Důležité sdělení:

Milí návštěvníci,

dovolujeme si vás upozornit, že recepce Centra bydlení a designu Kaštanová a showroom Keraservis budou v pátek 9. prosince otevřeny do 16 hodin

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Kaskádové zahrady přináší do měst zdraví

Kaskádové zahrady přináší do měst zdraví

Stále palčivějším tématem se stává, jak dostat do měst více zeleně. Zejména v období léta není pobyt v rozpálených městech ničím příjemným. Je tedy nejvyšší čas najít nové způsoby, jak do měst dostat co nejvíce zeleně. Jednou z možností jsou vertikální zahrady, které ve městech představují určité “ostrovy života”. Průkopníky v této oblasti je společnost Němec s.r.o.

Zdroj klidu a čerstvého vzduchu

Vertikální zahrady přináší do měst řadu benefitů. Podílí se na zvyšování biodiverzity, přitahují a zachycují sluneční záření a brání právě přehřívání měst. Ideální je jejich kombinace s retenční nádrží, která zachycuje deštivou vodu, kterou poté dále využívá. Vertikální zahrady také pomáhají snížit hluk uvnitr budovy. Blahodárné účinky má také jejich umístění v interiéru. Pomáhají snižovat hluk uvnitř budovy a snižovat akustickou ozvěnu. Výrazně pomáhají také pročistit vzduch, protože př správné skladbě rostlin zachycují nejen prach, ale i nečistoty jako je benzen nebo formaldehyd.

Vertikální zahrada Němec | Centrum Kaštanová

Zelená plocha není nevyužitá plocha

Zní to idylicky a jednoduše. V čem je tedy problém? “Překážku vidím v tom, že zelené místo je z pohledu developera “nevyužité” místo a zatím je nic legislativně netlačí k tomu tyto zelené prvky implementovat. Dobrá zpráva je, že sama společnost, obzvláště mladí lidé, začínají zeleň v developerských projektech vyžadovat. Změna legislativy by určitě pomohla. Jednoduše řečeno – v každém novém developerské projektu se musí vystavět určité % zeleně ve formě zelených střech, stěn či parků. V rámci spolku Czech Green Building Council se o to pokoušíme a snad se nám to v budoucnosti podaří prosadit,” říká Benjamin Raich ze společnosti Němec s.r.o.

Vertikální zahrada Němec | Centrum Kaštanová

Potenciál zeleně je obrovský

S pojmem “zazeleňování” měst se pojí pojem Urban foresty. Ten byl zpočátku chápán jako implementace stromů do infrastruktury měst. Dnešní architekti a vizionáři vidí možnosti zeleně mnohem dál. “Panelové domy bych opláštil do rostlin a z každé střechy udělal komunitní zahradu. Voda z retenčních nádob by zahrady zavlažovala. Každý panelový dům by měl svou vlastní čističku vody a použitou vodu by vracel zpět do oběhu formou uzavřeného okruhu. Čidla by sama vyhodnotila okamžik, kdy voda už není pitná a sekundárním potrubím by se použila na závlahu rostlin či splachování toalety,” vysvětluje Raich.

Vertikální zahrada Němec | Centrum Kaštanová

Bez trochu úsilí to nepůjde

Vertikální zahrady samozřejmě potřebují také nějakou péči. "Co se týče nákladů – náš systém vertikálních zahrad spotřebuje denně cca. 0,2l/m2 vody v interiéru a 1l/m2exteriéru. Je to zanedbatelné množství oproti tomu, co se spotřebujete sanitou. Světla, které vertikální zahrada v interiéru potřebuje, mají spotřebu okolo 28w a používá se jedno světlo na každý běžný metr zahrady. Co se nákladů za servis týče, záleží na vzdálenosti, náročnosti, časového intervalu a velikosti. Obecně se dá počítat částka mezi 210 Kč – 380 Kč/m2/měsíc včetně dopravy. Rostliny jsou vždy hrazeny zvlášť,” vypočítává Benjamin Raich.

Zjistěte více v showroomu Němec v Centru bydlení a designu Kaštanová

Značky v novince

Němec

Společnost Němec se zabývá realizací luxusních povrchů v České republice i v zahraničí. Nabízí vlastní vyvinuté nejmodernější technologie jako jsou Imitace betonu, Betonepox, Betonepox Fine a Betonepox Soft. Díky dvacetileté každodenní práci si společnost vyvinula vlastní know how, které neustále zdokonaluje. Umí vám dokonce přinést kus přírody až do domu pomocí unikátních vertikálních zahrad.

Novinky & akce

Jak zařídit obývací pokoj

Obývací pokoj tvoří skutečné centrum domova. Je to prostor, ve kterém tráví svůj volný čas všichni členové do...

Dětská vánoční přání plníme i v roce 2022

Rok se s rokem sešel a Vánoce opět klepou na dveře. Stejně jako v loňských letech bychom v Centru bydlení a d...

Údržba zahrady v zimě, na co nezapomenout

Dny jsou stále kratší a kratší, což je neklamným znamením, že se blíží zima. Na nadcházející chladné až mrazi...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.