Dětské matrace

Dětské matrace

Dětské matrace jsou vybavením dětských pokojů, jehož výběr je snad jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování pokoje. Jedná se přeci jen o zdraví vašeho miminka, proto byste se měli ohlížet na všechny aspekty. Dříve se jednotlivé funkce matrací tolik neřešily, ale opravdu je potřeba dbát na konkrétní zdravotní přínosy. Tak jako u všech matrací máte na výběr z několik druhů, materiálů velikostí a typů obecně. Inspirujte se vyberte tu správnou!

Dříve byly dětské matrace jednoduché molitanové či pružinové a nejdůležitějším aspektem byla nenasákavost při případné "nehodě". Dnes se ale dbá na plno dalších aspektů - složení matrace a jeho odvětrávání, tvrdost nebo třeba povrchová úprava. Zkusme se třeba pozastavit u tvrdosti dětské matrace - nejlepší je vybírat matraci tvrdší. Nejenže poskytuje silnou oporu vybíjející se páteři miminka, především ale nabízí oporu pro nožičky při prvních krůčcích a bázlivému stání v postýlce. Zkrátka aby matrace nebyla tak měkká, že se při došlapu ihned propadne a dítě ztratí stabilitu.

Důležitý je ale i povrch matrace. Neměl by být tvořen z aromatické či jinak dráždivé látky. Nejlépe hypoalergenní povrch spolu s kombinací komplexního odvětrávání matrace, které zajistí vyváženou vlhkost při spánku.

Přijďte se o výběru poradit do Studia zdravého spánku na showroomu DEHO. Čekají zde na vás zdravotní matrace Magniflex a jejich kolekce Baby Line a matrace Fiaba. Kromě matrací zde můžete vybrat další vybavení a detaily nového dětského pokoje.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.