NOVINKY

Inspirace na zařízení dětského pokoje

Jak zařídit dětský pokoj | Kaštanová

Přinášíme inspiraci a rady, jak co nejlépe zařídit dětský pokoj pro vaše milované děti.

Zařízení dětského pokoje je velkou výzvou. Pokoj by měl být nejen funkční, ale i přívětivý a pohodlný pro děti. Co byste měli zvážit při zařizování dětského pokoje? Zohledněte následující body:

1) Věk dítěte

Zařízení dětského pokoje samozřejmě musíte přizpůsobit věku dítěte. Jinak bude vypadat pokoj pro předškoláka, jinak pro teenagera. Zároveň ovšem volte prvky, které jsou nadčasové a v pokoji vydrží několik let.

2) Rozložení prostoru

Při plánování dětského pokoje je důležité pečlivě pracovat s prostorem. Rozdělit místnost na zóny odpočinku, práce a zábavy. Pro udržení pořádku je také nutné naplánovat úložné prostory. I když se to na první pohlede nemusí zdát, organizace v zařízení dětského pokoje vede k jeho snazší údržbě. S organizací souvisí také uspořádání zařízení tak, aby dítě mohlo snadno své věci najít, vědělo kam patří a mohlo je bez problémů uklidit.

jak zařídit dětský pokoj | Kaštanová

3) Bezpečí je základ

V případě dětského pokoje musíme v neposlední řadě myslet na jeho bezpečnost. Samozřejmostí by tedy měly být chrániče hran, pojistky do zásuvek a nábytek uspořádaný tak, aby dítěti nepřekážel v běžném pohybu (například skříňka nezasahovala do vstupu, police nebyla příliš nízko nad postelí apod.)

4) Barvy v dětském pokoji

Jak je známo, barvy mají výrazný vliv na naše podvědomí. V dětském pokoji bychom proto s nimi měli pracovat s respektem k dětské osobnosti. Pokud potřebujete dítko trochu zklidnit, zakomponujte do pokoje modrou barvu. V určité míře by se v pokoji měla objevit i zelená, protože kombinuje uklidňující vliv se stimulací kreativity.

Jak zařídit dětský pokoj | Kaštanová

5) Odhlučnění dětského pokoje

Správný dětský pokoj je plný lomozu, hluku a radosti. Aby vás dětské radovánky nerušili při práci nebo chvilkách relaxace, doporučujeme na příčky v dětském pokoji použít akustické cihly a na zdi doplnit akustické panely, které vznikající hluk zaručeně pohltí.

Pokud potřebujete děti naopak probudit a pobídnout, volte červenou a její odstíny (vč. růžové) nebo žlutou.

Pokud budete potřebovat pomoct s návrhem království pro vaše dítě, přijďte si do Centra bydlení a designu Kaštanová pro inspiraci nebo se rovnou obraťte na naše odborníky na návrh interiéru.

Chci pomoci se zařízením dětského pokoje


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.