Důležité sdělení:

Vážení klienti, dovolujeme si vás upozornit, že ve dnech od 18. 12. 2023 - 7. 1. 2024 bude showroom VALMAX uzavřený.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Největší vertikální zahrada ve střední Evropě

Největší vertikální zahrada ve střední Evropě

Vertikální živé zahrady jsou hitem interiérů i exteriérů! Náš partner Němec je svými zahradami proslulý a jejich jedinečnost můžete obdivovat nejen v Centru Kaštanová v Brně, ale teď už také i v Praze v Karlíně na futuristické budově AFI Karlín - Butterfly.

Budova, kterou má na svědomí architekt David R. Chisholm ze studia CMC ARCHITECTS, je inspirována protikladnými fenomény - zeleným vrchem Vítkova a historií strojírenských továren Karlína. Právě inspirace přírodou dala za vznik jedinečnému konceptu a budova Butterfly se tak může pyšnit vertikálními zahradami, které nastavují její přátelskou tvář.

41 000 kusů rostlin --- 584 malých zahrad --- rozloha vertikální zahrady 1500 m2

Vytvoření rozsáhlé vertikální zahrady na fasádě unikátní budovy AFI Karlín - BUTTERFLY, bylo v našich klimatických podmínkách velkou výzvou. Vertikální zahrady jsou živý organismus, vyvíjí se průběžně v čase, v tom je také jejich kouzlo a krása. Příští rok budou vypadat zase jinak, budou bohatší, košatější, vytvoří souvislé zelené pásy rostlin” říká majitel společnosti Němec s.r.o.  Josef Němec.

Výjimečný systém zavlažování

Zahrady mají vlastní systém zavlažování, který nejenom hlídá množství vody v jednotlivých systémech, zároveň se ale i stará o automatické dopouštění. Funkce samozavlažování funguje na principu přepadu - voda je napuštěna z horního patra a ve chvíli, kdy dosáhne požadované výšky automaticky přepadem postupuje dolů do spodních zahrad. Tento systém si firma Němec nechala i patentovat a velmi si jej pochvaluje.

Jednotlivé rostliny se začaly vysazovat již v létě 2017, ale to ještě nebyl samozavlažovací systém funkční, proto se musely zahrady zavlažovat ručně. Tahle náročná práce ale ukázala, jakou nádherou se bude moci budova v budoucnu pyšnit.

Ochlazuje i pohlcuje zvuk

Vertikální zahrada je moderní a ekologická. Zároveň ale i navazuje na trend zazeleňování měst a veřejných prostor. Tím je umožněna větší produkce kyslíku a také umí zahrada pohlcovat zvuk a ochlazovat. Na fasádě totiž pojme velké množství slunečního záření, tím se odpaří vzduch ze samozavlažovacích systémů a právě vlhký vzduch se hůře otepluje.

Budova je tak nejenom futuristická svým vzhledem ale i funkčně ekologická!

Nechte se okouzlit krásou díla firmy Němec a potěšte se unikátem, který je jediný svého druhu v celé střední Evropě.

Foto: Kateřina Němcová

Značky v novince

Němec

Společnost Němec se zabývá realizací stylových povrchů, vertikálních zahrad a mechových obrazů. Vyvíjí vlastní nejmodernější technologie, díky kterým uspokojí i ty nejnáročnější představy o dokonalém designu interiérů. To vše vám přináší v České republice i v zahraničí již více než 20 let. Mezi jejich ikonické technologie patří stěrky Imitace betonu® a Betonepox®.

Novinky & akce

Novinky z dílny DAFE-PLAST pro vaše okna i dveře

Jaké novinky a trendy rezonují na poli designu výrobků výplní stavebních otvorů? Názorně si ukažme v portfoli...

Moderní dům, který levituje nad Brnem

Další architektonická dominanta Brna! Jaký dům se to objevil v jeho kopcích? Stavba, kterou tvoří dvě horizon...

Jak se staví pasivní dům?

Moderní trendy ve stavebnictví a současné všudypřítomné hledání úspor způsobují, že čím dál více budov se sta...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.