Důležité sdělení:

Vážení klienti,

dovolujeme si vás upozornit, že ve čtvrtek 20. 6. 2024 od 13:00 bude Centrum designu a bydlení Kaštanová z důvodu konání firmení akce UZAVŘENO.

Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Stavte bez zateplení. S tvárnicemi Ytong to jde!

Stavba z pórobetonových tvárnic Ytong realizace | Kaštanová

Kousek od Prahy staví společnost Flajsik s.r.o. vizuálně atraktivní a zároveň praktickou stavbu, která návštěvníky lokality zaujme na první pohled. Obyvatelé viladomu Za Humny v Odolené Vodě do budoucna jistě ocení, že obvodový plášť budovy je postaven z pórobetonových tvárnic Ytong Lamda YQ, které nebylo třeba zapelovat.

Při západním okraji Odoleny Vody se rozprostírá nenápadný vršek Za humny, který je obklopený novými rodinnými domy. Firma Flajsik zde vybudovala viladům, který tvoří tři samostatné rodinné domy a menší ateliér.

Úsporná stavba z tvárnice Ytong realizace | Kaštanová

Přestože jsou rodinné domy součástí jednoho projektu, jsou stavěny tak, aby poskytovaly svým obyvatelům maximální soukromí. Každý dům je stavěn samostatně a na další jednotku navazuje ve sklonu 90°. Dispozice domů jsou velice podobné – stavba je na dvě podlaží s užitnou plochou 116 m2 a rozdělením místností na 4+kk. Součástí domu je také sklepní prostor, jedno zastřešené parkovací místo a jedno parkovací místo umístěné na pozemku. Ke každému domu také přiléhá více než 350 m2 velká zahrada. Všechny domy navíc mají podlahové topení a krb. Čtvrtou jednotkou v projektu je ateliér s užitnou plochou 43 m2 o dispozici 2+kk, se sklepem, venkovním parkování a více než 100 m2 velkou zahradou.

Úsporná stavba z tvárnice Ytong realizace | Kaštanová

Moderní projekt si žádá moderní stavební materiál, a tak volba společnosti Flajsik padla na pórobetonové tvárnice Ytong Lambda YQ. "S tvárnicemi Ytong Lambda YQ jsme nestavěli poprvé, ale když jsme začínali s jednovrstvými stěnami bez zateplení, měli jsme trochu obavy, zda to lidé přijmou. Ukázalo se, že dnes už to je všeobecně přijímaný postup, naše pochyby byly zbytečné. Jinak to pro nás jako investora byla logická volba – je to nejen ekonomické a efektivní řešení, ale práce s tvárnicemi Ytong jde dobře od ruky, jsou přesně a fungují jako stavebnice Lego. Navíc nás těší, že jsme se jako stavaři odlišili od toho tradičního proudu se zdivem a masivním zateplením," říká jednatel společnosti Pavel Moravec.

Miroslav Vávra, manažer pro klíčové zákazníky společnosti Xella k tomu dodává: "Ceny polystyrenu nahrávají jednovrstvému zdění ještě více. Jednovrstvé stěny jsou výhodnější z hlediska nákladů i času. Jednovrstvé zdění má smysl nejen pro investory, ale pochvalují si jej i samotné stavební firmy. Zateplení je navíc variantou s omezenou životností, samotná stavba je také o hodně rychlejší a přesnější. Tvárnice Ytong Lambda YQ s tloušťkou 450 mm, které společnost Flajsik použila při stavbě svého viladomu v Odoleně Vodě, splní i bez dodatečného zateplení základní normové požadavky."

Úsporná stavba z tvárnice Ytong realizace | Kaštanová

Kromě obvodových stěn vsadila společnost Flajsik na produkty společnosti i v případě schodiště. "Pracujeme s ním poprvé, ale ty výhody jsou rychle vidět, jsme spokojeni," uzavírá  Pavel Moravec.

Přijďte si zdivo prohlédnout na vlastní oči do Centra hrubé výstavby, kde najdete fragment domu postavený z pórobetonových tvárnic Ytong.

Chci více informací o produktech YTONG


Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Odeslat zprávu


Novinky & akce

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Napínané stropy Valmax. Inspirujte se realizacemi, které vám vezmou dech

Přestal vás bavit váš nudně bílý, obyčejný strop? Možná je čas na ten napínaný! Moderní řešení, které v sobě ...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.