NOVINKY

Tiché noci od Heluzu

Malou revoluci v řešení akustických stěn si slibuje Heluz od první broušené AKU cihly se vzduchovou neprůzvučností 56 dB. S touto novinkou vstoupí na trh v příštím – doufejme šťastném a veselém – roce.

Více než půl milionu korun. Taková je reálná úspora na průměrné osmipodlažní budově při použití Heluz AKU KOMPAKT 21 oproti tradičnímu řešení z AKU cihel. Nové řešení totiž disponuje téměř dvakrát lepšími tepelně izolačními vlastnostmi.

Ohromující je i akustický výkon omítnuté stěny z cihel Heluz AKU KOMPAKT 21 broušená. Ten činí 2,3 dB/cm a představuje oproti omítnutému zdivu z cihel AKU šířky 25 cm skokové zlepšení o celých 14 %.

Mezi další výhody této novinky pro rok 2017 patří bezesporu kompatibilita s broušenými bloky HELUZ pro obvodové stěny, jednoduchá realizace – lze zdít na PU pěnu, úspora místa (o 14 % tenčí tvarovka) a menší plošná hmotnost, což v praxi znamená až o 7 % menší zatížení stavby.

Ať už nám rok se šťastnou sedmičkou na konci přinese cokoliv, jisté je to, že bude velmi snadné zhotovit dělicí stěny například mezi dvěma byty suchou technologií zdění při dosažení mnohem lepšího výkonu zvukové izolace oproti současným řešením.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.