NOVINKY

Snižte akustický hluk díky cihlám HELUZ

Snižte akustický hluk díky cihlám HELUZ

Existují případy, kdy toužíte po tiché domácnosti. Myslíme samozřejmě domácnost bez akustického hluku. Díky cihelnému bloku HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená akusticky od sebe oddělíte jednotlivé pokoje v rodinných domech. Vhodný je také i na mezibytové příčky. Blok je tvořený dvěma cihelnými tvarovkami, které jsou spojeny přes minerální vlnu. Zajistí tak funkci odhlučňovací i termoizolační. Zdivo není určeno k výstavbě nosných zdí. Používá se naopak k výstavbě dělicích stěn a příček.

Menší rozměr, nižší hmotnost

Oblibu přinášejí bloku HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená kromě výborné zvukové izolace také další její vlastnosti. Za zmínku stojí rozhodně její rozměry. S šířkou 210 mm bez povrchových úprav je oproti tradičnímu zdivu užší o 4 cm. Projektantům i budoucím nájemníkům tak získá více užitného prostoru. Nižší je také plošná hmotnost stěn, čímž se snižuje tlak na statiku domu.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

Široké možnosti využití

Díky svým vlastnostem najde HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená uplatnění v různých typech stavebních projektů. Je možné ji použít v rodinných domech, kde chceme zvukově oddělit klidové zóny (jako ložnici, nebo dětský pokoj) nebo eliminovat sanitární zvuk z koupelny. Vhodné jsou také do penzionů pro oddělení jednotlivých pokojů nebo bytových domů pro odhlučnění výtahových šachet.

Postup zdění příčky z cihel HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená

K samotné montáži stěny jsou použité systémové materiály. Důraz je kladen, aby hotová stěna byla pružně oddělena od ostatních konstrukcí. Pro stavbu stěn se používá výhradně technologie zdění na PU tenkovrstvé lepidlo (HELUZ pěna) včetně systémového řešení konstrukčních detailů pro napojení na přiléhající konstrukce. Maximální výška stěny je omezena na 3,5 m. Stěny je možné realizovat při teplotách od -10 °C.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

1) Asfaltový pás

Na podlahu, v místě kde bude stát stěna, položíme těžký asfaltový pás o tloušťce minimálně 3,5 mm. Pás je širší než budoucí stěna přibližně o 50 mm na každou stranu od líce neomítnuté stěny proto, aby nedošlo k propojení omítky s podlahou.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

2) Zakládací malta

Zakládací malta se nanese ve dvou cca 9cm pruzích na asfaltový pás.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

3) Drážka

Mezi pruhy je mezera 3-4 cm, která odpovídá tloušťce minerální vlny v cihelných blocích HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

4) Minerální vlna s pěnou

Na ostění stávajících stěn se připevní tuhá minerální vlna tloušťky 20 mm a šířky cca 22 cm, a to např. pomocí PU pěny HELUZ.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

5) První řada s pěnou

Vyzdí se první řada cihel. Zdivo se vyzdívá na systémovou PU pěnu HELUZ (černá kartuše). Nanáší se celkem dva pruhy pěny. Přířezy a malé mezery ve styčných spárách se vyplňují PU pěnou, ale pouze na šířku jedné cihelné tvarovky, nikoliv přes celou tloušťku stěny. Maximální mezera mezi přířezem a vatou na ostění stávající konstrukce je 10 mm.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

6) Kotvy podlepené pěnou

Do každé druhé ložné spáry se použijí dvě nerezové kotvy podlepené pěnovou páskou pro připevnění ke stávajícím stěnám. Při vkládání kotev do ložné spáry je třeba cihelné tvarovky mírně zbrousit – vytvořit drážku pro kotvu, aby nedošlo k rozevření ložné spáry. Kotva se ke stávající stěně připevní pomocí hmoždinky popř. samořezným šroubem.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

7) Vyzdění do stropu a vyplnění

Vyzdí se stěna až ke stropu. Mezi stropem a stěnou se ponechá mezera vysoká přibližně 20 mm. Spára mezi stropem a zdivem se vyplní protipožární PU pěnou TYTAN B1 (červeno-černá kartuše). Tloušťka spáry může být max. 20 mm.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

8) Oříznutí vaty

Před omítáním se odstraní přesahující materiály. Ořízne se minerální vlna v ostění a PU pěna pod stropem.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

9) Omítání

Celá stěna se kompletně omítne. Pro omítání je vhodné používat strojně nanášené omítky.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

10) Proříznutí

Čerstvá omítka se prořízne zednickou lžící, špachtlí nebo nožem až na minerální vlnu v ostění a na PU pěnu pod stropem podél přiložené latě. Vznikne spára tl. 3-5 mm.

Zvuková izolace HELUZ | Centrum Kaštanová

11) Vyplnění

Vzniklá spára se vyplní systémovým protipožárním akrylovým tmelem TYTAN QSA 141. Čerstvý tmel se zapraví stěrkou. Po vyzrání omítek se stěna vymaluje.

Prohlédněte si videonávod včetně typických konstrukčních detailů. 

Značky v novince

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance   Centrum bydlení a designu Kaštanová vás...

CERATOUCH od COREtec Floors: inovativní kamenné podlahy nově v Supellex

Hledáte podlahu, která nejen skvěle vypadá, ale je také výjimečně odolná a snadno se udržuje? Pak je kolekce ...

Rekonstrukce showroomu Keraservis

Vážení zákazníci,   rádi bychom vás informovali o aktuálních provozních změnách na showroomu Keraservis, kter...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.