Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Podlahová izolace pro tepelnou i akustickou pohodu

Jak izolovat podlahu

Pokud se doma chceme cítit opravdu pohodlně, musíme pohlídat řadu detailů. Jednou z věcí, která může narušit náš komfort z bydlení je chůze po studené podlaze a hluk přenášený pevnými konstrukcemi. Abychom se po podlaze mohli „za tepla“ procházet i na boso a nebyli neustále rušeni hlukem místností nad námi, je dobré podlahu zaizolovat. Ale jak izolovat podlahu, aby splňovala požadavky na komfortní bydlení?

Izolace podlah už ve fázi hrubé stavby

Pořádná podlahová izolace má za cíl udržovat tepelnou a akustickou pohodu. Abyste si nemuseli zbytečně ubírat užitný prostor, je nutné na izolaci podlah myslet už u hrubé výstavby. Dodatečně izolovat podlahu je nejen nepraktické na provedení, ale také finančně náročné.

Velmi účinná pro nastolení akustického komfortu je kročejová izolace, tedy izolace navržena pro útlum šíření zvuků nízkých frekvencí (zvuků dunivých). Na rozdíl od tepelných izolací jsou vyráběny z elastických materiálů (polystyren, mirelon), které pohltí zvukové vlnění. Zejména v bytových domech je důležité pohlídat, aby akustická izolace splňovala normy a míra hluku šířeného vzduchem i pevnými konstrukcemi nepřesáhla stanovené limity. Ty jsou rozdílné jak pro bytové, tak pro komerční prostory. Doporučujeme tedy se s výběrem i pokládkou izolace obrátit na odborníky z podlahového studia Supellex.

Jak izolovat podlahu | Kaštanová

Stejně jako akustická je důležitá i tepelná izolace podlah. Tepelné ztráty do země můžou tvořit až 25 % tepelných ztrát. Tloušťka dostatečné tepelné izolace může dosahovat výšky i několik desítek centimetrů. Správně položená a zvolená izolace přitom kromě tepelných ztrát předchází také vzniku plísní. Zároveň by tepelná izolace měla zaručovat požadavky na teplotu podlahy všech uživatelů. Zejména v dětském pokoji a ložnici je důležité předcházet studeným podlahám. Protože pocit vnímání tepla může být velmi individuální, byla stanovena norma, která podlahy rozděluje do čtyř kategorií. Rozhodujícím ukazatelem je pokles teploty chodidla, které na podlaze stojí 10 minut. Podle této normy se podlahy dělí na velmi teplé, teplé, méně teplé a studené.

Přijďte se nejen o správně izolaci poradit do showroomu Supellex v Centru bydlení a designu Kaštanová

Značky v novince

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.