Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, ve státní svátek, čtvrtek 28. října, bude Centrum bydlení a designu Kaštanová zavřeno. Ostatní dny nás můžete navštívit dle běžné otevírací doby. Těšíme se na vaši návštěvu.

NOVINKY

Garáži i oknům LOMAX sluší zásadně šedá barva

Jaká barva nejvíce ladí exteriéru domu? LOMAX v tom má jasno - tedy především díky svým zákazníkům, kteří nejčastji objednávají 2 barvy - silver grey a basalt grey. Šedá je barvou, která si získala srdce stovky Čechů. Víte, jakými produkty můžete v těchto barvách svůj domov sladit?

Lomax antracit

Šedá je nová černá! S lepšími fyzikálními vlastnostmi.

Černá barva je univerzální řešením pro design domova - a to nejen v interiéru, ale také v exteriéru. I přeto ale dlouhou dobu vévodila nabídce produktů firmy LOMAX barva antracitová (RAL 7016). Ta má ale své nové nástupce - a nutno podotknout, že oprávněně. Barvy silver grey (RAL 7001) a basalt grey (RAL 7012) mají nejenom trochu světlější podtón, ale především nabízí příznivější fyzikální vlastnosti

Jedná se především o pohltivost slunečního záření. Test celkové sluneční difúze podle normy ASTM E 903 s přímým slunečním zářením ASTM G173-03 u těchto barev zaznamenává o více než 15 % lepší výsledky. Zatímco zmiňovaná původní barva antracit v testech dosahuje hodnoty 83,1 %, tak u barvy basalt grey naměříte 77,7 % a u silver grey jen 70,9 %. 

LOMAX antracit

Pohltivost či absorptivita je optická vlastnost materiálu, která popisuje, jaké množství záření bylo materiálem pohlceno v poměru k množství záření, které na materiál dopadlo. Závisí na vlnové délce a také na směru dopadajícího světla, typu měřeného materiálu, jeho chemickém složení a struktuře materiálu či stavu materiálu a jeho povrchu.

S pohltivostí úzce souvisí i druhá důležitá vlastnost, a to odrazivost, někdy uváděná i jako reflexe. Tady antracit zaznamenal hodnotu 16,9 %, basalt grey  22,3 % a silver grey dokonce 29,1 %. A protože záření pohlcené daným výrobkem zvyšuje jeho teplotu, i materiálovou roztažnost, je žádoucí používat materiály, které mají co nejnižší pohltivost a naopak co nejvyšší odrazivost. Tyto materiály jsou rozměrově stabilnější, a to se pozitivně projevuje ve vlastnostech daných výrobků.

Lomax antracit

S LOMAXem sladíte celý dům

Pokud se tedy rozhodnete pro tyto výhodné barvy, tak si s nimi můžete krásně sladit exteriér svého domu. Nejenže vám tyto odstíny LOMAX nabízí v nabíce žaluzií, také si je můžete vyhlídnout v nabídce garážových vrat. No a sladit potom okna a vchodové dveře - to už půjde určitě snad úplně samo. Za zmínku ale stojí, že nabídku těchto barev napříč sortimentem má na českém trhu skutečně jen LOMAX - neváhejte se proto informovat o této nabídce.

Na showroomu LOMAX vám poradí nejen s výběrem produktů, ale také detailní nabídkou barev. Stačí se jen přijít inspirovat.

Značky v novince

Lomax

Známý český výrobce LOMAX nabízí garážová vrata, sekční vrata, posuvná vrata, předokenní rolety, žaluzie, kovová i plastová okna a vchodové dveře. Firma je největším výrobcem garážových vrat, předokenních rolet a venkovních žaluzií v ČR. Jejím hlavním cílem je vyrábět kvalitní výrobky. Díky vlastní výrobě dodává a montuje v krátkých časových intervalech veškeré výrobky na míru.

Novinky & akce

Namakaná vířivka? Fitness vířivka Villeroy & Boch se silnějším čerpadlem.

Před výkonem vířivka. Po výkonu vířivka. To, že vířivé vany Villeroy & Boch využívají technologii vyjímatelný...

Transparentní architektura v podobě oken Schüco

Od roku 1226, kdy byla vyrobena v anglickém Sussexu takzvaná široká tabule, prošlo stavební sklo ve svém vývo...

Exkurze studentů SPŠ stavební Kudelova Brno

Nejlépe se učí v praktických situacích. A proto byl studentům střední průmyslové školy stavební Kudelova v Br...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.