NOVINKY

Co kraluje interiérovému designu? Návrat k přírodě!

Přírodní motivy v interierovém designu | Kaštanová

Přestože mezi odbornou veřejností neexistuje jasně vymezený jednotný názor na trendy, společnými jmenovateli nejnovějšího směřování interiérových povrchů jsou kvalita, životnost, nezávadné materiály, ohled k životnímu prostředí a životní styl populace. Leitmotivem a zároveň i jakýmsi imperativem pro všechny výrobce povrchů je pak návrat k přírodě.

Moderní tapety

Přirozenost

Přestože se v interiérech stále více prosazují moderní materiály jako jsou beton, ocel a keramika, i nadále pokračuje trend šedých barev kombinovaných s přírodními dřevinami, přírodním kamenem, sklem či jejich věrnými imitacemi. 

Dominantní postavení mezi dřevinami má zejména dub, v luxusnějších kategoriích nábytku má své výsadní postavení ořech. "Zůstaneme-li u tohoto materiálu, pak převládá estetika přirozeného vzhledu surového dřeva - velmi oblíbená hrubá rustikální struktura povrchů přechází k jemně drásaným (kartáčovaným) a olejovým povrchům,” říká zástupce společnosti DEHO. "Zatímco dříve se přirozené vady dřeva považovaly za deficit, dnes jsou suky, zárosty či praskliny naprosto žádoucí,” doplňuje.

Také design tapet se výrazně inspiruje v přírodě, konkrétně u moře. "Trendy jsou módní vlny, které jsou velmi inspirativní,” glosuje Jan Svoboda, jednatel společnosti Optimal.

Kuchyně

Nano technologie

Čím dál větší popularitě se těší matové povrchové úpravy s nano technologií, které zabraňují vzniku otisků prstů. Díky dostatečné vrstvě laku získají plochy zvláštní ochranu a navíc je tento lak příjemný na dotyk. "Pokud bychom se měli bavit kupříkladu o kuchyních, které jsou ve většině interiérů nedílnou součástí obývacích pokojů a jídelen, zmiňované UV laky s nanotechnologií AFP jsou dnes nejoblíbenější variantou povrchu dvířek,” podotýká zástupce DEHO. 

Na pracovní i zadní obkladové panely si dnes zákazníci mohou vybírat z širokého spektra lamin, laminátů, keramiky, žuly, skla a umělých kamenů. Konkrétně keramiky v úpravě nano technologií, které se používají na jídelní stoly i konferenční stolky, působí příjemně, nestudí, zvládnou i vyšší teploty hrnců a mís při víkendovém servírování.

Nicméně, každý materiál je jiný, poskytne jimý komfort, má zkrátka jinou přidanou hodnotu. Důležité je, aby zvolený materiál přinášel uživateli komfort v údržbě, funkčnost, praktičnost a - toto samozřejmě nelze podceňovat - aby byl na pohled i dotyk krásný a příjemný.

Tapety Optimal Interier Design

Odklon od minimalismu

Ačkoliv minimalistické interiéry ve sterilní bílé barvě si v poslední letech prožily své Déjà vu, světoví designéři už od bílé pozvolna ustupují. Oblibě se více těší teplejší, zemité tóny ve světlejších, tmavších a tmavých šedých, antracitových a černých odstínech. 

Pokud bychom měli být konkrétnější, pak nešlápnete vedle, pokud na kovových částech použijete černou, zlatou, mosaznou a bronzovou, pokud vsadíte na sklo, kůži (u čalounění) kvůli její pružnosti, elasticitě a údržbě nebo z textilu na samet, který působí luxusním a přívětivým dojmem.

Tapety Vogue

Korálová nebo Caver Clay?

Každý nový rok s sebou přináší i preferované barvy. Firma Pantone vyhlásila barvou tohoto roku korálovou, která je barvou útěchy, povzbuzení a naděje. Pro společnost Akzo Nobel je barvou 2019 Spiced honey - hřejivá barva kořeněného medu. Na netradiční temnou zelenou Night Watch máme vsadit podle značky PGG. Firma Sherwin-Williams má jiný názor, proto volí odstín Caver clay, což je - pro vaši představu - teplá terakotová v kombinaci s modrou, krémovou, červenou. Tato barva působí jako chameleon - dokáže se přizpůsobit, proteplí a zútulní. "I přesto bychom měli převážně spoléhat na vlastní rozum a zamýšlet se nad funkcí interiéru,” říká Jan Svoboda z Optimal.

 

Článek vznikl v rámci magazínu OKO 2019, listovat v něm si můžete ZDE nebo se můžete stavit do našeho Centra pro svoji vlastní kopii.

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

DEKSTONE

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.