Pracovní desky

Pracovní desky

Na kuchyňské desce záleží. Nejenže ji svým každodenním používáním zatěžujete podstatně víc než jakoukoli jinou část kuchyňské linky (a vybavení bytu nebo domu obecně), ale volbou jejího materiálu, barvy a dekoru do značné míry definujete také design celé kuchyně. Chcete-li, aby vaše pracovní deska dlouho skvěle vypadala a dobře vám sloužila, její výběr určitě nepodceňujte.

Značky

Dekstone

Atypické i tradiční dlažby a obklady do interiéru i exteriéru, kuchyňské a koupelnové desky, schody, parapety, obklady krbů, okrasné štěrky a valounky, luxusní podsvícené stěny... To je jen krátký výčet toho, co z velmi široké atypické a zakázkové výroby z přírodního kamene DEKSTONE nabízí.

Než začnete volit z nepřeberného množství vzorů a odstínů, které dnes na trhu jsou, zaměřte se na materiál kuchyňské desky. Co sedne jednomu, nemusí totiž vyhovovat jinému. Jinou pracovní desku ocení člověk, který si na ni maximálně postaví sklenici s vodou, jinou pak lidé, pro něž je vaření vášeň nebo každodenní povinnost. 

Zatímco laminátové pracovní desky jsou tepelně odolné, snadno se poškrábou. To platí také pro kuchyňské desky z masivu, u nichž musíte navíc počítat s možným poškozením vodou nebo horkem. To přírodní kámen je velmi tvrdý a přečká ledasco, jeho nevýhodou je ale zase nepoměrně vyšší cena. Více peněz (a času na pravidelnou impregnaci) si musíte připravit i na dřevo. Kuchyňská deska z lamina je cenově nejdostupnější variantou a ve srovnání se dřevem i kamenem je k dispozici v široké škále barev i dekorů – včetně imitace již zmíněných přírodních materiálů. 

V posledních letech získává stále více na oblibě umělý kámen. Ten se s výhodou využívá právě také u kuchyňských desek, které v sobě spojují luxusní vzhled přírodního kamene a odolnost technického materiálu.  

Co se týče barev a vzorů, je jen na vás a na vašem vkusu, zda pracovní desku budete ladit se zbytkem kuchyně (dvířky skříněk apod.), nebo ji naopak pojmete jako kontrastní prvek. Na co byste se ale měli určitě zaměřit, je výška pracovní plochy, která ovlivní to, jak se vám v kuchyni bude pracovat. 

Přijďte si vybrat tu nejlepší pracovní desku z přírodního kamene do showroomu Dekstone v Centru bydlení a designu Kaštanová.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.