Uponor
Uponor logo

Uponor

Přejít na web uponor.cz

Uponor je přední světový dodavatel instalačních rozvodů a systémů regulace vnitřního prostředí na evropských a severoamerických trzích s obytnými budovami i nebytovými prostory. V severní Evropě je Uponor také význačným dodavatelem infrastruktury potrubních systémů. Uponor nabízí svým klientům řešení, jejichž správa a provoz jsou dlouhodobě udržitelné, bezpečné a spolehlivé. Například sdružené podlahové vytápění i ochlazování prostor, rozpouštění sněhu a ledu odpadním teplem, využití geotermální energie a tepelných čerpadel.

S čím vám pomůžeme:

Brno kanceláře
Otevírací doba
Po - Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 13:00

Více než sto let kvality v rámci řešení topení a chlazení pocházející z finského města Vantaa vám přináší Uponor. Zaměřuje se primárně na systematické řešení hygienicky nezávadných rozvodů pitné vody, dále vám pomůže s účinným sálavým vytápěním nebo chlazením a vytvoří tak spolehlivou funkční infrastrukturu. Pokud tedy zrovna plánujete stavět, a to buď rodinný dům nebo jakoukoli jinou stavbu, na Uponor se můžete spolehnout. 

Víte ale na co byste si měli dát pozor při řešení rozvodů pitné vody? Jedná se o jednu z nejdůležitějších potřeb života, proto byste cokoli, co se týká pité vody neměli podcenit. Samozřejmě, že rozvody a další potrubní řešení pitné vody jsou podmíněny dodržením evropských norem a certifikací. Při plánování a projektování jsou ale nejdůležitějšími body: malý objem vody, provoz bez jakékoli stagnace vody a pravidelná obměna pitné vody v systému. Společnost Uponor kvůli nezávadné hygienické instalaci doporučuje typ okruhové instalace. Tento typ řešení kompozitového potrubí splňuje nejvyšší hygienické standardy a lépe se s ním pracuje.

Pokud se ale porozhlížíte po řešení podlahového topení nebo chlazení, tak si také můžete jednoznačně podat ruku s Uponor. Jedná se o systém, který je vestavěn do podlahy a teplo rozvádí rovnoměrně - tím je zajištěna konstantní a příjemná, neklesající teplota v celém domě. Velkým plusem, který ale kvitují především designéři, je celková nerušenost interiéru. Topení je schováno pod podlahou, není potřeba myslet na speciální prostor, kde je potřeba jej umístit, nebo kde by nemělo nic překážet v cestě rozptylu tepla. Oblíbené minimalistické řešení je v moderních domácnostech dnes objevuje v převážné většině. Při instalaci můžeme rozlišit 2 hlavní typy - mokré a suché technologie. Volba se odráží především od typu stavby. Poté si už jen stačí vybrat jaký druh podlahy chcete na ni položit. 

Přijďte si sami vybrat řešení pro váš dům a konzultovat svůj výběr s odborníky. Budeme sena vás těšit v budově B na Kaštanové! Podívejte se na mapku areálu.

 

Nezávazně si sjednat schůzku


Novinky & akce

Uponor zná řešení na otázku topení

Pro zajištění příjemné teploty domova hraje velkou roli zdroj tepla, kdy klasicky vybíráme mezi radiátory a p...

Radiátory, nebo podlahové vytápění?

Jedno z klíčových rozhodnutí při řešení domova je volba topného systému. Co je tedy lepší? Radiátory, nebo po...

5 nejčastějších chyb ve vytápění

Přestože jsme v posledních letech svědky mírných zim, svůj domov vytápíme již od října. Vyvarujte se běžných ...

Regulace pro vytápění a chlazení

Regulovat lze dnes všechno. Nájemné, ekonomiku... i plošné vytápění a chlazení. Na to je expertem špičkový gl...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.