Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, ve státní svátek, čtvrtek 28. října, bude Centrum bydlení a designu Kaštanová zavřeno. Ostatní dny nás můžete navštívit dle běžné otevírací doby. Těšíme se na vaši návštěvu.

NOVINKY

Necítíte se doma jako doma?

Přecházíte neklidně po místnosti sem a tam? Nějak se nemůžete pohodlně uvelebit a otevřít oblíbenou knihu? 

Možná není nic špatně s vámi, ale s vaším interiérem. V nevhodně řešených prostorách se totiž podvědomě necítíme dobře a utíkáme z nich. Proto jsme pro vás připravili krátký přehled věcí, které můžete udělat, než zavoláte svému interiérovému designérovi. (Anebo společně s ním.) Zabývejte se především funkčností jednotlivých místností.

Začínáte budovat svůj vlastní domov, plánujete rekonstrukci nebo žijete na stejném místě už delší dobu? Ať už pro vás platí jakákoli z možností, věřte, že interiérový design není jednorázová záležitost, ale věc postupného vylepšování a hledání vlastního stylu domácnosti, tedy nikdy nekončící proces. A i přes veškerou snahu se může stát, že se doma necítíte jako doma. Příčinou může být špatné rozestavění nábytku, nedostatek přirozeného světla nebo třeba stísněný prostor. Se změnou vám může pomoci odborník, který uvidí problémy a slabší místa interiéru na první pohled, nebo se můžete do díla pustit sami. Začněte se zabývat funkčností místnosti a jako základ budujte právě funkční prvky interiéru.

Útulný interiér

Jak tedy proměnit a zútulnit svůj domov?

Častým problémem interiérů bývají nízké stropy, které místnost ještě opticky zmenšují, a ta pak působí velmi stísněným dojmem. Místo útulné pohody tak z interiéru podvědomě utíkáte, často ani nevíte proč. I problém s nízkými stropy má však poměrně snadné řešení – místnost opticky zvětší záclony a závěsy, které sahají od stropu až po podlahu. A pokud chcete opravdu kvalitní textílie a špičkové odborné poradenství, obraťte se například na společnost Optimal Interier Design, která díky textiliím, potahovým látkám a tapetám přináší do českých domácností útulnost a na dotek příjemné materiály. Dalším neotřelým řešením nízkých stropů je pozvednout oči – tedy konkrétně pověsit obrazy, plakáty a fotografie na stěnách o kousek výš, než je běžné. Strop tak nevypadá nehostinně nízký a celý interiér nabude na prostoru.

Optimal Interier Design

Pokud jste realizaci svého bytu či domu plně svěřili svému interiérovému designérovi a neměli čas mu koukat pod ruce nebo schvalovat jeho rozhodnutí, může se stát, že se v jednotlivých místnostech necítíte dobře, protože jsou jejich vybavení a dekorace neosobní anebo nemají s vaší představou domova co dělat. Řešení je však nasnadě: přidejte do interiéru prvky, doplňky i nábytek, který je pro vás důležitý, máte k němu nějaký vztah a vypráví část vašeho osobního příběhu. Inspirovat se můžete v showroomu Deho.

Deho

Pocitu domova často nesvědčí ani nedostatek přirozeného denního světla. Osvětlené a vzdušné místnosti jsou pro návštěvy i domácí vždy velmi příjemné a sami o sobě zvou dál, usazují do křesla a podávají čaj. Bohužel ne vždy můžete do již postaveného domu vsadit další okno, natož francouzské dveře. Někdy stačí okna umýt, jindy zkrátit záclony a odstranit bohaté dekorace a květiny z okenních parapetů, ovšem jindy je třeba pomoci si dalšími prvky. Řešením méně osvětleného a nevzdušného interiéru mohou být světlejší barvy a zrcadla nebo designová svítidla. Pomůžete si také tím, že místo nakupování dalších doplňků a dekorací, budete naopak jednotlivé nefunkční prvky interiéru redukovat a zbavovat se jich. Ne nadarmo jsou dnes oblíbené severské minimalistické interiéry, které i přes nedostatek denního světla v těchto krajinách září světlými čistými barvami a příjemným harmonickými tóny.

Zaměřte se především na prvky, které máte rádi, ať už je to stylový ušák v rohu místnosti nebo naopak policová skříň plná vašich pokladů. Uvědomte si, proč máte rádi právě tuto věc a snažte se její charakteristiku vetknout i do zbytku místnosti. Možná to bude vyžadovat trochu očisty a loučení s některými věcmi, ale rozhodně vám to přinese větší harmonii.

Přidejte do interiéru něco neobvyklého, překvapivého, výjimečného. Nemusí to být drahé, ani potrhlé, musí se vám to ovšem líbit, zapadat do vašeho vkusu i vaší představy celého prostoru.

Květiny

A teď už hurá do práce. Zavolejte svému interiérovému designérovi nebo začněte sami hledat kousky, které vás oslovují či prezentují, a podle nich svůj dům proměňovat v opravdový domov. Můžete začít například v Deho.

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

DEHO

Interiérové studio se špičkovými designéry kompletně vybaví vaši novou kuchyni, obývací pokoj, ložnici nebo koupelnu. Na showroomu DEHO si můžete prohlédnout konkrétní ukázky interiérů, jimž dominují německé kuchyně Schüller a kvalitní sedací soupravy značek Calligaris, Ditre Italia a Steinhoff Germany. Zajistí kompletní dodávky privátních i komerčních interiérů pro náročné klienty.

Fridrichová - Design Interiéru

FRIDRICHOVÁ DESIGN INTERIÉRU je synonymem pro kvalitní služby a maximální otevřenost nápadům a potřebám klientů. Dvougenerační tým zajišťuje propojení letité praxe a zkušeností s mladým a neotřelým pohledem na svět designu. Díky tomu získáte nadčasový návrh interiéru, ve kterém se budete cítit příjemně, útulně a zároveň nebudete postrádat kvalitu, čistotu a funkčnost. Připraví vizualizace, pomohou vybrat materiál a barevné řešení.

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

VL Atelier design

VL Atelier design se zabývá rezidenčním i komerčním interiérovým designem, marketingem a tvorbou brandu. Při své práci vychází z hlubokých zkušeností s reklamou a marketingem a snaží se skloubit špičkový italský design s francouzským šarmem a elegancí podpořených německou kvalitou. Pečlivě naslouchají potřebám svých klientů a zakládají si na vzájemné důvěře a úzké spolupráci.

Domov na míru

Pokud hledáte opravdu kvalitní interiér, už dál hledat nemusíte! Firma DOMOV NA MÍRU je zde pro Vás. Dlouholetá praxe v oboru a stálá spolupráce s designéry a architekty je jejich hlavní předností. Nebojí se výzev a splní vaše představy do posledního šroubku. Těšit se na vás budou ať už s vlastním návrhem, nebo společnými silami vymyslíte svůj vlastní DOMOV NA MÍRU.

Novinky & akce

Namakaná vířivka? Fitness vířivka Villeroy & Boch se silnějším čerpadlem.

Před výkonem vířivka. Po výkonu vířivka. To, že vířivé vany Villeroy & Boch využívají technologii vyjímatelný...

Transparentní architektura v podobě oken Schüco

Od roku 1226, kdy byla vyrobena v anglickém Sussexu takzvaná široká tabule, prošlo stavební sklo ve svém vývo...

Exkurze studentů SPŠ stavební Kudelova Brno

Nejlépe se učí v praktických situacích. A proto byl studentům střední průmyslové školy stavební Kudelova v Br...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.