Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, ve státní svátek, čtvrtek 28. října, bude Centrum bydlení a designu Kaštanová zavřeno. Ostatní dny nás můžete navštívit dle běžné otevírací doby. Těšíme se na vaši návštěvu.

NOVINKY

Největší vertikální zahrada ve střední Evropě

Vertikální živé zahrady jsou hitem interiérů i exteriérů! Náš partner Němec je svými zahradami proslulý a jejich jedinečnost můžete obdivovat nejen v Centru Kaštanová v Brně, ale teď už také i v Praze v Karlíně na futuristické budově AFI Karlín - Butterfly.

Budova, kterou má na svědomí architekt David R. Chisholm ze studia CMC ARCHITECTS, je inspirována protikladnými fenomény - zeleným vrchem Vítkova a historií strojírenských továren Karlína. Právě inspirace přírodou dala za vznik jedinečnému konceptu a budova Butterfly se tak může pyšnit vertikálními zahradami, které nastavují její přátelskou tvář.

41 000 kusů rostlin --- 584 malých zahrad --- rozloha vertikální zahrady 1500 m2

Vytvoření rozsáhlé vertikální zahrady na fasádě unikátní budovy AFI Karlín - BUTTERFLY, bylo v našich klimatických podmínkách velkou výzvou. Vertikální zahrady jsou živý organismus, vyvíjí se průběžně v čase, v tom je také jejich kouzlo a krása. Příští rok budou vypadat zase jinak, budou bohatší, košatější, vytvoří souvislé zelené pásy rostlin” říká majitel společnosti Němec s.r.o.  Josef Němec.

Výjimečný systém zavlažování

Zahrady mají vlastní systém zavlažování, který nejenom hlídá množství vody v jednotlivých systémech, zároveň se ale i stará o automatické dopouštění. Funkce samozavlažování funguje na principu přepadu - voda je napuštěna z horního patra a ve chvíli, kdy dosáhne požadované výšky automaticky přepadem postupuje dolů do spodních zahrad. Tento systém si firma Němec nechala i patentovat a velmi si jej pochvaluje.

Jednotlivé rostliny se začaly vysazovat již v létě 2017, ale to ještě nebyl samozavlažovací systém funkční, proto se musely zahrady zavlažovat ručně. Tahle náročná práce ale ukázala, jakou nádherou se bude moci budova v budoucnu pyšnit.

Ochlazuje i pohlcuje zvuk

Vertikální zahrada je moderní a ekologická. Zároveň ale i navazuje na trend zazeleňování měst a veřejných prostor. Tím je umožněna větší produkce kyslíku a také umí zahrada pohlcovat zvuk a ochlazovat. Na fasádě totiž pojme velké množství slunečního záření, tím se odpaří vzduch ze samozavlažovacích systémů a právě vlhký vzduch se hůře otepluje.

Budova je tak nejenom futuristická svým vzhledem ale i funkčně ekologická!

Nechte se okouzlit krásou díla firmy Němec a potěšte se unikátem, který je jediný svého druhu v celé střední Evropě.

Foto: Kateřina Němcová

Značky v novince

Němec

Společnost Němec se zabývá realizací luxusních povrchů v České republice i v zahraničí. Nabízí vlastní vyvinuté nejmodernější technologie jako jsou Imitace betonu, Betonepox, Betonepox Fine a Betonepox Soft. Díky dvacetileté každodenní práci si společnost vyvinula vlastní know how, které neustále zdokonaluje. Umí vám dokonce přinést kus přírody až do domu pomocí unikátních vertikálních zahrad.

Novinky & akce

Namakaná vířivka? Fitness vířivka Villeroy & Boch se silnějším čerpadlem.

Před výkonem vířivka. Po výkonu vířivka. To, že vířivé vany Villeroy & Boch využívají technologii vyjímatelný...

Transparentní architektura v podobě oken Schüco

Od roku 1226, kdy byla vyrobena v anglickém Sussexu takzvaná široká tabule, prošlo stavební sklo ve svém vývo...

Exkurze studentů SPŠ stavební Kudelova Brno

Nejlépe se učí v praktických situacích. A proto byl studentům střední průmyslové školy stavební Kudelova v Br...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.