NOVINKY

Terasy z kompozitního dřeva Silvadec

Terasy z kompozitního dřeva Silvadec

Silvadec, francouzská společnost, byla založena v roce 2001 jako vůbec první výrobce kompozitního dřeva v Evropě a za dvě dekády si opanovala tisíce teras, plotů, fasád, zvukových a větrných bariér od Bordeaux až po Bukurešť.

Silvadec své produkty vyrábí z patentovaného a environmentálně nezávadného materiálu Forexia, který je ze 2/3 složen z dřevěné moučky smrku a borovice a z 1/3 kvalitního, zcela bezpečného, polymeru HDPE s exkluzivní rekonstitucí ve formě vláken. Právě díky tomuto složení získají terasové desky Silvadec větší trvanlivost. Výsledný produkt je 100% recyklovatelný a netoxický - bez použití lepidla a formaldehydu. 

Silvadec, v nabídce Supellex - Svět podlah, nabízí různorodá řešení v oblasti exteriéru vašeho domu. Proto zde můžete najít terasové desky a také plotový a obkladový systém domu. 

Terasa Silvadec kompozitní dřevo Kaštanová

Terasové desky

Aby bylo naplněno přání i těch nejnáročnějších zákazníků, nabízí Silvadec více kolekcí. Dvě kolekce (Elegance a Emotion) se vyrábějí za pomocí výrobního procesu extruze. Prkna z této řady jsou výsledkem postupu extruze a barvená v celém průřezu, což jim poskytuje velmi autentický vzhled, blízký surovému dřevu. Tato prkna se zpracovávají stejně snadno jako masivní dřevo, lze je řezat podél vláken, brousit či hoblovat. Hi-Tech kolekce Atmosphere je vyráběna procesem koextruze. Tento novátorský výrobní postup spočívá v obalení prkna z kompozitního dřeva vrstvou polymerových materiálů, která chrání prkno na povrchu ale i vespod a zaručuje mu tak stejnoměrný vzhled v čase. Koextruze ručí za dlouhou životnost a stálobarevnost, materiál je díky tomu v podstatě bezúdržbový. 

Jedinečnost prken je dále zajištěna intenzivní barvou, odolností vůči UV záření a broušenou strukturou. Tím prkna od Silvadec poskytují vynikající výsledky z hlediska skluzu – podélně R12 a příčně R13. Zároveň dosahují mimořádně dlouhé životnosti až 25 let. K dispozici jsou na výběr šířky prken 138 mm a 180 mm (u řady Emotion si vyberete ale jen ze šíře 138 mm). 

Terasa Silvadec kompozitní dřevo Kaštanová

Co se týká montáže, tak skrytý montážní systém využívá šrouby a klipy z nerezové oceli, které zajišťují bezvadnou a estetickou instalaci terasy. Terasa nevyžaduje žádné povrchové ošetřování, pouze pravidelné čištění. K terasám a plotům je nabízena široká škála příslušenství – např. LED osvětlení a protiskluzové profily.

Přijďte si vybrat na showroom Supellex i vy!

 

Tento článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2020.
Dané číslo i předchozí vydání si můžete prohlédnout online ZDE.

Značky v novince

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Novinky & akce

Kabaret na Kaštanové 2024

Kabaret na Kaštanové: Oslava devátých narozenin s nádechem elegance 9. narozeniny Centra bydlení a designu Ka...

Nové vířivky Villeroy & Boch v Centru designu a bydlení na Kaštanové

Firma Eurowellness specializující se na dodávku špičkových wellness produktů, přináší do Centra designu a byd...

Představujeme Betonepox®: epoxidovou stěrku, která vnese barvy do vašeho domova

Betonové stěrky zažívají boom nejen v industriálních interiérech, ale všude tam, kde se od povrchů vyžaduje p...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.