NOVINKY

Garáži i oknům LOMAX sluší zásadně šedá barva

Garáži i oknům LOMAX sluší zásadně šedá barva

Jaká barva nejvíce ladí exteriéru domu? LOMAX v tom má jasno - tedy především díky svým zákazníkům, kteří nejčastji objednávají 2 barvy - silver grey a basalt grey. Šedá je barvou, která si získala srdce stovky Čechů. Víte, jakými produkty můžete v těchto barvách svůj domov sladit?

Lomax antracit

Šedá je nová černá! S lepšími fyzikálními vlastnostmi.

Černá barva je univerzální řešením pro design domova - a to nejen v interiéru, ale také v exteriéru. I přeto ale dlouhou dobu vévodila nabídce produktů firmy LOMAX barva antracitová (RAL 7016). Ta má ale své nové nástupce - a nutno podotknout, že oprávněně. Barvy silver grey (RAL 7001) a basalt grey (RAL 7012) mají nejenom trochu světlější podtón, ale především nabízí příznivější fyzikální vlastnosti

Jedná se především o pohltivost slunečního záření. Test celkové sluneční difúze podle normy ASTM E 903 s přímým slunečním zářením ASTM G173-03 u těchto barev zaznamenává o více než 15 % lepší výsledky. Zatímco zmiňovaná původní barva antracit v testech dosahuje hodnoty 83,1 %, tak u barvy basalt grey naměříte 77,7 % a u silver grey jen 70,9 %. 

LOMAX antracit

Pohltivost či absorptivita je optická vlastnost materiálu, která popisuje, jaké množství záření bylo materiálem pohlceno v poměru k množství záření, které na materiál dopadlo. Závisí na vlnové délce a také na směru dopadajícího světla, typu měřeného materiálu, jeho chemickém složení a struktuře materiálu či stavu materiálu a jeho povrchu.

S pohltivostí úzce souvisí i druhá důležitá vlastnost, a to odrazivost, někdy uváděná i jako reflexe. Tady antracit zaznamenal hodnotu 16,9 %, basalt grey  22,3 % a silver grey dokonce 29,1 %. A protože záření pohlcené daným výrobkem zvyšuje jeho teplotu, i materiálovou roztažnost, je žádoucí používat materiály, které mají co nejnižší pohltivost a naopak co nejvyšší odrazivost. Tyto materiály jsou rozměrově stabilnější, a to se pozitivně projevuje ve vlastnostech daných výrobků.

Lomax antracit

S LOMAXem sladíte celý dům

Pokud se tedy rozhodnete pro tyto výhodné barvy, tak si s nimi můžete krásně sladit exteriér svého domu. Nejenže vám tyto odstíny LOMAX nabízí v nabíce žaluzií, také si je můžete vyhlídnout v nabídce garážových vrat. No a sladit potom okna a vchodové dveře - to už půjde určitě snad úplně samo. Za zmínku ale stojí, že nabídku těchto barev napříč sortimentem má na českém trhu skutečně jen LOMAX - neváhejte se proto informovat o této nabídce.

Na showroomu LOMAX vám poradí nejen s výběrem produktů, ale také detailní nabídkou barev. Stačí se jen přijít inspirovat.

Značky v novince

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.