NOVINKY

Co kraluje interiérovému designu? Návrat k přírodě!

Přírodní motivy v interierovém designu | Kaštanová

Přestože mezi odbornou veřejností neexistuje jasně vymezený jednotný názor na trendy, společnými jmenovateli nejnovějšího směřování interiérových povrchů jsou kvalita, životnost, nezávadné materiály, ohled k životnímu prostředí a životní styl populace. Leitmotivem a zároveň i jakýmsi imperativem pro všechny výrobce povrchů je pak návrat k přírodě.

Moderní tapety

Přirozenost

Přestože se v interiérech stále více prosazují moderní materiály jako jsou beton, ocel a keramika, i nadále pokračuje trend šedých barev kombinovaných s přírodními dřevinami, přírodním kamenem, sklem či jejich věrnými imitacemi. 

Dominantní postavení mezi dřevinami má zejména dub, v luxusnějších kategoriích nábytku má své výsadní postavení ořech. "Zůstaneme-li u tohoto materiálu, pak převládá estetika přirozeného vzhledu surového dřeva - velmi oblíbená hrubá rustikální struktura povrchů přechází k jemně drásaným (kartáčovaným) a olejovým povrchům,” říká zástupce společnosti DEHO. "Zatímco dříve se přirozené vady dřeva považovaly za deficit, dnes jsou suky, zárosty či praskliny naprosto žádoucí,” doplňuje.

Také design tapet se výrazně inspiruje v přírodě, konkrétně u moře. "Trendy jsou módní vlny, které jsou velmi inspirativní,” glosuje Jan Svoboda, jednatel společnosti Optimal.

Kuchyně

Nano technologie

Čím dál větší popularitě se těší matové povrchové úpravy s nano technologií, které zabraňují vzniku otisků prstů. Díky dostatečné vrstvě laku získají plochy zvláštní ochranu a navíc je tento lak příjemný na dotyk. "Pokud bychom se měli bavit kupříkladu o kuchyních, které jsou ve většině interiérů nedílnou součástí obývacích pokojů a jídelen, zmiňované UV laky s nanotechnologií AFP jsou dnes nejoblíbenější variantou povrchu dvířek,” podotýká zástupce DEHO. 

Na pracovní i zadní obkladové panely si dnes zákazníci mohou vybírat z širokého spektra lamin, laminátů, keramiky, žuly, skla a umělých kamenů. Konkrétně keramiky v úpravě nano technologií, které se používají na jídelní stoly i konferenční stolky, působí příjemně, nestudí, zvládnou i vyšší teploty hrnců a mís při víkendovém servírování.

Nicméně, každý materiál je jiný, poskytne jimý komfort, má zkrátka jinou přidanou hodnotu. Důležité je, aby zvolený materiál přinášel uživateli komfort v údržbě, funkčnost, praktičnost a - toto samozřejmě nelze podceňovat - aby byl na pohled i dotyk krásný a příjemný.

Tapety Optimal Interier Design

Odklon od minimalismu

Ačkoliv minimalistické interiéry ve sterilní bílé barvě si v poslední letech prožily své Déjà vu, světoví designéři už od bílé pozvolna ustupují. Oblibě se více těší teplejší, zemité tóny ve světlejších, tmavších a tmavých šedých, antracitových a černých odstínech. 

Pokud bychom měli být konkrétnější, pak nešlápnete vedle, pokud na kovových částech použijete černou, zlatou, mosaznou a bronzovou, pokud vsadíte na sklo, kůži (u čalounění) kvůli její pružnosti, elasticitě a údržbě nebo z textilu na samet, který působí luxusním a přívětivým dojmem.

Tapety Vogue

Korálová nebo Caver Clay?

Každý nový rok s sebou přináší i preferované barvy. Firma Pantone vyhlásila barvou tohoto roku korálovou, která je barvou útěchy, povzbuzení a naděje. Pro společnost Akzo Nobel je barvou 2019 Spiced honey - hřejivá barva kořeněného medu. Na netradiční temnou zelenou Night Watch máme vsadit podle značky PGG. Firma Sherwin-Williams má jiný názor, proto volí odstín Caver clay, což je - pro vaši představu - teplá terakotová v kombinaci s modrou, krémovou, červenou. Tato barva působí jako chameleon - dokáže se přizpůsobit, proteplí a zútulní. "I přesto bychom měli převážně spoléhat na vlastní rozum a zamýšlet se nad funkcí interiéru,” říká Jan Svoboda z Optimal.

 

Článek vznikl v rámci magazínu OKO 2019, listovat v něm si můžete ZDE nebo se můžete stavit do našeho Centra pro svoji vlastní kopii.

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.