozemních staveb. To vše v oblasti projektování skladových, průmyslových a administrativních budov. Jedná se o rodinnou firmu, která vznikla roku 2012 v Brně. Kromě inženýrské činnosti nabízí služby půjčovny stavební mechanizace.

Při řešení stavby komínu se nejdříve musíte rozhodnout pro to, jaký typ spotřebiče budete využívat. Jestli se chystáte topit kotlem na tuhá paliva, kondenzačním kotlem nebo pomocí krbové vložky. Podle toho se odráží varianta použitého materiálu (nerezový nebo keramický komín) a také jeho výška a průměr průduchu. Výška komínu ale také závisí na použitém zdroji tepla - některé krby mohou vyžadovat vyšší komín kvůli většímu tahu. A průměr průduchu je rozdílný podle použitých kamen a pohybuje se v rozmezí 140 - 200 mm. 

Také ale můžete využít kombinace a pro svůj domov zvolit 2 varianty topení. V tu chvíli se použije dvouprůduchový komín. Ať už použijete jednoprůduchový nebo dvouprůduchový komín, je potřeba pro něj připravit základ. Nejčastěji se používají rozměry 500 x 500 mm a 1000 x 500 mm. Nejpraktičtějším řešením je ovšem nechat si poradit o odborníků. Buďto si můžete celou stavbu nechat naprojektovat a zrealizovat například od firem JANKO projekt nebo Klímovi, anebo si nechat poradit od výrobců materiálů, jakými je například Heluz. Z nabídky Heluz lze vybírat z několika variant komínových systémů - Heluz Izostat Duo, Heluz Klasik nebo Heluz Izostat.

Právě s produkty Heluz se můžete těšit na komplexní řešení - nabídnou vám vše, co je potřeba k hrubé stavbě a vy se nemusíte bát, že by hrozilo překvapení, kdy jeden díl nepasuje na druhý. Přijďte se sami přesvědčit do centra hrubé stavby!

 

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.