Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Necítíte se doma jako doma?

Jak si zútulnit domov | Kaštanová

Přecházíte neklidně po místnosti sem a tam? Nějak se nemůžete pohodlně uvelebit a otevřít oblíbenou knihu? 

Možná není nic špatně s vámi, ale s vaším interiérem. V nevhodně řešených prostorách se totiž podvědomě necítíme dobře a utíkáme z nich. Proto jsme pro vás připravili krátký přehled věcí, které můžete udělat, než zavoláte svému interiérovému designérovi. (Anebo společně s ním.) Zabývejte se především funkčností jednotlivých místností.

Začínáte budovat svůj vlastní domov, plánujete rekonstrukci nebo žijete na stejném místě už delší dobu? Ať už pro vás platí jakákoli z možností, věřte, že interiérový design není jednorázová záležitost, ale věc postupného vylepšování a hledání vlastního stylu domácnosti, tedy nikdy nekončící proces. A i přes veškerou snahu se může stát, že se doma necítíte jako doma. Příčinou může být špatné rozestavění nábytku, nedostatek přirozeného světla nebo třeba stísněný prostor. Se změnou vám může pomoci odborník, který uvidí problémy a slabší místa interiéru na první pohled, nebo se můžete do díla pustit sami. Začněte se zabývat funkčností místnosti a jako základ budujte právě funkční prvky interiéru.

Útulný interiér

Jak tedy proměnit a zútulnit svůj domov?

Častým problémem interiérů bývají nízké stropy, které místnost ještě opticky zmenšují, a ta pak působí velmi stísněným dojmem. Místo útulné pohody tak z interiéru podvědomě utíkáte, často ani nevíte proč. I problém s nízkými stropy má však poměrně snadné řešení – místnost opticky zvětší záclony a závěsy, které sahají od stropu až po podlahu. A pokud chcete opravdu kvalitní textílie a špičkové odborné poradenství, obraťte se například na společnost Optimal Interier Design, která díky textiliím, potahovým látkám a tapetám přináší do českých domácností útulnost a na dotek příjemné materiály. Dalším neotřelým řešením nízkých stropů je pozvednout oči – tedy konkrétně pověsit obrazy, plakáty a fotografie na stěnách o kousek výš, než je běžné. Strop tak nevypadá nehostinně nízký a celý interiér nabude na prostoru.

Optimal Interier Design

Pokud jste realizaci svého bytu či domu plně svěřili svému interiérovému designérovi a neměli čas mu koukat pod ruce nebo schvalovat jeho rozhodnutí, může se stát, že se v jednotlivých místnostech necítíte dobře, protože jsou jejich vybavení a dekorace neosobní anebo nemají s vaší představou domova co dělat. Řešení je však nasnadě: přidejte do interiéru prvky, doplňky i nábytek, který je pro vás důležitý, máte k němu nějaký vztah a vypráví část vašeho osobního příběhu.

Deho

Pocitu domova často nesvědčí ani nedostatek přirozeného denního světla. Osvětlené a vzdušné místnosti jsou pro návštěvy i domácí vždy velmi příjemné a sami o sobě zvou dál, usazují do křesla a podávají čaj. Bohužel ne vždy můžete do již postaveného domu vsadit další okno, natož francouzské dveře. Někdy stačí okna umýt, jindy zkrátit záclony a odstranit bohaté dekorace a květiny z okenních parapetů, ovšem jindy je třeba pomoci si dalšími prvky. Řešením méně osvětleného a nevzdušného interiéru mohou být světlejší barvy a zrcadla nebo designová svítidla. Pomůžete si také tím, že místo nakupování dalších doplňků a dekorací, budete naopak jednotlivé nefunkční prvky interiéru redukovat a zbavovat se jich. Ne nadarmo jsou dnes oblíbené severské minimalistické interiéry, které i přes nedostatek denního světla v těchto krajinách září světlými čistými barvami a příjemným harmonickými tóny.

Zaměřte se především na prvky, které máte rádi, ať už je to stylový ušák v rohu místnosti nebo naopak policová skříň plná vašich pokladů. Uvědomte si, proč máte rádi právě tuto věc a snažte se její charakteristiku vetknout i do zbytku místnosti. Možná to bude vyžadovat trochu očisty a loučení s některými věcmi, ale rozhodně vám to přinese větší harmonii.

Přidejte do interiéru něco neobvyklého, překvapivého, výjimečného. Nemusí to být drahé, ani potrhlé, musí se vám to ovšem líbit, zapadat do vašeho vkusu i vaší představy celého prostoru.

Květiny

A teď už hurá do práce. Zavolejte svému interiérovému designérovi nebo začněte sami hledat kousky, které vás oslovují či prezentují, a podle nich svůj dům proměňovat v opravdový domov.

Značky v novince

Optimal Interier Design

Specialista na tapety, dekorační a potahové látky, koberce, kvalitní čalouněný sedací nábytek, závěsné systémy, garnýžové tyče a vnitřní stínění. Sehraný tým zajistí zaměření, návrh interiéru a realizaci celého projektu včetně šití, pokládky koberců, tapetování, malby a montáže systémů. Luxusní designové potahové a dekorační látky ocení nároční koncoví klienti i majitelé komerčních interiérů.

Filip Pavliňák

Filip Pavliňák se s nadšením věnuje designu interiérů rezidenčních i komerčních prostor. Jeho cílem je spojení prvků praktičnosti, funkčnosti a estetiky. Výstupem jsou vedle vizualizací také technické výkresy, které reflektují řemeslnou praxi. Dále navrhuje a dodává designové radiátory Carmen radiátory a vyrábí speciální obkladové prvky Amber exclusive z kamínků zalévaných do směsi pryskyřic.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.