Důležité sdělení:
Milí návštěvníci, v rámci nařízení vlády je Centrum Kaštanová aktuálně OTEVŘENO pro velkoobchodní odběratele, firmy a živnostníky. Detailní informace o provozu najdete v sekci značky nebo v novince. Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

5 nejčastějších chyb ve vytápění

Přestože jsme v posledních letech svědky mírných zim, svůj domov vytápíme již od října. Vyvarujte se běžných chyb při vytápění a šetřete nejen energii, ale i peníze.

Uponor chyby při topení

První chyba

vychází ze zanedbání projekční fáze, během níž vznikají skryté náklady. Je velmi důležité mít při stavbě domu k dispozici řádný projekt vytápění a plán iNstalace.

Druhá chyba

spočívá v centrálním vytápění bytu či domu na základě tzv. referenční místnosti. Není přece žádoucí vytápět obývací pokoj stejně jako ložnici nebo koupelnu. Nebo ano?

Třetí chybu

často páchají šetřílci, kteří při odchodu z domu vypínají vytápění, aby ušetřili energii. Toto je běžně mylná představa. Na vyhřátí chladné místnosti je třeba více energie, než když se místnost neustále vyhřívá minimálně na teplotu 16 stupňů.

Čtvrtou chybu

dělají všichni ti, kteří ve snaze zabránit prochladnutí bytu nebo domu nechávají celý den termostat nastaven na vysokou teplotu. Každý stupeň navíc stojí přibližně 6 % z celkových nákladů na vytápění.

Pátou chybu

mají na svědomí pootevřená okna, která omezují výměnu vzduchu na minimum a současně způsobují únik tepla. Je lepší intenzivní větrání při plně otevřeném okně.

Uponor chyby při topení


Pokud se výše zmiňovaných chyb vyvarujete, ušetříte. Pokud využijete inteligentní systém Smatrix Pulse od společnosti UPONOR, ušetříte ještě více. Smatrix Pulse je nový systém zónové regulace teploty, vhodný pro podlahové vytápění. Zajistí vám možnost nastavení maximálního komfortu v místnostech pomocí jednoduchého ovládání,  plnou kontrolu nad teplotami v místnostech, úsporu energie až 20 % a plnou propojitelnost s jinými chytrými systémy, jako je Amazon Alexa nebo Google Assistant.

Optimalizace vytápění, úspora energie a nákladů - to je UPONOR Smatrix Pulse.

Tento článek vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2020.
Dané číslo i předchozí vydání si můžete prohlédnout online ZDE.

Značky v novince

Uponor

Uponor je přední světový dodavatel instalačních rozvodů a systémů regulace vnitřního prostředí na evropských a severoamerických trzích s obytnými budovami i nebytovými prostory. V severní Evropě je Uponor také význačným dodavatelem infrastruktury potrubních systémů. Uponor nabízí svým klientům řešení, jejichž správa a provoz jsou dlouhodobě udržitelné, bezpečné a spolehlivé. Například sdružené podlahové vytápění i ochlazování prostor, rozpouštění sněhu a ledu odpadním teplem, využití geotermální energie a tepelných čerpadel.

Novinky & akce

9 + 1 tip, se kterými se vaše zahrada stane rájem

Hledáte inspiraci, která by dodala šmrnc vaší zahradě? Tak nepřestávejte číst! Přinášíme vám 10 praktických a...

VIDEOinspirace ze showroomu Optimal Interier Design

Každý domov si zaslouží jemné finální pohlazení - výběr záclon, závěsů nebo také tapet či jiných dekoračních ...

Koupelnové studio Keraservis a jejich dokonalé koupelny

Nenechte se odradit a i když situace nemusí přát - neváhejte a pokračujte ve vaší cestě za dokonalým domovem....

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.