NOVINKY

Terasy z kompozitního dřeva Silvadec

Terasy z kompozitního dřeva Silvadec

Silvadec, francouzská společnost, byla založena v roce 2001 jako vůbec první výrobce kompozitního dřeva v Evropě a za dvě dekády si opanovala tisíce teras, plotů, fasád, zvukových a větrných bariér od Bordeaux až po Bukurešť.

Silvadec své produkty vyrábí z patentovaného a environmentálně nezávadného materiálu Forexia, který je ze 2/3 složen z dřevěné moučky smrku a borovice a z 1/3 kvalitního, zcela bezpečného, polymeru HDPE s exkluzivní rekonstitucí ve formě vláken. Právě díky tomuto složení získají terasové desky Silvadec větší trvanlivost. Výsledný produkt je 100% recyklovatelný a netoxický - bez použití lepidla a formaldehydu. 

Silvadec, v nabídce Supellex - Svět podlah, nabízí různorodá řešení v oblasti exteriéru vašeho domu. Proto zde můžete najít terasové desky a také plotový a obkladový systém domu. 

Terasa Silvadec kompozitní dřevo Kaštanová

Terasové desky

Aby bylo naplněno přání i těch nejnáročnějších zákazníků, nabízí Silvadec více kolekcí. Dvě kolekce (Elegance a Emotion) se vyrábějí za pomocí výrobního procesu extruze. Prkna z této řady jsou výsledkem postupu extruze a barvená v celém průřezu, což jim poskytuje velmi autentický vzhled, blízký surovému dřevu. Tato prkna se zpracovávají stejně snadno jako masivní dřevo, lze je řezat podél vláken, brousit či hoblovat. Hi-Tech kolekce Atmosphere je vyráběna procesem koextruze. Tento novátorský výrobní postup spočívá v obalení prkna z kompozitního dřeva vrstvou polymerových materiálů, která chrání prkno na povrchu ale i vespod a zaručuje mu tak stejnoměrný vzhled v čase. Koextruze ručí za dlouhou životnost a stálobarevnost, materiál je díky tomu v podstatě bezúdržbový. 

Jedinečnost prken je dále zajištěna intenzivní barvou, odolností vůči UV záření a broušenou strukturou. Tím prkna od Silvadec poskytují vynikající výsledky z hlediska skluzu – podélně R12 a příčně R13. Zároveň dosahují mimořádně dlouhé životnosti až 25 let. K dispozici jsou na výběr šířky prken 138 mm a 180 mm (u řady Emotion si vyberete ale jen ze šíře 138 mm). 

Terasa Silvadec kompozitní dřevo Kaštanová

Co se týká montáže, tak skrytý montážní systém využívá šrouby a klipy z nerezové oceli, které zajišťují bezvadnou a estetickou instalaci terasy. Terasa nevyžaduje žádné povrchové ošetřování, pouze pravidelné čištění. K terasám a plotům je nabízena široká škála příslušenství – např. LED osvětlení a protiskluzové profily.

Přijďte si vybrat na showroom Supellex i vy!

 

Tento článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2020.
Dané číslo i předchozí vydání si můžete prohlédnout online ZDE.

Značky v novince

Supellex

Svět podlah nabízí široký sortiment podlahovin od renomovaných českých i zahraničních výrobců, konkrétně můžete vybírat z vinylových podlah, dřevěných podlah, PVC, laminátových podlah, korků, koberců a přírodních linoleí. Díky 13 letům zkušeností spolehlivě poradí s výběrem zákazníkům a doporučí nejvhodnější řešení i obchodním partnerům. Díky excelentnímu zákaznickému servisu i bohaté nabídce podlahových materiálů a krytin si vybere opravdu každý.

Novinky & akce

Designový den na Kaštanové

Den plný odborných informací a produktových novinek ze světa architektury, zakončený odbornou přednáškou jedn...

Ozdobte svůj domov pomocí moderních doplňků

Doplňky do domácnosti a moderní dekorace mohou být skvělým způsobem, jak přidat do vašeho domova osobní styl ...

Tipy, jak vybrat podlahu pro váš domov

Stavíte nebo plánujete renovaci svého domu nebo bytu? Výběr podlahy může být jednou z nejdůležitějších rozhod...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.